Μη βίαιη επικοινωνία
Η γλώσσα της καρδιάς
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €22.41 |
| Τιμή Πώλησης | €24.90 |
In stock
| Υπότιτλος | Η γλώσσα της καρδιάς |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.02.0217 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Feb 1, 2016 |
| Publishers | Εκδόσεις Κοντύλι |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24χ16 |
| Year of Publication | 2016 |
| Book Pages | 264 σελ. |
| Writers | Rosenberg, Marshall |
| ISBN | 978-960-9661-23-2 |
Η "Μη βίαιη επικοινωνία" του Μάρσαλ Ρόζενµπεργκ αποτελεί µια νέα γλώσσα και έναν διαφορετικό τρόπο σκέψης που µας βοηθούν να δηµιουργήσουµε αρµονικές σχέσεις και να απελευθερωθούµε συναισθηµατικά. Με µια απλή, πρακτική και συγκεκριµένη µέθοδο, µας δείχνει πώς να επικοινωνούµε ουσιαστικά µε τους γύρω µας, ενώ παράλληλα µας υποστηρίζει να εµβαθύνουµε στη σχέση µας µε τον εαυτό µας και να αναπτύξουµε το προσωπικό µας δυναµικό.
Μιλώντας τη γλώσσα της Μη Βίαιης Επικοινωνίας:
- βελτιώνουµε σηµαντικά τις σχέσεις µας µε την οικογένεια, τους φίλους και τους συναδέλφους µας,
- επιλύουµε τις διαφωνίες µας ευκολότερα,
- παίρνουµε αυτό που θέλουµε χωρίς να χρειάζεται να το απαιτήσουµε,
- παραµένουµε ήρεµοι όταν αντιµετωπίζουµε την κριτική ή τον θυµό των άλλων,
- εκφράζουµε πλήρως και µε δηµιουργικό τρόπο τον θυµό µας,
- εµπνέουµε συµπόνια και κατανόηση µέσα από τον τρόπο σκέψης, τη γλώσσα και τις πράξεις µας,
- ξεπερνάµε µοτίβα σκέψης που οδηγούν στο άγχος, στην κατάθλιψη, στην ενοχή και στην ντροπή.
Η "Μη βίαιη επικοινωνία" υιοθετείται εδώ και τέσσερις δεκαετίες από εκπαιδευτικούς, γονείς, ζευγάρια, επιχειρήσεις, φυλακές, ακτιβιστές και πολλούς άλλους σε περισσότερες από 60 χώρες σε όλο τον κόσµο.
Το παρόν βιβλίο του Μάρσαλ Ρόζενµπεργκ έχει µεταφραστεί σε πάνω από 30 διαφορετικές γλώσσες.
| Υπότιτλος | Η γλώσσα της καρδιάς |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.02.0217 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Feb 1, 2016 |
| Publishers | Εκδόσεις Κοντύλι |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24χ16 |
| Year of Publication | 2016 |
| Book Pages | 264 σελ. |
| Writers | Rosenberg, Marshall |
| ISBN | 978-960-9661-23-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Μη βίαιη επικοινωνίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.99 Τιμή Πώλησης €21.10 -
ΕπέκειναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.14 Τιμή Πώλησης €14.60 -
Συστημικές προσεγγίσεις στην ψυχοθεραπείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.17 Τιμή Πώλησης €19.08 -
Ξεκόλλα! Πάμε παρακάτω!Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.49 Τιμή Πώλησης €16.10 -
ΠίστευεΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.90 Τιμή Πώλησης €21.00 -
Organised chaosΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.98 Τιμή Πώλησης €22.20 -
90 Μέρες ΈμπνευσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.89 Τιμή Πώλησης €26.55 -
Δραπετεύοντας από την ομηρία της φαντασίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.66 Τιμή Πώλησης €17.40 -
ΟικογένειαΚωδικός προϊόντος: 310746Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Θεραπεύει η ψυχανάλυση;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Ενσυνειδητότητα: Πρακτικός οδηγός για ηρεμία σε μια ξέφρενη εποχήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.91 Τιμή Πώλησης €19.90 -
ΝουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Ζήτημα ισορροπίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.75 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Συστημικές αναπαράστασεις φύσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.50 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Το θαύμα της συνάντησηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
Μη με βάζετε να διαλέξωΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.55 Τιμή Πώλησης €19.50 -
Τα δεσμά του έρωταΚωδικός προϊόντος: 277961Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00






