Όσα πραγματικά πρέπει να ξέρω τα έμαθα στο νηπιαγωγείο
Ασυνήθιστες σκέψεις για καθημερινά πράγματα
Εκπτωση -20%
| Τιμή psarasbooks | €10.08 |
| Τιμή Πώλησης | €12.60 |
In stock
| Υπότιτλος | Ασυνήθιστες σκέψεις για καθημερινά πράγματα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.01.0238 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 1992 |
| Publishers | ΛΥΧΝΟΣ |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 1992 |
| Book Pages | 188 σελ. |
| Writers | Fulghum, Robert |
| ISBN | 978-960-7097-15-6 |
Όσα πραγματικά πρέπει να ξέρω για το πώς να ζω, τι να κάνω και πώς να είμαι, τα έμαθα στο νηπιαγωγείο. Η σοφία δε βρισκόταν στην κορυφή του σχολικού βουνού, αλλά εκεί, στα βουναλάκια από άμμο, στο νηπιαγωγείο.
Αυτά είναι τα πράγματα που έμαθα:
Να μοιράζεσαι τα πάντα.
Να παίζεις τίμια.
Να μη χτυπάς τους άλλους.
Να βάζεις τα πράγματα πάλι εκεί που τα βρήκες.
Να καθαρίζεις τις τσαπατσουλιές σου.
Να μην παίρνεις τα πράγματα που δεν είναι δικά σου.
Να λες συγγνώμη, όταν πληγώνεις κάποιον.
Να πλένεις τα χέρια σου πριν από το φαγητό.
Να κοκκινίζεις.
Ζεστά κουλουράκια και κρύο γάλα κάνουν καλό.
Να ζεις μια ισορροπημένη ζωή· να μαθαίνεις λίγο, να σκέπτεσαι λίγο, να σχεδιάζεις, να ζωγραφίζεις,
να τραγουδάς, να χορεύεις, να παίζεις και να εργάζεσαι κάθε μέρα από λίγο.
Να παίρνεις έναν υπνάκο το απόγευμα. Όταν βγαίνεις έξω στον κόσμο, να προσέχεις την κίνηση, να κρατιέσαι από το χέρι και να μένεις μαζί με τους άλλους.
Να αντιλαμβάνεσαι τα θαύματα. Όλα όσα πρέπει να ξέρετε βρίσκονται κάπου εδώ μέσα. Ο χρυσός κανόνας, η αγάπη και οι βασικές αρχές υγιεινής· η οικολογία, η πολιτική, η ισότητα και η υγιεινή ζωή.
| Υπότιτλος | Ασυνήθιστες σκέψεις για καθημερινά πράγματα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.01.0238 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 1992 |
| Publishers | ΛΥΧΝΟΣ |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 1992 |
| Book Pages | 188 σελ. |
| Writers | Fulghum, Robert |
| ISBN | 978-960-7097-15-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΣΠΑΝΙΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ
Όλα όσα χρειάζομαι πραγματικά να ξέρω τα έμαθα στο νηπιαγωγείοΚωδικός προϊόντος: 153527Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΤιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €18.00 -
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΤιμή psarasbooks €6.00 Τιμή Πώλησης €6.00 -
ΑΤΟΦΙΑ ΛΑΛΙΑΤιμή psarasbooks €7.00 Τιμή Πώλησης €7.00 -
ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.04 Τιμή Πώλησης €7.82 -
Κλινική φαρμακολογίαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €24.37 Τιμή Πώλησης €30.46 -
ΑκτινοφυσικήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.94 Τιμή Πώλησης €22.43 -
Μαθήματα ζωήςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €13.54 Τιμή Πώλησης €16.93 -
Επίτομη κλινική φαρμακολογίαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €15.32 Τιμή Πώλησης €19.15 -
Επίτομη γενική μικροβιολογίαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.94 Τιμή Πώλησης €22.43 -
Γιατί το πένθος στη ζωή μας; Παραμυθητικός λόγος στην Πουλχερία.Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €5.46 Τιμή Πώλησης €6.82 -
Η ανατροφή των παιδιώνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €5.46 Τιμή Πώλησης €6.82 -
ΑνατομικήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €19.20 Τιμή Πώλησης €24.00 -
Κλινική φαρμακολογίαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.96 Τιμή Πώλησης €26.20 -
ΒιοχημείαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €15.41 Τιμή Πώλησης €19.26 -
Ο πλανήτης σε κρίσιμη καμπήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.44 Τιμή Πώλησης €20.49 -
ΑκτινοφυσικήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.94 Τιμή Πώλησης €22.43 -
Ατομική και πυρηνική φυσικήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €13.46 Τιμή Πώλησης €16.82 -
Φυσιολογία ΙΙΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €15.98 Τιμή Πώλησης €19.97 -
Ανάλεκτα κλινικής παθολογίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €19.98 Τιμή Πώλησης €24.98 -
ΑκτινοπροστασίαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €17.94 Τιμή Πώλησης €22.43 -
Laser και οπτοηλεκτρονικές διατάξειςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €13.11 Τιμή Πώλησης €16.39 -
Κλίμαξ Α΄Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €5.46 Τιμή Πώλησης €6.82 -
Β΄ και Γ΄ απόκρισις προς Λουθηρανούς θεολόγουςΚωδικός προϊόντος: 128724Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €5.46 Τιμή Πώλησης €6.82 -
Η γέννηση του ΧριστούΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €5.46 Τιμή Πώλησης €6.82