Παραβολές και παράδοξα
Εκπτωση -20%
| Τιμή psarasbooks | €9.92 |
| Τιμή Πώλησης | €12.40 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2643 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2016 |
| Publishers | Εκδόσεις Αρχέτυπο |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2016 |
| Book Pages | 150 σελ. |
| Writers | Kafka, Franz, 1883-1924 |
| ISBN | 978-960-421-228-6 |
Μια συλλογή από μικρά κείμενα του Κάφκα, στα οποία ο ίδιος ξαναγράφει και σχολιάζει με πρωτότυπο τρόπο ορισμένους από τους πιο σημαντικούς μύθους της Αρχαίας Ελλάδας, του Ισραήλ, της Ανατολής και της Δύσης, αλλά και δικές του αφηγήσεις με θέμα το παράδοξο, το ακατανόητο και το μυστήριο. Σύμφωνα με τον έγκυρο Αμερικανό λαογράφο Howard Schwartz, πρόκειται για την καλύτερη συλλογή παραβολών, μέσω της οποίας ο αναγνώστης έρχεται σε επαφή με την ουσία της μεταφυσικής και αλληγορικής σκέψης του μεγάλου λογοτέχνη.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2643 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2016 |
| Publishers | Εκδόσεις Αρχέτυπο |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2016 |
| Book Pages | 150 σελ. |
| Writers | Kafka, Franz, 1883-1924 |
| ISBN | 978-960-421-228-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η δίκηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.54 Τιμή Πώλησης €10.60 -
Γράμμα στον πατέραΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.41 Τιμή Πώλησης €6.36 -
Γράμμα στον πατέραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.25 Τιμή Πώλησης €12.50 -
Η μεταμόρφωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
ΌνειραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.15 Τιμή Πώλησης €13.50 -
Η δίκηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.05 Τιμή Πώλησης €14.50 -
Η δίκηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.95 Τιμή Πώλησης €15.50 -
Γράμμα στον πατέραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.91 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Ο νηστευτής και άλλα διηγήματαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €13.50 -
Τα οκτώ μπλε τετράδιαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €13.50 -
Γράμματα στη ΜίλεναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.78 Τιμή Πώλησης €14.20 -
Τόποι δύναμης στην ΕλλάδαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €12.56 Τιμή Πώλησης €15.70 -
Μυστικές εταιρίεςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €14.32 Τιμή Πώλησης €17.90 -
Τζένγκις ΧανΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €15.12 Τιμή Πώλησης €18.90 -
Μαύρος ήλιοςΚωδικός προϊόντος: 86945Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €19.92 Τιμή Πώλησης €24.90 -
ΠυθαγόραςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €9.20 Τιμή Πώλησης €11.50 -
Γκρίζα ΕλλάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.21 Τιμή Πώλησης €16.90 -
Κομφούκιος το πέταγμα του ΦοίνικαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €17.33 Τιμή Πώλησης €20.39 -
Ο δρόμος του βουβαλιούΚωδικός προϊόντος: 78736Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €7.92 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Ταό και χρήμαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €8.80 Τιμή Πώλησης €11.00



