Το εγχειρίδιο του παραδοσιακού θεραπευτή
Ένας κλασικός οδηγός στην ιατρική του Αβικέννα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €20.22 |
| Τιμή Πώλησης | €22.47 |
In stock
| Υπότιτλος | Ένας κλασικός οδηγός στην ιατρική του Αβικέννα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.01.0309 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | May 1, 2008 |
| Publishers | Εκδόσεις Etra |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24χ17 |
| Year of Publication | 2008 |
| Book Pages | 412 σελ. |
| Writers | Chishti, Hakim G. M. |
| ISBN | 978-960-89950-8-6 |
Αυτός ο ευανάγνωστος οδηγός συνοψίζει τις αρχές και τις πρακτικές εφαρμογές της Ιατρικής του Ιπποκράτη, της Κινέζικης και της Περσικής Ιατρικής και της Αγιουρβέδα. Περιλαμβάνει επίσης την πρώτη μετάφραση που έγινε στα αγγλικά ενός απ' τα εγχειρίδια του Αβικέννα, του "Πρίγκιπα των Γιατρών". Το θεραπευτικό σύστημα του Αβικέννα εξηγείται και αναλύεται μέσω συνταγών διατροφής που μας βοηθάνε να διατηρήσουμε τη ζωτικότητα του ανοσοποιητικού μας συστήματος στο ανώτερο δυνατό επίπεδο.
Συγγραφέας πολλών βιβλίων για τη διαιτητική και τη διατροφή, ο Hakim Chishti αντλεί υλικό από την εικοσάχρονη πείρα του στο χώρο της φυσικής ιατρικής για να μας προσφέρει μια ενιαία και πλήρη άποψη πάνω στη διατροφή, τα βότανα, την αρωματοθεραπεία και τη διάγνωση του σφυγμού. Το βιβλίο περιέχει και έναν οδηγό βοτανικής που περιλαμβάνει τα 100 πιο δημοφιλή θεραπευτικά βότανα. Προτείνει επίσης θεραπεία για 400 παθήσεις. Σ' αυτές περιλαμβάνονται η αϋπνία, η κατάθλιψη, η γρίπη, οι αιμορροΐδες, η πρόωρη εκσπερμάτωση, η αιμορραγία των ούλων, οι στομαχικές διαταραχές, ο λόξιγκας, ο πόνος στα αυτιά, το άσθμα, οι διάφορες μορφές βήχα, ο πόνος στην πλάτη και η αρθρίτιδα.
| Υπότιτλος | Ένας κλασικός οδηγός στην ιατρική του Αβικέννα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.01.0309 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | May 1, 2008 |
| Publishers | Εκδόσεις Etra |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24χ17 |
| Year of Publication | 2008 |
| Book Pages | 412 σελ. |
| Writers | Chishti, Hakim G. M. |
| ISBN | 978-960-89950-8-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Συζητήσεις με δασκάλουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.27 Τιμή Πώλησης €21.41 -
Κληρονομικές ωθήσειςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.59 Τιμή Πώλησης €9.54 -
Το πεπρωμένο των παιδιώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.27 Τιμή Πώλησης €21.41 -
Η Αποκάλυψη του ΙωάννηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.41 Τιμή Πώλησης €21.57 -
Καρμικές σχέσεις. Τόμος ΙΙΙΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.13 Τιμή Πώλησης €24.59 -
Ο μυστικισμός στην αυγή της σύγχρονης εποχήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.37 Τιμή Πώλησης €19.30 -
Η απόκρυφη σημασία της Μπαγκαβάντ ΓκίταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.37 Τιμή Πώλησης €19.30 -
Θαύματα του κόσμουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.13 Τιμή Πώλησης €20.15 -
Η Ανατολή στο φως της ΔύσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.40 Τιμή Πώλησης €20.44 -
Θεμέλια εσωτερισμούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.03 Τιμή Πώλησης €22.26 -
Εισαγωγή στην ανθρωποσοφική φαρμακευτικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.03 Τιμή Πώλησης €22.26 -
Η γλώσσα της διατροφήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.36 Τιμή Πώλησης €19.29 -
Το συνέδριο των ΧριστουγέννωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.03 Τιμή Πώλησης €22.26 -
Ο τρίπτυχος κοινωνικός οργανισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.03 Τιμή Πώλησης €22.26 -
Εισαγωγή στην ανθρωποσοφίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.75 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Τα μυστήρια της Ανατολής και του ΧριστιανισμούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.75 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Οι απόκρυφες αλήθειες των αρχαίων μύθωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.75 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Η τέταρτη διάστασηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.75 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Η αστρονομίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.46 Τιμή Πώλησης €24.96 -
Το Χριστιανικό μυστήριοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.32 Τιμή Πώλησης €20.35 -
Η ευθύνη του ανθρώπου για την παγκόσμια εξέλιξηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.32 Τιμή Πώλησης €20.35 -
Οι έξι συμπληρωματικές ασκήσειςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.54 Τιμή Πώλησης €10.60 -
Η επίδραση της εσωτερικής ανάπτυξηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.75 Τιμή Πώλησης €17.50
