Η καρδιά του σκότους
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €11.70 |
| Τιμή Πώλησης | €13.00 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.CB.01.1085 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | null |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jun 1, 2019 |
| Publishers | Καρακώτσογλου |
| Cover | Σκληρό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 176 σελ. |
| Writers | Conrad, Joseph, 1857-1924 |
| ISBN | 978-960-9444-94-1 |
Ο Τσάρλι Μάρλοου ταξιδεύει στον ποταμό Κονγκό ως κυβερνήτης ενός ατμόπλοιου για να παραλάβει ένα φορτίο ελεφαντοστού από τον καλύτερο αντιπρόσωπο της εταιρίας τους. Πρόκειται για τον Κουρτς, μια σκοτεινή αλλά χαρισματική φυσιογνωμία που εκμεταλλεύεται τους μαύρους κανίβαλους δίνοντάς τους σε αντάλλαγμα μερικά κομμάτια χάλκινου σύρματος και χάντρες. Νοσηρό, σκοτεινό, απάνθρωπο, αλλά αναμφιβόλως σπουδαίο, αυτό το εξαιρετικό ψυχογράφημα του Κόνραντ, μας οδηγεί με μοναδική μαεστρία στην "Καρδιά του Σκότους", στα βάθη της αφρικανικής ζούγκλας του Κονγκό, αλλά παράλληλα το ταξίδι του Μάρλοου είναι ένα ταξίδι καθόδου στο άγνωστο του ανθρώπινου ψυχισμού. Πρέπει να σημειωθεί ότι το σενάριο της περίφημης κινηματογραφικής ταινίας "Αποκάλυψη τώρα" του Φράνσις Φορντ Κόπολα βασίστηκε στην πλοκή αυτού του βιβλίου.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.CB.01.1085 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | null |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jun 1, 2019 |
| Publishers | Καρακώτσογλου |
| Cover | Σκληρό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2019 |
| Book Pages | 176 σελ. |
| Writers | Conrad, Joseph, 1857-1924 |
| ISBN | 978-960-9444-94-1 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η καρδιά του σκότουςΚωδικός προϊόντος: 280029Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Η καρδιά του σκότουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.25 Τιμή Πώλησης €8.05 -
ΘιβέτΕκπτωση -50%Τιμή psarasbooks €25.00 Τιμή Πώλησης €50.00 -
Η Βίβλος για παιδιάΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €12.67 Τιμή Πώλησης €14.91 -
ΒυζάντιοΤιμή psarasbooks €19.90 Τιμή Πώλησης €19.90 -
Χάνσελ και ΓκρέτελΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €11.79 Τιμή Πώλησης €13.87 -
Ο ζητιάνοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Η μεταμόρφωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Η φάρμα των ζώωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
ΑχιλλέαςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €7.65 Τιμή Πώλησης €9.00 -
Παραμύθια του ΆντερσενΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €11.90 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Ο προφήτηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
ΙστορίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.89 Τιμή Πώλησης €9.88 -
Η Παναγία των ΠαρισίωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Μόμπι ΝτικΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Το φάντασμα της όπεραςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €12.75 Τιμή Πώλησης €15.00 -
ΑΙ ΒΑΣΙΛΗΣ+ΤΡΙΓΩΝΟΤιμή psarasbooks €6.00 Τιμή Πώλησης €6.00 -
Τριστάνος και ΙζόλδηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Η Ζωή και οι Περιπέτειες του Σάντα ΚλάουςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €11.05 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Κλασικές Ιστορίες Μυστηρίου και ΤρόμουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
ΤιτανικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Ο ασπροδόντηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00

