Τα μυστήρια της Κεφαλονιάς
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €13.50 |
| Τιμή Πώλησης | €15.00 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.6117 |
|---|---|
| Publishers | Εκδόσεις Αγγελάκη |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 14X21 |
| Year of Publication | 2026 |
| Book Pages | 248 σελ. |
| Writers | Λασκαράτος, Ανδρέας, 1811-1901 |
| ISBN | 978-960-616-552-8 |
Σκοπός του παρόντος βιβλίου είναι το σιάσιμο μιας σφαλερής ιδέας οπού έως τώρα εβασίλεψε και βασιλεύει ακόμη στην κοινωνία μας. Η κοινωνία μας νομίζει πως δεν πρέπει να ξεσκεπάζονται τα ελαττώματα της, και θεωρεί ως εγκληματίαν εκείνον οπού το κάμη. Νομίζει εξεναντίας ότι είναι χρέος κάθε πατριώτη να κηρύττη αρετές εις τον τόπον των ελαττωμάτων της. Τούτο έκαμε ώστε καθένας, φοβούμενος την πρόληψή της, αρνήθηκε ναν της ανοίξη τα μάτια εις τες αληθινές πηγές των κακών της. Ενώ απ’ άλλο μέρος οι κατεργαραίοι, που σε κάθε κοινωνία ποτέ δεν λείπουνε, εκερδοσκοπήσανε ναν την αποκοιμήσουν, απάνω στον κρημνό της ανοησίας της, για να κλέψουνε την υπόληψή της.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.6117 |
|---|---|
| Publishers | Εκδόσεις Αγγελάκη |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 14X21 |
| Year of Publication | 2026 |
| Book Pages | 248 σελ. |
| Writers | Λασκαράτος, Ανδρέας, 1811-1901 |
| ISBN | 978-960-616-552-8 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Τα μυστήρια της ΚεφαλονιάςΚωδικός προϊόντος: 258594Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Ιστορία ενός αρχιεπισκόπουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.45 Τιμή Πώλησης €13.83 -
Ιδού ο άνθρωποςΤιμή psarasbooks €10.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
ΟικογένειαΚωδικός προϊόντος: 310746Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Ιησούς ή το θανάσιμο μυστικό των ΝαϊτώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Η ιστορία μιας γάταςΚωδικός προϊόντος: 310260Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
Οι μάγισσες του ΜεσαίωναΚωδικός προϊόντος: 309684Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.30 Τιμή Πώλησης €7.00 -
Πώς να κερδίσεις την καρδιά ενός άντραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Ο δρόμος του ΖενΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Οι βρυκόλακες του ΜεσαίωναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.30 Τιμή Πώλησης €7.00 -
Αρχαία ΑθήναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Το ιερό μανιτάρι και ο σταυρόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Η Βίβλος & οι Έλληνες - Τόμος ΤρίτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Από τη Γη στη ΣελήνηΤιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €4.50 -
20.000 λεύγες κάτω από τη θάλασσαΤιμή psarasbooks €5.50 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Το ταό και η φυσικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
ΚατάθλιψηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Η συμβολή του μεγάλου διδασκάλου Διονύσιου Ρώμα και της Στοάς της Ζακύνθου στον αγώνα της ελληνικής ανεξαρτησίας από την ΟθωμανιΚωδικός προϊόντος: 298636Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Στο συνεχές του κυανούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Ιστορία της έντεχνης ελληνικής μουσικής. Β΄ τόμοςΚωδικός προϊόντος: 290257Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Μη σταματάς να πιστεύειςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Η μουσική σχολή της Σμύρνης και το ρεμπέτικοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00

