Το ιερό δισκοπότηρο και το μυστήριο της αιώνιας ζωής
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €9.00 |
| Τιμή Πώλησης | €10.00 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0034 |
|---|---|
| Κατηγορίες | 9789604210541 |
| Publishers | Εκδόσεις Δαιδάλεος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 19χ14 |
| Year of Publication | 2016 |
| Book Pages | 132 σελ. |
| Writers | Ιωαννίδης, Γιώργος, ψυχολόγος |
| ISBN | 978-618-82104-2-4 |
Το Ιερό Δισκοπότηρο, το Γκράαλ, το μυστικό της αναζήτησης των Ιπποτών του Αρθούρου, είναι ο θησαυρός όπου ο θεϊκός κόσμος έρχεται σε επαφή με τη γήινη πραγματικότητα. Η αναζήτησή του οδηγεί τους εκλεκτούς -σαν τον Πάρσιφαλ και τον Γκάλαχαντ- στα άδυτα όπου τα μείζονα μυστήρια τελούνται για να οδηγηθεί ο άνθρωπος στην προαιώνια κατάσταση ευτυχίας.
Το όνειρο που γεννά το Ιερό Δισκοπότηρο, ενέπνευσε Τροβαδούρους και συγγραφείς να καταγράψουν τα αρχετυπικά στοιχεία του μύθου, τα οποία αναρίθμητες σχολές και τάγματα του εσωτερισμού χειρίστηκαν για να αποκαλύψουν τα μυστικά της ψυχής.
Το βιβλίο αυτό είναι ένα ταξίδι στην πνευματική ιστορία του δυτικού μυστικισμού, ένα ταξίδι στους συμβολισμούς του Γκράαλ, μια μελέτη που αποκαλύπτει στον αναγνώστη τα μυστικά του εσωτερικού Χριστιανισμού, τη μεταμορφωτική τέχνη της αλχημείας, τα χρονικά των χαμένων θησαυρών που οι Ναΐτες και οι Καθαροί κληρονόμησαν στο σύγχρονο κόσμο, τα αινίγματα των εκκλησιών του Ρεν λε Σατώ και του Ρόσλιν, καθώς και αναρίθμητα άγνωστα στοιχεία!
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0034 |
|---|---|
| Κατηγορίες | 9789604210541 |
| Publishers | Εκδόσεις Δαιδάλεος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 19χ14 |
| Year of Publication | 2016 |
| Book Pages | 132 σελ. |
| Writers | Ιωαννίδης, Γιώργος, ψυχολόγος |
| ISBN | 978-618-82104-2-4 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ο δρόμος του βουβαλιούΚωδικός προϊόντος: 78736Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €7.92 Τιμή Πώλησης €9.90 -
ΔαίμονεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Ο Θεός του ΚαβάφηΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €8.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Necronomicon ΙΙΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Η φιλοσοφία της μελαγχολίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
Necronomicon IΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Η Εκάτη της νύχταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Ο δρόμος του βουβαλιούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Ανήσυχες σκιέςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
Το πρόσωπο του Ιησού ως αρχέτυπο του ανθρώπουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €5.00 -
ΔαίμονεςΚωδικός προϊόντος: 113862Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €12.63 Τιμή Πώλησης €15.79 -
Yoga AsanaΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.39 Τιμή Πώλησης €13.77 -
ΠελοπόννησοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90 -
Ονειρική επίγνωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.44 Τιμή Πώλησης €11.60 -
Το Βιβλίο των Πέντε ΔαχτυλιδιώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.90 Τιμή Πώλησης €12.11 -
Το μυστικό του χρυσού λουλουδιούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Η τέχνη της προσευχής κατά την ασκητική παράδοσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
Χαλδαϊκοί χρησμοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Το βιβλίο του νόμουΚωδικός προϊόντος: 254899Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Το τέλος της μεταφυσικής του ΝίτσεΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
ΆνθρωποςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
ΤαρώΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
ΤάντραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00