Καλλιόπη: Η δούλη των Αθηνών
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €14.31 |
| Τιμή Πώλησης | €15.90 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3290 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Oct 1, 2019 |
| Publishers | Εκδόσεις Ωκεανός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 512 σελ. |
| Writers | Stockler, Cindy |
| ISBN | 978-960-643-017-6 |
Η Καλλιόπη μια νεαρή Αθηναία έφηβη, παντρεύεται αδιαμαρτύρητα τον νέο που επιλέγουν γι' αυτήν οι γονείς της, και πηγαίνει να ζήσει μαζί του στο μεγάλο του κτήμα στην περιοχή του Μαραθώνα. Η ζωή στην ύπαιθρο είναι ευχάριστη, και οι επισκέψεις στο άστυ ακόμη πιο ενδιαφέρουσες, ειδικά τις ημέρες των μεγάλων εορτών και των συνελεύσεων της Εκκλησίας του Δήμου... Όμως την ηρεμία της πόλης ταράζουν κάθε τόσο οι εισβολές των Περσών, και η αντιπαλότητα των Αθηναίων με τους Σπαρτιάτες...
Μέσα από ένα ευχάριστο μυθιστόρημα, παρουσιάζεται η καθημερινή ζωή στην αρχαία Αθήνα και στα περίχωρά της, την εποχή του Περικλή και του Πελοποννησιακού Πολέμου.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3290 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | Oct 1, 2019 |
| Publishers | Εκδόσεις Ωκεανός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 512 σελ. |
| Writers | Stockler, Cindy |
| ISBN | 978-960-643-017-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η τελευταία νύχταΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €11.00 Τιμή Πώλησης €13.75 -
Δολοφονίες στη Βραζιλιάνικη Ακαδημία ΓραμμάτωνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €11.42 Τιμή Πώλησης €14.27 -
Για μια καλύτερη ζωήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €14.32 Τιμή Πώλησης €17.90 -
Πρόσωπο με πρόσωποΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €12.72 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Το ψέμαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €14.00 Τιμή Πώλησης €17.50 -
Το τραγούδι της ψυχήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Φωτιά στο παρελθόνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Λέων και ΕμινέΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.01 Τιμή Πώλησης €18.90 -
Κορίτσι στο χιόνιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.36 Τιμή Πώλησης €14.84 -
ΙκαρίδεςΚωδικός προϊόντος: 233245Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Ευλογημένο ψέμαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Εκατομμυριούχος κατά τύχηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.25 Τιμή Πώλησης €12.50 -
Peaky Blinders: Η αληθινή ιστορία των διαβόητων συμμοριών του ΜπέρμιγχαμΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.71 Τιμή Πώλησης €11.90 -
Στέλλα, μια ζωή δεν μας φτάνειΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.01 Τιμή Πώλησης €8.90 -
Οι αθάνατοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Ο πρώτος αμέθυστοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Ζάχαρη άχνηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90 -
Το άλλο μισόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Τι να σημαίνουν οι σημύδες;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.21 Τιμή Πώλησης €16.90 -
Το ναρκοπέδιο του έρωταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.21 Τιμή Πώλησης €16.90 -
Το γεράκι της ΜάλταςΚωδικός προϊόντος: 243437Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Στον αστερισμό της ΑγγέλικαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90 -
Η Γη της σκιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.11 Τιμή Πώλησης €17.90 -
Η Αυγούστα των αρωμάτωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.41 Τιμή Πώλησης €14.90