Οι επίγονοι του Αλεξάνδρου
Εκπτωση -15%
| Τιμή psarasbooks | €6.06 |
| Τιμή Πώλησης | €7.13 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.0565 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2005 |
| Publishers | Ερωδιός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 17χ12 |
| Year of Publication | 2005 |
| Book Pages | 127 σελ. |
| Writers | Μαντινάος, Κωνσταντίνος Φ. |
| ISBN | 978-960-6601-27-9 |
Οι επίγονοι του Αλεξάνδρου θα ήτο πολύ δύσκολο να κάμουν κάτι καλύτερον από ότι οι διάδοχοί του. Επομένως, δεν θα ήτο σωστό να τους προσαφθούν κατηγορίες· διότι, αφ' ενός μεν δεν είχεν την πείρα των διαδόχων, αφού δεν είχαν γνωρίσει τον Μέγιστο Στρατηλάτη, αφ' ετέρου δε είχαν ν' αντιμετωπίσουν την ανερχόμενη τότε δύναμι της ρωμαλέας Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας. Αλλά και πάλιν, οι πλείστοι των επιγόνων υπερέβαλαν τους εαυτούς τους κι' ωφέλησαν σημαντικά τον Ελληνισμό.
Όσον αφορά στην συγγραφή της ιστορίας των Επιγόνων, υπήρχε πολύ μεγάλη δυσκολία, εξαιτίας της ελλείψεως των καταλλήλων πηγών. [...] (από την εισαγωγή του βιβλίου)
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.0565 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2005 |
| Publishers | Ερωδιός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 17χ12 |
| Year of Publication | 2005 |
| Book Pages | 127 σελ. |
| Writers | Μαντινάος, Κωνσταντίνος Φ. |
| ISBN | 978-960-6601-27-9 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΑλέξανδροςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €6.06 Τιμή Πώλησης €7.13 -
Φιλισταίοι και ΕτρούσκοιΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Οι ΦοίνικεςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Οι Ίωνες και ΑιολείςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Οι ΠελασγοίΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Οι ΚρήτεςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Οι ΔωριείςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Οι ΑχαιοίΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €5.10 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Η εποποιία του 1821Εκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €14.72 Τιμή Πώλησης €17.32 -
Ελληνίδες της αρχαιότητοςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €6.06 Τιμή Πώλησης €7.13 -
Οι διάδοχοι του ΑλεξάνδρουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €6.06 Τιμή Πώλησης €7.13 -
ΦίλιπποςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €6.06 Τιμή Πώλησης €7.13 -
Πολιτική θεολογία και ΙουλιανόςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €8.67 Τιμή Πώλησης €10.20 -
Το κόκκινο ποτάμιΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €17.33 Τιμή Πώλησης €20.39 -
ΝεφέλαιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Οι αέναες οδύσσειες των ΕλλήνωνΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €11.90 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Οι Έλληνες στην ΙνδίαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.20 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Σταυρωμένοι Αετοί, Οι Έλληνες της Βορείου Ηπείρου και το Μυστήριο του Αρβανίτικου ΕλληνισμούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
ΧανεμπούΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.20 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Σοφίκα Τοπάλη, Θηλιά στη μνήμηΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €13.52 Τιμή Πώλησης €15.90 -
ΠοιήματαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €6.80 Τιμή Πώλησης €8.00 -
ΑναμνήσειςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €16.15 Τιμή Πώλησης €19.00 -
Αθήνα - Ρώμη, βίοι παράλληλοιΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €25.98 Τιμή Πώλησης €30.57 -
Άγιον ΌροςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €8.67 Τιμή Πώλησης €10.20