Άγγελοι από στάχτη
Η ελεγεία της στάχτης
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €14.94 |
| Τιμή Πώλησης | €16.60 |
In stock
| Υπότιτλος | Η ελεγεία της στάχτης |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3171 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2019 |
| Publishers | Εκδόσεις Διόπτρα |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 544 σελ. |
| Writers | Τραυλού, Πασχαλία |
| ISBN | 978-960-605-754-0 |
Βερολίνο, 1998
"Δεν φαντάζεσαι πόσο δύσκολο είναι ν’ ανακαλύπτεις πως διαφέρεις χωρίς να ξέρει κανείς να σου εξηγήσει τον λόγο. Δεν μπορείς να υποπτευθείς πόσο υποφέρεις όταν πρέπει να κρύβεσαι, να υποκρίνεσαι και να αισθάνεσαι ενοχές, μόνο και μόνο επειδή δεν είσαι συνηθισμένος".
Η Εύα Στεργίου, εγγονή της Ροζαλίας Σεφεριάδη, είναι φοιτήτρια στο Βερολίνο, το 1998. Τη νύχτα που μαθαίνει ότι πέθανε η γιαγιά της δέχεται μαζί με τον έγχρωμο φίλο της την άγρια επίθεση μιας ομάδας νεοναζί. Τους κακοποιημένους νέους θα εντοπίσει ο αστυνομικός διευθυντής Νόρμπερτ Γουόκερ. Ένα σημάδι στο σώμα της Εύας θα γίνει η αφορμή για μια σειρά καταιγιστικών εξελίξεων και την αποκάλυψη συγκλονιστικών μυστικών.
Με φόντο την ιστορική πραγματικότητα των γενετικών πειραμάτων, το ναζιστικό πρόγραμμα Lebensborn και το ξύπνημα του νεοναζισμού, τρεις άνθρωποι αναζητούν την υπαρξιακή τους ταυτότητα και ανακαλύπτουν πως κανένας πόλεμος δεν τελειώνει απλώς επειδή παύουν τα πυρά μεταξύ των εχθρών.
Οι χειρότεροι πόλεμοι είναι εκείνοι που ξεσπούν στη σιωπή...
Το τελευταίο βιβλίο της συγκλονιστικής τριλογίας αποτελεί έναν ύμνο στην ανθρωπιά που καταφέρνει πάντα να υπερβαίνει τα στενά όρια της προκατάληψης, της παράνοιας και της διαστροφής, καταδεικνύοντας θριαμβευτικά την ουσία της ανθρώπινης ύπαρξης.
| Υπότιτλος | Η ελεγεία της στάχτης |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3171 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2019 |
| Publishers | Εκδόσεις Διόπτρα |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 544 σελ. |
| Writers | Τραυλού, Πασχαλία |
| ISBN | 978-960-605-754-0 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Οι ασυγχώρητεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.92 Τιμή Πώλησης €18.80 -
Έστω μια φοράΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Η ιέρεια με το τατουάζΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.92 Τιμή Πώλησης €18.80 -
Η Μήδεια δεν χόρεψε ποτέΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.97 Τιμή Πώλησης €13.30 -
Σαντέ και λικέρ τριαντάφυλλοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.93 Τιμή Πώλησης €17.70 -
Η γιατρίναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.93 Τιμή Πώλησης €17.70 -
Οι εραστές της γραφήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Άνθρωποι από στάχτηΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €14.11 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Θεοί από στάχτηΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €13.18 Τιμή Πώλησης €15.50 -
Φτερά από μετάξιΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €17.25 Τιμή Πώλησης €20.29 -
Η μικρή τσοπάνα ΡέινΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.91 Τιμή Πώλησης €14.35 -
30 εθνικές ομάδες που έγραψαν ιστορίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
ΣαράμΤιμή psarasbooks €13.84 Τιμή Πώλησης €13.84 -
Η καμαριέρα σε βλέπειΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.93 Τιμή Πώλησης €17.70 -
Η αγγελίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Η πρώτη τελευταία μέραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Το λεξικό της ζωής σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.92 Τιμή Πώλησης €18.80 -
Ξέρεις πόσοι δεινόσαυροι είναι πολλοί;Εκπτωση -27%Τιμή psarasbooks €10.50 Τιμή Πώλησης €14.35 -
Ένας καμηλοπάρδαλος και μισόςΕκπτωση -30%Τιμή psarasbooks €10.00 Τιμή Πώλησης €14.35




