Ο Θεός μέσα σου
Εγχειρίδιο αυτογνωσίας και πνευματικής αφύπνισης με σκοπό την ευημερία και αφθονία μέσα από άλλες διαστάσεις
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €20.61 |
| Τιμή Πώλησης | €22.90 |
In stock
| Υπότιτλος | Εγχειρίδιο αυτογνωσίας και πνευματικής αφύπνισης με σκοπό την ευημερία και αφθονία μέσα από άλλες διαστάσεις |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.02.0478 |
| Publishers | Εκδόσεις Οσελότος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2022 |
| Book Pages | 248 σελ. |
| Writers | Δημηνίδου, Βασιλεία |
| ISBN | 978-618-205-329-4 |
Ένα βράδυ είδα ένα όνειρο και ξύπνησα…
Είδα ότι υπήρχε κάπου μια διαχωριστική γραμμή μεταξύ ορατού και αόρατου κι από κει μπορούσαν οι άνθρωποι να έχουν πρόσβαση στην αφθονία. Έτσι πολλοί άνθρωποι περπατούσαν χιλιόμετρα ένα τραχύ βουνό για να περάσουν τη νοητή γραμμή και να αποκτήσουν όραση στην άλλη διάσταση…
Όσοι πήγαιναν γυρνούσαν κι έφτιαχναν ομάδες ανθρώπων που είχαν δει την άλλη πλευρά για να ζουν αρμονικά στη Γη, γιατί όλους τους υπόλοιπους, που δεν ήταν σε θέση να ξέρουν το μυστικό για την αφθονία, τους καθιστούσε τόσο διαφορετικούς, που ήταν αδύνατο να συνυπάρχουν.
Τι είναι αυτό που δεν έχει δει ακόμα ο άνθρωπος στη Γη;
Τη θεϊκή του διάσταση.
Έως ότου αναγνωρίσουμε ότι είμαστε ψυχές, έως ότου η ψυχή είναι τόσο καθαρή, που δεν χρειάζεται τη λάσπη για να βιώσει την αλήθεια της, έως ότου γίνει φάρος βιώνοντας το φως της αλήθειας για τις ψυχές που ζούνε βυθισμένες στα σκοτάδια τους.
Ταυτισμένα, βλέπεις, με τη ζωή τα ψεύτικα τα φώτα. Η πλάνη της φασαρίας που σε κρατά ζωντανό.
Αυτή η δικαιολογημένη αιτία που σε απορρίπτει και σε ακυρώνει είναι το παραμύθι σου. Δεν θες να το αποχωριστείς, με εκείνο σε μεγάλωσαν. Και ζαλισμένος ακολουθείς τις σκέψεις σου που χορεύουν στον ρυθμό τον δικό τους, τραβώντας σε στο χάος τους. Οι κοιμισμένοι δεν ακούν, παραμιλούν μονάχα, ολόκληρη ανθρωπότητα, όλοι μόνοι, θορυβούν για να ακούγονται. Όποιος ξυπνήσει όμως εδώ το φως για να αντέξει, από τον θάνατο περνά για να μπορέσει στο εδώ να μείνει και είναι μονόδρομος ο θάνατος πριν τον θάνατο.
Και μόνο η αποταύτιση μπορεί να σε βγάλει από τον λήθαργο του ονείρου σου. Στον παράδεισο οι ψυχές δεν φωνάζουν, δεν τρομάζουν, δεν λυπούνται. Στον παράδεισο οι ψυχές είναι γαλήνιες.
Η τάξη, η αρμονία, η γνώση του εαυτού σε οδηγούν σε ισορροπία. Η αυτοπαρατήρηση σε κάνει εντέλει θεό.
Αλλά για να γίνεις θεός, πρώτα ως άνθρωπος θα χρειαστεί να ζήσεις…
| Υπότιτλος | Εγχειρίδιο αυτογνωσίας και πνευματικής αφύπνισης με σκοπό την ευημερία και αφθονία μέσα από άλλες διαστάσεις |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.02.0478 |
| Publishers | Εκδόσεις Οσελότος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2022 |
| Book Pages | 248 σελ. |
| Writers | Δημηνίδου, Βασιλεία |
| ISBN | 978-618-205-329-4 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ελληνική Μύησις εις την Φιλοσοφίαν - Τα Χρυσά Έπη των ΠυθαγορείωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Το χορτοφαγικό βιβλίο μαγειρικής του Μπέρναρντ ΣωΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Σύμφωνο φωνήενΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.20 Τιμή Πώλησης €8.00 -
That’s LifeΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Συναισθηματική ρύθμιση: Βήμα βήμα για το παιδί και τον γονέαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.35 Τιμή Πώλησης €11.50 -
Χώρος - ΧρόνοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Το μικρό βιβλίο για να γνωρίσετε τις γυναίκεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Η τέχνη της χαράςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €11.00 -
Μαμά, μπαμπά… ΒυθίζομαιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Το εγχειρίδιο του κατασκευαστή σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
ΑντιγόνηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Η διδασκαλία των ξένων γλωσσών από την αρχαιότητα ως τις μέρες μαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Η διπλή καταγωγή του ανθρώπουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
PilatesΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Κώδικας Ζωής EFC - Energy Flow ControlΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €31.50 Τιμή Πώλησης €35.00 -
Βήματα κλασικού μπαλέτουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Στιγμές, σημεία και στίγματα…Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Ταξίδι στη Μυθολογία και στην ΙστορίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Αποκαλύψεις για τον 21ο αιώναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Δικαιωματισμός και νεοφιλελεύθερη παγκοσμιοποίησηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.00 Τιμή Πώλησης €10.00 -
Ο μακρινός πλανήτηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00


