Ο Γκουρτζίεφ μιλά στους μαθητές του
Απόψεις από τον κόσμο του πραγματικού
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €18.90 |
| Τιμή Πώλησης | €21.00 |
In stock
| Υπότιτλος | Απόψεις από τον κόσμο του πραγματικού |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2160 |
| Publishers | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Book Pages | 339 σελ. |
| Writers | Gurdjieff, G. I. |
| ISBN | 1-20-082-0031 |
Οι σημειώσεις που βρίσκονται συγκεντρωμένες σ' αυτό το βιβλίο αναφέρονται σε μερικές από τις συναντήσεις που γινόταν με κέντρο τον Γκουρτζίεφ σχεδόν κάθε βράδυ, όποιες κι αν ήταν οι γύρω συνθήκες. Τα κείμενα αυτά δεν αποτελούν κατά λέξη καταγραφή των συζητήσεων. Στην πραγματικότητα ο Γκουρτζίεφ δεν επέτρεπε ποτέ στους μαθητές του να κρατούν σημειώσεις κατά τη διάρκεια των συναντήσεων. (. . .) αυτές εδώ οι σημειώσεις, όσο ημιτελείς κι αν είναι, έχουν αναγνωριστεί από εκείνους που είχαν παρακολουθήσει τις συναντήσεις και θεωρούνται ότι αποτελούν όσο γίνεται πιο πιστές αποδόσεις της γλώσσας του Γκουρτζίεφ. (. . .)
| Υπότιτλος | Απόψεις από τον κόσμο του πραγματικού |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2160 |
| Publishers | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Book Pages | 339 σελ. |
| Writers | Gurdjieff, G. I. |
| ISBN | 1-20-082-0031 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Όλα και τα παντα 3- Ιστορίες του Βεελζεβούλ στον εγγονό τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Όλα και τα παντα 2- Ιστορίες του Βεελζεβούλ στον εγγονό τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Όλα και τα παντα 1- Ιστορίες του Βεελζεβούλ στον εγγονό τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Συναντήσεις με αξιοσημείωτους ανθρώπουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.08 Τιμή Πώλησης €21.20 -
Η ζωή είναι πραγματική μόνον όταν είμαιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Θεο-μερτμα-λόγοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €21.94 Τιμή Πώλησης €24.38 -
Πρώιμες ομιλίες του Γκουρτζίεφ (1914-1931)Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
Μια διάλεξη για τον συμβολισμόΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €7.92 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Πρακτικά από τις συναντήσεις του Γκουρτζίεφ 1941 - 1946Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
Η Πάλη των Μάγων (Σενάριο για το Μπαλέτο)Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Ο προάγγελος του επερχόμενου καλούΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €11.96 Τιμή Πώλησης €14.95 -
Η πύλη των μεγάλων αποκαλύψεωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Νυχτοπεταλούδα & η φλόγαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €27.00 Τιμή Πώλησης €30.00 -
Έργα και ημέραιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.70 Τιμή Πώλησης €23.00 -
Η φιλοσοφία της ελευθερίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.00 Τιμή Πώλησης €25.00 -
ΗράκλειτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.10 Τιμή Πώλησης €9.00 -
Μέσα στο ιερό της ψυχήςΤιμή psarasbooks €7.65 Τιμή Πώλησης €7.65 -
Η επί του όρους ομιλίαΤιμή psarasbooks €9.50 Τιμή Πώλησης €9.50 -
Τάο Τε ΤζινγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Τα δεκατρία κεφάλαια για το Τάι Τζι Τσουάν του Μάστερ ΤζενγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.99 Τιμή Πώλησης €14.43 -
Κάρμα - ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00
