Συμβουλές υγείας
Από τη θιβετανική παράδοση
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €16.20 |
| Τιμή Πώλησης | €18.00 |
In stock
| Υπότιτλος | Από τη θιβετανική παράδοση |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.01.0599 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jul 1, 2018 |
| Publishers | Εκδόσεις Δαιδάλεος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2018 |
| Book Pages | 262 σελ. |
| Writers | Αναστασόπουλος, Κωνσταντίνος |
| ISBN | 978-618-5298-14-2 |
Η Θιβετανική παράδοση, εκτός από πλούσια πνευματική γνώση, έχει να προσφέρει ένα εκλεπτυσμένο σύστημα υγείας ικανό να αποτελέσει πολύτιμο βοήθημα στην καθημερινότητα του σύγχρονου ανθρώπου.
Στο πρώτο μέρος αυτού του βιβλίου, παρουσιάζεται όλη η φιλοσοφική θεώρηση στην οποία βασίζεται η Θιβετανική Ιατρική. Περιγράφεται η διαδικασία εξέλιξης του νου και του σώματος, καθώς και οι αιτίες της ασθένειας σε σωματικό, ψυχολογικό και νοητικό επίπεδο. Επίσης, αναλύονται οι ιδιότητες των τροφών, το πώς μας επηρεάζουν οι εποχές του έτους, καθώς και οι καθημερινές μας συνήθειες. Μέσα από τεστ μαθαίνουμε την ιδιοσυγκρασία μας και πώς θα πρέπει να προσαρμόσουμε τη ζωή μας έτσι ώστε να διατηρήσουμε έναν υγιή οργανισμό.
Το δεύτερο μέρος αποτελεί έναν πρακτικό οδηγό στον οποίο δίνονται θεραπευτικές συμβουλές για πάνω από 50 κοινές παθήσεις, βασισμένες στις απόλυτα φυσικές μεθόδους της παραδοσιακής Θιβετανικής Ιατρικής. Δίνονται συνταγές βοτάνων, διατροφικές οδηγίες και συμπληρωματικές θεραπείες με απλές και φυσικές μεθόδους για την αντιμετώπισή τους, ενώ αναλύονται τα βαθύτερα αίτια έτσι ώστε να αποτρέψουμε την επανεμφάνισή τους.
| Υπότιτλος | Από τη θιβετανική παράδοση |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.01.0599 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jul 1, 2018 |
| Publishers | Εκδόσεις Δαιδάλεος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2018 |
| Book Pages | 262 σελ. |
| Writers | Αναστασόπουλος, Κωνσταντίνος |
| ISBN | 978-618-5298-14-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Το μυστικό του χρυσού λουλουδιούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Το τραγούδι του νεκρού αδελφούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Το καθρέφτισμα της λίμνηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Yoga AsanaΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.39 Τιμή Πώλησης €13.77 -
ΠελοπόννησοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90 -
Ονειρική επίγνωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.44 Τιμή Πώλησης €11.60 -
Το Βιβλίο των Πέντε ΔαχτυλιδιώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.90 Τιμή Πώλησης €12.11 -
Η τέχνη της προσευχής κατά την ασκητική παράδοσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
Χαλδαϊκοί χρησμοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Το τέλος της μεταφυσικής του ΝίτσεΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
ΆνθρωποςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
ΤαρώΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
ΤάντραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
ΌνειραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Κάστρα και θρύλοι στην ΕλλάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
ΔαίμονεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Γιατί είμαι αγνωστικιστής;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90 -
Απόδραση από το ΜάτριξΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.05 Τιμή Πώλησης €14.50 -
Μυστική ΙρλανδίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.90 Τιμή Πώλησης €14.33 -
Μύθοι και θρύλοι του πάγου και της φωτιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.90 Τιμή Πώλησης €12.11 -
Αναζητώντας την Αρκαδία. Τόμος Β΄Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.83 Τιμή Πώλησης €18.70 -
Το θρησκευτικό στοιχείο στην ποίηση του Νίκου ΚαββαδίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.90 Τιμή Πώλησης €14.33