Ποιός πετάει πέτρες στην αμερικάνικη παράγκα;
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €7.67 |
| Τιμή Πώλησης | €8.52 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.02.0388 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | Τραϊανος |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2003 |
| Publishers | Ωγυγία |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24χ17 |
| Year of Publication | 2003 |
| Book Pages | 69 σελ. |
| Writers | Τραϊανού, Παναγιώτης |
| ISBN | 978-960-86738-5-4 |
Ένας χρόνος πέρασε από το πιο θεαματικό ίσως τρομοκρατικό χτύπημα στην ιστορία της ανθρωπότητας. Ένας χρόνος πέρασε κι ακόμα δεν έχει αποκαλυφθεί -με αδιάσειστα στοιχεία- η ταυτότητα αυτού που το πραγματοποίησε.
Αυτό κάτι σημαίνει. Το να μην μπορεί μια "υπερδύναμη" ν' αποτρέψει ένα αιφνιδιαστικό τρομοκρατικό χτύπημα, είναι μέσα στα πλαίσια του δυνατού. Όμως, το να μην μπορεί ν' ανακαλύψει την ταυτότητα του δράστη, όχι.
Το παράξενο δηλαδή στην περίπτωση αυτήν δεν είναι ότι οι ΗΠΑ δεν κατάφεραν ν' αποτρέψουν το χτύπημα, αλλά ότι δεν μπορούν ν' αποδείξουν με τον πιο απόλυτο τρόπο την ταυτότητα του δράστη. Όσο και να προσπαθούν, δεν μπορούν να πείσουν κανέναν ότι αυτό το χτύπημα το πραγματοποίησε ο φουκαράς ο Μπιν Λάντεν.
Τι μπορεί να σημαίνει αυτό και γιατί επιμένουν οι Αμερικανοί αφελώς και χωρίς στοιχεία να κατηγορούν το τίποτε; Ότι απλά οι "πανίσχυρες" ΗΠΑ γνωρίζουν ποιος είναι ο πραγματικός δράστης, αλλά φοβούνται να τον αποκαλύψουν. Προφανώς ο δράστης είναι πολύ ισχυρός, για να τολμήσουν να ξεκινήσουν εναντίον του μια hi tech εθνική σταυροφορία. Είναι πολύ σκληρός, ακόμα και για τα δόντια της μοναδικής σήμερα "υπερδύναμης".
Ποιος είναι λοιπόν αυτός ο οποίος πετάει πέτρες στην αμερικανική παράγκα;
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.02.0388 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | Τραϊανος |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2003 |
| Publishers | Ωγυγία |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24χ17 |
| Year of Publication | 2003 |
| Book Pages | 69 σελ. |
| Writers | Τραϊανού, Παναγιώτης |
| ISBN | 978-960-86738-5-4 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Υδροχόος - Νέα Τάξη ΠράγματωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.59 Τιμή Πώλησης €10.65 -
2012: Η χρονιά που οι γυναίκες θα σώσουν τον κόσμοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.67 Τιμή Πώλησης €8.52 -
ΑρμαγεδώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Pax AmericanaΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
ΙΚΑΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Πόλεμος στο ΙράκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.59 Τιμή Πώλησης €10.65 -
Αθήνα 2004: Ο θρίαμβος των βαρβάρωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.67 Τιμή Πώλησης €8.52 -
Η μπαμπούσκα της τρομοκρατίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Νέα τάξη πραγμάτων.Το Ελντοράντο των βλακών.Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Υδροχοϊσμός VS Νέα τάξης πραγμάτωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Αλέξης η σφαίρα που θα σκοτώσει τη μεταπολίτευσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.37 Τιμή Πώλησης €15.97 -
Ο μύθος του τυφωέωςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Παρθένες μητέρες και θαυματουργές γεννήσειςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ-ΦΘΟΡΑ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ ΣΠΑΝΙΑ
Ιστορία των Ελλήνων (19 τόμοι)Εκπτωση -64%Τιμή psarasbooks €80.00 Τιμή Πώλησης €220.00 -
Η νεότερη και σύγχρονη Μακεδονία 1Εκπτωση -11%Τιμή psarasbooks €38.00 Τιμή Πώλησης €42.60 -
Η νεότερη και σύγχρονη Μακεδονία 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €36.52 Τιμή Πώλησης €40.58 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η κόκκινη βαλίτσα του Ιουλίου – Καλοκαίρι του 1974Τιμή psarasbooks €10.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Ελληνική Μύησις εις την Φιλοσοφίαν - Τα Χρυσά Έπη των ΠυθαγορείωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Το βιβλίο των μύθωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €28.80 Τιμή Πώλησης €32.00


