Πόντος
Δικαίωμα στη μνήμη
Εκπτωση -20%
| Τιμή psarasbooks | €42.60 |
| Τιμή Πώλησης | €53.25 |
In stock
| Υπότιτλος | Δικαίωμα στη μνήμη |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.1433 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2010 |
| Publishers | Εκδόσεις Ζήτρος |
| Cover | Σκληρό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 30χ22 |
| Year of Publication | 2010 |
| Book Pages | 239 σελ. |
| Writers | Φωτιάδης, Κωνσταντίνος Ε., 1948- |
| ISBN | 978-960-463-093-6 |
Το λεύκωμα αυτό αποτελεί ένα ολοκληρωμένο ιστορικό αφήγημα με αρχή μέση και τέλος, που στήθηκε με σκοπό να ενημερώσει και να διαδώσει το πληροφοριακό του υλικό σε όσους προσλαμβάνουν πιο εύκολα τη γνώση με οδηγό την εικόνα. Η σημαντικότερη όμως, κατά την άποψη μας, συμβολή του Λευκώματος αυτού είναι η δυνατότητα που προσφέρει να εγείρει σημαντικότατα για την Ελλάδα και τον Ελληηνισμό ζητήματα, όπως αυτό των ελληνόφωνων μουσουλμάνων και των κρυπτοχριστιανών, ζητήματα που η τρέχουσα πολιτική συγκυρία τα καθιστά επίκαιρα και επιτάσσει την προσεκτική εξέταση τους. Γιατί η δύναμη της ιστορίας εκκινεί από το παρελθόν, αναβιώνει όμως στο παρόν και προκαθορίζει το μέλλον. Και όταν αυτή η δυναμική κατακλύζει το δικό μας παρόν, οι ανίδεοι, οι περί άλλα τυρβάζοντες και οι βραδυπορούντες παρασύρονται από τη δίνη των συγκυριών, έρμαια της ίδιας τους της αβελτηρίας...
| Υπότιτλος | Δικαίωμα στη μνήμη |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.1433 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2010 |
| Publishers | Εκδόσεις Ζήτρος |
| Cover | Σκληρό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 30χ22 |
| Year of Publication | 2010 |
| Book Pages | 239 σελ. |
| Writers | Φωτιάδης, Κωνσταντίνος Ε., 1948- |
| ISBN | 978-960-463-093-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Πηγές της ιστορίας του κρυπτοχριστιανικού προβλήματοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €26.87 Τιμή Πώλησης €29.85 -
ΠέρσεςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
ΙστορίαιΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.45 Τιμή Πώλησης €25.56 -
Κύρου ανάβασηΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.81 Τιμή Πώλησης €22.26 -
Αισώπειοι μύθοιΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.45 Τιμή Πώλησης €25.56 -
ΕλληνικάΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
ΟδύσσειαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €55.12 Τιμή Πώλησης €68.90 -
Ιφιγένεια εν ΤαύροιςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
ΙλιάδαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €59.64 Τιμή Πώλησης €74.55 -
ΣυμπόσιονΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.35 Τιμή Πώλησης €25.44 -
Οι επτά σοφοίΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
Περί φύσιοςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.35 Τιμή Πώλησης €25.44 -
Απολογία Σωκράτους. ΚρίτωνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.81 Τιμή Πώλησης €22.26 -
ΜύθοιΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
ΕλληνικάΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
Ρητορική ΑΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
Σάτιρα θανάτου και Κάτω ΚόσμουΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
Έργα και ημέρες. Θεογονία. Η ασπίδα του ΗρακλήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €22.90 Τιμή Πώλησης €28.62 -
Περί παίδων αγωγής. Παραμυθητικός προς Απολλώνιον. ΠαραμυθητικόςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.81 Τιμή Πώλησης €22.26 -
Οιδίπους ΤύραννοςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.45 Τιμή Πώλησης €25.56 -
ΓκουρτζίεφΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €25.44 Τιμή Πώλησης €31.80 -
ΑντιγόνηΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.90 Τιμή Πώλησης €22.38 -
Άγιον ΌροςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
ΆπανταΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.35 Τιμή Πώλησης €25.44