Κοινωνική δικαιοσύνη και αναπηρία
Κοινωνιολογικές, φιλοσοφικές και παιδαγωγικές προσεγγίσεις
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €14.31 |
| Τιμή Πώλησης | €15.90 |
In stock
| Υπότιτλος | Κοινωνιολογικές, φιλοσοφικές και παιδαγωγικές προσεγγίσεις |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.SC.01.0199 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Dec 1, 2019 |
| Publishers | Άμμων Εκδοτική |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ15 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 318 σελ. |
| Writers | Κυρίτσης, Δημήτρης, δρ. φιλοσοφίας |
| ISBN | 978-618-84508-4-4 |
Η παρούσα θεωρητική μελέτη εστιάζει κριτικά στο φαινόμενο της αναπηρίας. Δομικά διαρθρώνεται σε τρία κεφάλαια. Στο πρώτο κεφάλαιο παρουσιάζονται, αντιπαραβάλλονται και αξιολογούνται τα μοντέλα της αναπηρίας, στο δεύτερο οριοθετείται και αναλύεται η κοινωνική δικαιοσύνη και στο τρίο αποτυπώνεται η σχέση αναπηρίας και κοινωνικής δικαιοσύνης.
| Υπότιτλος | Κοινωνιολογικές, φιλοσοφικές και παιδαγωγικές προσεγγίσεις |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.SC.01.0199 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Dec 1, 2019 |
| Publishers | Άμμων Εκδοτική |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ15 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 318 σελ. |
| Writers | Κυρίτσης, Δημήτρης, δρ. φιλοσοφίας |
| ISBN | 978-618-84508-4-4 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ο μύθος του τυφωέωςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Αστρικός αγγελιοφόροςΓαλιλαίος Galileo GalileiΚωδικός προϊόντος: 310435Άμμων ΕκδοτικήΔιαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η περιπέτεια των γλωσσών και των διαλέκτων της ΕυρώπηςΚωδικός προϊόντος: 310003Άμμων ΕκδοτικήΔιαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Το άγνωστο έργο του Νεύτωνα για τις βιβλικές προφητείεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Ιατροφιλοσοφία ΙΙΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €34.20 Τιμή Πώλησης €38.00 -
Αποσκότισον μεΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Ένα ταξίδι αυτοενδυνάμωσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Περί πένθουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Η φιλοσοφία του ΣωκράτουςAlfred FouilleeΚωδικός προϊόντος: 303755Άμμων ΕκδοτικήΔιαθέσιμοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.30 Τιμή Πώλησης €17.00 -
Άκου τον εαυτό σουRawat, PremΚωδικός προϊόντος: 303753Άμμων ΕκδοτικήΔιαθέσιμοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
ΑναπνοήRawat, PremΚωδικός προϊόντος: 301076Άμμων ΕκδοτικήΔιαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.10 Τιμή Πώλησης €19.00 -
Όλα είναι στο μυαλόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.01 Τιμή Πώλησης €22.23 -
Περί κτισμάτωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €28.62 Τιμή Πώλησης €31.80 -
Θανάτου καταφρονήσαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
ΙατροφιλοσοφίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.39 Τιμή Πώλησης €17.10 -
ΜακεδονίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Άρρητοι λόγοι: Θαύμας έναντι εξουσιαστών ΤιτάνωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €26.71 Τιμή Πώλησης €29.68 -
Χρυσές σελίδεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.85 Τιμή Πώλησης €26.50 -
Δούρειος ίππος της δημοκρατίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.85 Τιμή Πώλησης €26.50 -
ΟδυσσέαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.85 Τιμή Πώλησης €26.50 -
Άρρητοι λόγοι: Θεοί, σύμβολα, αρχέτυπα των ΕλλήνωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €28.62 Τιμή Πώλησης €31.80 -
Αθηναίων πολιτείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.36 Τιμή Πώλησης €14.84

