Κιάτσου
Η τέχνη της ενεργειακής θεραπευτικής
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €13.75 |
| Τιμή Πώλησης | €15.28 |
In stock
| Υπότιτλος | Η τέχνη της ενεργειακής θεραπευτικής |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.01.0987 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2004 |
| Publishers | Αλκίμαχον |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2004 |
| Book Pages | 160 σελ. |
| Writers | Tohei, Koichi |
| ISBN | 978-960-6623-03-5 |
Όλοι αποζητούμε την ευτυχία και η πρώτη προϋπόθεση για να υπάρξει η ευτυχία είναι ένας υγιής νους και ένα υγιές σώμα. Στο παρόν βιβλίο θα ήθελα να θέσω το θέμα της σωματικής υγείας. Το να είναι κανείς υγιής, σημαίνει να μπορεί να ζει χωρίς να έχει σωματικά προβλήματα.
Το Κιάτσου Ριόχο είναι μια μέθοδος η οποία προάγει την ανθρώπινη υγεία και ενισχύει την πρωταρχική ζωογόνο δύναμη, στέλνοντας το Κι (την ενέργεια) του σύμπαντος στον ασθενή, μέσω του ενοποιημένου σώματος του θεραπευτή. Η λέξη Κιάτσου σημαίνει ”πίεση με Κι” και η λέξη Ριόχο, σημαίνει ”θεραπεία”.
Στις σύγχρονες κοινωνίες, χάρη στην ανάπτυξη της ιατρικής επιστήμης και στη γενικότερη πρόοδο του πολιτισμού, έχει ανέβει πάρα πολύ ο μέσος όρος ζωής. Πολλοί άνθρωποι, όμως, εξαρτώνται από τους γιατρούς και τα φάρμακα και πολλοί ηλικιωμένοι περνούν τη ζωή τους κλινήρεις ή στα νοσοκομεία.
Η μακροβιότητα, όμως, πρέπει να σημαίνει κάτι παραπάνω από την απλή παράταση της ζωής: ο άνθρωπος θα πρέπει να είναι υγιής όσο ζει. Άρα, στόχος μας θα πρέπει να είναι η δημιουργία ρωμαλέων και υγιών νέων ανθρώπων και όχι απλώς η μακροβιότητα. Προς αυτήν την κατεύθυνση έρχεται να συμβάλλει το Κιάτσου Ριόχο.
Ελπίζω ότι όλοι οι αναγνώστες του βιβλίου αυτού θα ασκηθούν αρκετά ώστε να φανερωθεί η εσωτερική δύναμη του Κι τους και να μπορέσουν να δώσουν τη δύναμή τους αυτή και στους άλλους. Κύριό μου μέλημα είναι να μπορούν όσο το δυνατόν περισσότεροι άνθρωποι να ζουν μια ευτυχισμένη και υγιή ζωή. (Κοΐτσι Τοχέι)
| Υπότιτλος | Η τέχνη της ενεργειακής θεραπευτικής |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.01.0987 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2004 |
| Publishers | Αλκίμαχον |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2004 |
| Book Pages | 160 σελ. |
| Writers | Tohei, Koichi |
| ISBN | 978-960-6623-03-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Τέχνες πολέμου. Σκέψεις ζωήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.18 Τιμή Πώλησης €10.20 -
Τέχνες πολέμου. Σκέψεις ζωήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.18 Τιμή Πώλησης €10.20 -
Τάι Τσι ΤσουάνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.35 Τιμή Πώλησης €20.39 -
Το βιβλίο του Ντο ΙνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.93 Τιμή Πώλησης €25.48 -
Επιδείξεις Wu Shu [Dvd]Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €27.91 Τιμή Πώλησης €31.01 -
Μαραθώνιος πολεμικών τεχνώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €27.91 Τιμή Πώλησης €31.01 -
ΡέικιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €31.95 Τιμή Πώλησης €35.50 -
ΠιλάτεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
ΔιαλογισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
ΡεφλεξολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €32.10 Τιμή Πώλησης €35.67 -
ΚρύσταλλοιΕκπτωση -5%Τιμή psarasbooks €17.50 Τιμή Πώλησης €18.35 -
ΑρωματοθεραπείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
ΡέικιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
ΜασάζΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
ΡεφλεξολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
Τέχνες πολέμου. Σκέψεις ζωήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.18 Τιμή Πώλησης €10.20 -
Κλασσικοί πολεμικοί δρόμοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.35 -
Κινέζικες πολεμικές τέχνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.68 Τιμή Πώλησης €16.31 -
Ο μύθος του σοφού πολεμιστήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.35 Τιμή Πώλησης €20.30 -
ΚιούντοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.93 Τιμή Πώλησης €25.48 -
Δοκίμια για τον άνθρωπο και τον πολιτισμόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.68 Τιμή Πώλησης €16.31 -
Κλασικές πολεμικές τέχνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.35 Τιμή Πώλησης €20.39 -
ΚαμίτζουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.23 Τιμή Πώλησης €10.25 -
Εισαγωγή στο καράτε-ντοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.35 Τιμή Πώλησης €20.39