Η Ρόζα του Αρκά: Θτα πατώματα!
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €4.50 |
| Τιμή Πώλησης | €5.00 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.GB.01.0639 |
|---|---|
| Publishers | Εκδόσεις Πατάκη |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 17x12 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 64 σελ. |
| Writers | Αρκάς |
| ISBN | 978-960-16-9128-2 |
Ο Θανασάκης στα πατώματα! Ο μικρός ατίθασος διαβολάκος φαίνεται πως βρήκε τον μάστορά του. Η Σίσσυ, το κορίτσι των ονείρων του, αδιαφορεί γι’ αυτόν και για τον έρωτά του. Η αδιαφορία της τον εξουθενώνει και τον ρίχνει στα πατώματα, όπως ο κρυπτονίτης τον Σούπερμαν. Όμως ο Θανασάκης δεν το βάζει κάτω. Της γράφει μακροσκελείς επιστολές και παθιασμένα ποιήματα, παρόλο που δεν ξέρει να γράφει και να διαβάζει. Την παίρνει συνεχώς στο τηλέφωνο, παρόλο που δεν καταφέρνει ποτέ να της μιλήσει. Έχει αϋπνίες, προς μεγάλη ταλαιπωρία της μαμάς του, της κυρίας Μαίρης, και όταν καταφέρνει να κοιμηθεί, βλέπει στον ύπνο του τη Σίσσυ να του τηγανίζει πατάτες. Γιατί το μονό πράγμα που μπορεί να παρηγορήσει την πληγωμένη του καρδιά είναι οι τηγανητές πατάτες.
Ένα ακόμα βιβλίο της δημοφιλέστατης σειράς του Αρκά, όπου ο Θανασάκης με την παρέα του, τον Χάρη, την Τζένη, τη Ζωή, τον Αποστόλη και φυσικά την τρομερή Ρόζα, δίνουν ρεσιτάλ παιδικού αυθορμητισμού, αθώας πονηριάς και άφθονου γέλιου.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.GB.01.0639 |
|---|---|
| Publishers | Εκδόσεις Πατάκη |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 17x12 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 64 σελ. |
| Writers | Αρκάς |
| ISBN | 978-960-16-9128-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η Ρόζα του Αρκά: Τα Χριστούγεννα του ΘανασάκηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.91 Τιμή Πώλησης €9.90 -
ΟΙ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟΙΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Ο προφήτηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €5.00 -
Επικίνδυνα νεράΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €25.20 Τιμή Πώλησης €28.00 -
Δεν βλέπω βελτίωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.89 Τιμή Πώλησης €7.65 -
Για καλό και για κακόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €6.75 Τιμή Πώλησης €7.50 -
Η συντέλειαΤιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Ο Θεός αγαπάει τα χρυσόψαραΤιμή psarasbooks €5.50 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Ο φίλος στην ανάγκη φαίνεταιΤιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Ημερολόγιο 2025Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €14.40 -
Σε ειδική αποστολήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.91 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Ημερολόγιο 2024Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €14.40 -
Η Ρόζα του Αρκά: Φλογερή ξανθιάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.95 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Η Ρόζα του Αρκά: Ασθενής με το στανιόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.95 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Η Ρόζα του Αρκά: Πατάτες και ποιήματαΤιμή psarasbooks €5.50 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Η Ρόζα του Αρκά: Έλα να πάμε θτο νηθίΤιμή psarasbooks €5.50 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Η Ρόζα του Αρκά: ΕνοχέςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.95 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Η Ρόζα του Αρκά: ΑνακατέματαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.95 Τιμή Πώλησης €5.50 -
Ναπολέων και ΑσημίναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.97 Τιμή Πώλησης €13.30 -
Η Ρόζα του Αρκά: Τα Χριστούγεννα του ΘανασάκηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €5.85 Τιμή Πώλησης €6.50 -
Η Ρόζα του Αρκά: ΜελαγχολίεθΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €5.00 -
Ο Ισοβίτης του ΑρκάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.91 Τιμή Πώλησης €19.90 -
Η Ρόζα του Αρκά: ΑβρότητεθΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €5.00 -
Η Ρόζα του Αρκά: Διακοπέθ. Μην ενοχλείτε!Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €5.00