Ο έβδομος σταυρός
Be the first to review this product
Κωδικός προϊόντος:
42848
Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίας
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €12.47 |
| Τιμή Πώλησης | €13.85 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.5147 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | Πρόλογος: Heinz Neugebauer. |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 1990 |
| Publishers | Εκδόσεις Σ.Ι. Ζαχαρόπουλος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 17χ12 |
| Year of Publication | 1990 |
| Book Pages | 511 σελ. |
| Writers | Seghers, Anna, 1900-1982 |
| ISBN | 978-960-208-325-3 |
Το γνωστό σε όλο τον κόσμο μυθιστόρημα της Άννας Ζέγκερς, "Ο έβδομος σταυρός", είναι μια αυθεντική ιστορία θηριωδίας των "SS" και της απόδρασης εφτά κρατουμένων από στρατόπεδο συγκέντρωσης, που η Άννα Ζέγκερς κατόρθωσε να μεταπλάσει σε μνημείο του γραπτού λόγου.
Το βιβλίο αυτό που μεταφράστηκε σε πολλές γλώσσες της Ευρώπης και της Ασίας γνώρισε παντού μεγάλη εκδοτική επιτυχία και αποτελεί καθρέφτη των ανθρωπίνων χαρακτήρων όπως διαμορφώνονται μέσα στις συνθήκες της ταξικής πάλης.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.5147 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | Πρόλογος: Heinz Neugebauer. |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 1990 |
| Publishers | Εκδόσεις Σ.Ι. Ζαχαρόπουλος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 17χ12 |
| Year of Publication | 1990 |
| Book Pages | 511 σελ. |
| Writers | Seghers, Anna, 1900-1982 |
| ISBN | 978-960-208-325-3 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Χριστουγεννιάτικη ιστορίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Το χαμόγελο του γάτουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.38 Τιμή Πώλησης €15.98 -
ΚόμπραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.70 Τιμή Πώλησης €7.44 -
Η κιθάραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.71 Τιμή Πώλησης €7.46 -
ΦαντάσματαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.67 Τιμή Πώλησης €8.52 -
Ο χρυσός σκαραβαίοςΚωδικός προϊόντος: 264885Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.36 Τιμή Πώλησης €14.84 -
1984Κωδικός προϊόντος: 252561Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
ΌθωναςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.25 Τιμή Πώλησης €19.17 -
19 ημέρες: Η τελευταία αναλαμπή του ΕμφυλίουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.17 Τιμή Πώλησης €19.08 -
Η εικονογραφημένη ιστορία της Αρχαίας Ελλάδας του ΚέιμπριτζΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €57.51 Τιμή Πώλησης €63.90 -
Εισαγωγή στην ολυμπιακή παιδείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €57.51 Τιμή Πώλησης €63.90 -
Προσκυνητές στην Αρχαία ΕλλάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.98 Τιμή Πώλησης €26.64 -
Ο ήρεμος ΝτονΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.17 Τιμή Πώλησης €21.30 -
Κλάρα ΣούμανΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Γεωργία ΣάνδηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Κική: Βασίλισσα του ΜονπαρνάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Η αποτυχία και η αδιαφορία στο δημοτικο σχολείοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Μοντέρνα μουσικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
ΜΟΤΣΑΡΤ 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Κλασική μουσικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
ΒέρντιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Ρομαντική μουσικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Γιόχαν Σεμπάστιαν ΜπαχΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04 -
Έκτορ ΜπερλιόζΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.34 Τιμή Πώλησης €17.04