Πορφυρή χήρα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €15.12 |
| Τιμή Πώλησης | €16.80 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2963 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2018 |
| Publishers | Εκδόσεις Οξύ - Brainfood |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2018 |
| Book Pages | 424 σελ. |
| Writers | Masterton, Graham |
| ISBN | 978-960-436-532-6 |
Είπαν ότι οι δολοφονίες ήταν έργο του Σατανά, όμως η Μπεατρίς Σκάρλετ, η κόρη του φαρμακοποιού, εντοπίζει τα ίχνη ανθρώπων. Είπαν ότι ο θεός τούς τιμωρεί, όμως εκείνη συγκρατεί τους συμπολίτες της στη μικρή αγροτική κοινότητα για να μην ολισθαίνουν προς την υστερία. Η Μπεατρίς ζει σε μια εποχή -18ος αιώνας- όπου βασιλεύουν η θρησκοληψία και η δεισιδαιμονία, όπου ο απόηχος από τις μάγισσες του Σάλεμ δεν έχει σβήσει ακόμη. Όμως η ίδια είναι δυναμική και ανεξάρτητη, θαρραλέα και χαρισματική και δεν θα διστάσει να έρθει αντιμέτωπη με τον πραγματικό διάβολο...
Η "Πορφυρή χήρα" είναι το πρώτο βιβλίο της νέας σειράς του Graham Masterton, με πρωταγωνίστρια την Μπεατρίς Σκάρλετ, μια γυναίκα με οξυδέρκεια και βαθιά γνώση των βοτάνων και των ιδιοτήτων τους. Θα μπορέσει άραγε να δώσει εξήγηση σε όλα τα δεινά που πλήττουν το μικρό χωριό; Πώς θα κατορθώσει να πείσει τη μικρή θεοφοβούμενη κοινωνία πως ένας άνθρωπος μπορεί να είναι πιο κακός κι από τον ίδιο τον Σατανά;
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2963 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2018 |
| Publishers | Εκδόσεις Οξύ - Brainfood |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2018 |
| Book Pages | 424 σελ. |
| Writers | Masterton, Graham |
| ISBN | 978-960-436-532-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ο άρχοντας του ψεύδουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.53 Τιμή Πώλησης €17.25 -
Τα πηγάδια της κολάσεωςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.39 Τιμή Πώλησης €15.99 -
Πληγωμένοι άγγελοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.03 Τιμή Πώλησης €16.70 -
Αυτοί που ποτέ δεν κοιμούνταιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.67 Τιμή Πώλησης €16.30 -
ΜαγείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €21.99 Τιμή Πώλησης €24.43 -
Ψυχολογία των μαζών και ανάλυση του ΕγώΚωδικός προϊόντος: 305074Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.99 Τιμή Πώλησης €12.21 -
Ο ΑλχημιστήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.99 Τιμή Πώλησης €19.99 -
Το μυστήριο του ΧουντίνιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €19.99 -
ΑυτοπεποίθησηΚωδικός προϊόντος: 276720Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.99 Τιμή Πώλησης €7.77 -
Το παλτόΚωδικός προϊόντος: 276711Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.99 Τιμή Πώλησης €7.77 -
Περί ανισότηταςΚωδικός προϊόντος: 276710Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.99 Τιμή Πώλησης €11.10 -
Ελληνική μυθολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.99 Τιμή Πώλησης €12.21 -
Jeet Kune DoΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.11 Τιμή Πώλησης €17.90 -
ΟυτοπίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.99 Τιμή Πώλησης €12.21 -
Σαν σήμερα στην ιστορίαΤιμή psarasbooks €6.99 Τιμή Πώλησης €6.99 -
1984Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.29 Τιμή Πώλησης €16.99 -
Ο προφήτηςΚωδικός προϊόντος: 255933Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.99 Τιμή Πώλησης €7.77 -
Ο λύκος της ΣπάρτηςΚωδικός προϊόντος: 251595Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.51 Τιμή Πώλησης €13.90 -
Θεράπευσε το σώμα σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.81 Τιμή Πώλησης €10.90 -
Η δύναμη του νουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.19 Τιμή Πώλησης €17.99 -
Όταν σκοτώνουν τα κοτσύφιαΚωδικός προϊόντος: 248140Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.99 Τιμή Πώλησης €19.99 -
ΑνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.49 Τιμή Πώλησης €4.99 -
Η δίαιτα... αλλιώς!Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €0.90 Τιμή Πώλησης €1.00
