Τα κρίνα του γιαλού της καρδιάς μας
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €10.80 |
| Τιμή Πώλησης | €12.00 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3584 |
|---|---|
| Publishers | Αρχύτας |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 68 σελ. |
| Writers | Δράκου, Κυριακή |
| ISBN | 978-618-5410-48-3 |
Σε αυτο? το μικρο? ποιητικο? φιλοσο?φημα, με?σα απο? τον πυκνο? λο?γο, ανακαλυ?πτουμε την αξι?α των θετικω?ν συναισθημα?των. Τα κρι?να του γιαλου? της καρδια?ς μας ει?ναι ο πο?θος της αγνο?τητας, ο δρο?μος της εσωτερικη?ς ειρη?νης και ελευθερι?ας. Τα αρνητικα? συναισθη?ματα μπορου?ν να απελευθερωθου?ν με?σω των τεχνω?ν και να αλλα?ξουν τη στα?ση προς τον εαυτο? μας αλλα? και τους γυ?ρω μας. Η ε?κφραση των συναισθημα?των με?σα απο? την ποι?ηση, τη μουσικη?, τη ζωγραφικη?, το τραγου?δι και το θε?ατρο ει?ναι η εξομολο?γηση που οδηγει? στην ανα?ταση της ψυχη?ς και στη λυ?τρωση? της. Το υπε?ρτατο καθη?κον των ανθρω?πων ει?ναι η προστασι?α των παιδιω?ν, των νε?ων βλαστω?ν των κρι?νων που τω?ρα γεννιου?νται, να μη χαθου?ν με?σα στο πε?λαγος του κο?σμου, να μην τα αφη?σουμε να μαραθου?ν. Χρε?ος λοιπο?ν ο?λων μας ει?ναι να τους δει?ξουμε πω?ς να διοχετευ?σουν με?σα απο? τις τε?χνες ενε?ργεια, για να απελευθερω?σουν τις δυνατο?τητες τους και τα νιω?θω τους με σκοπο? να γι?νουν α?νθρωποι με την ε?ννοια της λε?ξης και ψυχικα? ανθεκτικα? α?τομα που να επιλε?γουν τα θετικα? συναισθη?ματα σαν δρο?μο στη ζωη?.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3584 |
|---|---|
| Publishers | Αρχύτας |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 68 σελ. |
| Writers | Δράκου, Κυριακή |
| ISBN | 978-618-5410-48-3 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Μείνε άνθρωποςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Το άδοξο τέλος των Αγωνιστών του ‘21Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Κρυφό σχολειό και η προσφορά της Εκκλησίας στην ΕπανάστασηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Ιωάννης ΚαποδίστριαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
ΑχιλλέαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.45 Τιμή Πώλησης €12.72 -
Η ΓΕΩΠΟΛΙΤΙΚΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.59 Τιμή Πώλησης €10.65 -
Ερανίσματα 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Η επιστημονική ιστορία της Ελλάδος 3Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
ΨΕΥΔΟΛΟΓΙΑΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
Ο ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΗΣΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.59 Τιμή Πώλησης €10.65 -
Η Κυπριακή λογοτεχνία μετά το 1974Εταιρεία Λογοτεχνών Λεμεσού “Βασίλης ΜιχαηλίδηςΚωδικός προϊόντος: 1-03-000-0152Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Ετυμολογία κυρίων ονομάτων και τοπωνυμίων των ομηρικών επώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Ελλάς των ΜακεδόνωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €25.20 Τιμή Πώλησης €28.00 -
Πλανήτης ΕλλάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Απόστολος ΠαύλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Τα δημογραφικά και κοινωνικά χαρακτηριστικά της Θράκης τον 20ο αΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Ιερομόναχος Σίμων Αρβανίτης (1/1/1901 - 4/3/1988)Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €43.20 Τιμή Πώλησης €48.00 -
Ο μικρός αντάρτηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Εθνική Αντίσταση 1941-1945Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Πολιτικές δολοφονίες στην Θεσσαλονίκη και συλλογική μνήμηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Οι θαυμαστές περιπέτειες του ΜεγαλέξανδρουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Έλληνες ηγέτες της σύγχρονης ιστορίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.08 Τιμή Πώλησης €21.20 -
Η ιστορία και οι πόλεμοι των διαδόχων του Μεγάλου ΑλεξάνδρουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Περί πανδημίας και άλλων …δεινώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00