Ο τελευταίος έρωτας
Εκπτωση -20%
| Τιμή psarasbooks | €12.77 |
| Τιμή Πώλησης | €15.96 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2395 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jun 1, 2014 |
| Publishers | Εκδόσεις Ωκεανός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2014 |
| Book Pages | 416 σελ. |
| Writers | Κυριαζής, Νίκος Κ. |
| ISBN | 978-618-5104-08-5 |
Ο καθηγητής Φίλιπ Πλάτνερ, ευαίσθητος και επιρρεπής στο γυναικείο φύλο, γοητεύεται από τη Δώρα, την πανέμορφη φοιτήτριά του, που φαίνεται να ενδιαφέρεται για τον έρωτα μόνο πλατωνικά...
Στο μεταξύ, ο διακεκριμένος καθηγητής Φερρέρ ανακαλύπτει σε ένα παλαιοπωλείο ένα χειρόγραφο του 14ου αιώνα, έναν άγνωστο διάλογο του Πλάτωνα με τίτλο ”Ερωτικός”. Όμως ο ενθουσιασμός του γίνεται απόγνωση όταν άγνωστοι κλέβουν το αυτοκίνητό του και μαζί μ' αυτό και το πολύτιμο χειρόγραφο που αποκαλύπτει μια άγνωστη ερωτική πτυχή της προσωπικότητας του μεγάλου φιλοσόφου...
Ο Φίλιπ, η Άντελ, η Δώρα και ο καθηγητής Φερρέρ, μπλέκονται σε μια περίεργη και επικίνδυνη περιπέτεια στην προσπάθειά τους να βρουν το χειρόγραφο. Όμως δεν είναι μόνο αυτοί οι διεκδικητές του ”Ερωτικού”... Πίσω απ' όλ' αυτά κρύβεται κάτι πολύ πιο σκοτεινό πολύ πιο επικίνδυνο...
Ένα πολυεπίπεδο, καταιγιστικό μυθιστόρημα περιπέτειας, αγωνίας και έρωτα που παρασύρει τον αναγνώστη σε γοητευτικές πτυχές του χώρου και του χρόνου.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2395 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jun 1, 2014 |
| Publishers | Εκδόσεις Ωκεανός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2014 |
| Book Pages | 416 σελ. |
| Writers | Κυριαζής, Νίκος Κ. |
| ISBN | 978-618-5104-08-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ (OF ΗΟΡΕ) ΑΓΓΛΙΚΟΤιμή psarasbooks €4.30 Τιμή Πώλησης €4.30 -
Τα χελιδόνια του χειμώναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Η πόλη των αγίωνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €7.89 Τιμή Πώλησης €9.86 -
Δημοκρατία και οικονομίαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €18.70 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Η τελευταία νύχταΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €11.00 Τιμή Πώλησης €13.75 -
Δολοφονίες στη Βραζιλιάνικη Ακαδημία ΓραμμάτωνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €11.42 Τιμή Πώλησης €14.27 -
Για μια καλύτερη ζωήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €14.32 Τιμή Πώλησης €17.90 -
Πρόσωπο με πρόσωποΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €12.72 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Το ψέμαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €14.00 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Το τραγούδι της ψυχήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Φωτιά στο παρελθόνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Λέων και ΕμινέΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.01 Τιμή Πώλησης €18.90 -
Κορίτσι στο χιόνιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.36 Τιμή Πώλησης €14.84 -
ΙκαρίδεςΚωδικός προϊόντος: 233245Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Ευλογημένο ψέμαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Εκατομμυριούχος κατά τύχηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.25 Τιμή Πώλησης €12.50 -
Peaky Blinders: Η αληθινή ιστορία των διαβόητων συμμοριών του ΜπέρμιγχαμΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.71 Τιμή Πώλησης €11.90 -
Στέλλα, μια ζωή δεν μας φτάνειΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.01 Τιμή Πώλησης €8.90 -
Οι αθάνατοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Ο πρώτος αμέθυστοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Ζάχαρη άχνηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90 -
Το άλλο μισόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Τι να σημαίνουν οι σημύδες;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.21 Τιμή Πώλησης €16.90 -
Το ναρκοπέδιο του έρωταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.21 Τιμή Πώλησης €16.90