Η ελεγεία της σαπουνόφουσκας
Μυθιστόρημα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €13.75 |
| Τιμή Πώλησης | €15.28 |
In stock
| Υπότιτλος | Μυθιστόρημα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.1184 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Nov 1, 2005 |
| Publishers | Εκδόσεις Ψυχογιός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2005 |
| Book Pages | 284 σελ. |
| Writers | Χατζή, Αθηνά |
| ISBN | 978-960-274-964-7 |
Αθήνα. Αρχές της δεκαετίας του '90. Οκτώ παιδιά, τέσσερα αγόρια και τέσσερα κορίτσια, συναντιούνται και μένουν μαζί για επτά χρόνια: ποτέ μεταξύ τους ζευγάρια, μόνο φίλοι. Ανάμεσά τους, η Δανάη. Κι ένας όρκος. Μια μυστικά ορκισμένη συνάντηση. Η παρέα διαλύεται. Η Δανάη ερωτεύεται κι ανοιγοκλείνει πληγές εν είδει ακορντεόν. Ξεκινά μια ξέφρενη κούρσα γύρω απ'τον κόσμο. ”Με φόβο μη μείνω και είμαι μόνη”, λέει. Μέχρι τη στιγμή που συνειδητοποιεί πως η μοναξιά δεν ορίζεται από την ετυμολογία. Η Δανάη φτάνει στο τέρμα της διαδρομής της. Επιστρέφει κι ας μην ξέρει αν οι φίλοι θα είναι επίορκοι. Ίσως γιατί τελικά κι αν δεν κάναμε αυτά που θέλαμε, ήρθαν άλλα και συνέβησαν κι εμείς συμμετείχαμε. Επιστρέφει γιατί η ζωή δεν είναι αστεία, δεν είναι τραγική, είναι ό,τι την κάνουμε. Κι αυτό που μένει είναι ένα ελάχιστο χαμόγελο, μια τούφα μαλλιών στον ήλιο του καλοκαιριού, η μνήμη ενός αγγίγματος κι αυτά που μοιραστήκαμε. Μια ιστορία για μια γυναίκα που ήθελε να είναι ολόκληρη, αλλά φοβόταν να δείξει τις ρωγμές της. Μια παρέα που όλοι μαζί ήταν ολόκληροι, αλλά δεν το έμαθαν παρά πολύ αργά. Κάποιοι ίσως ποτέ. Κι έναν άντρα που ένιωσε μία φορά ολόκληρος και του αρκούσε για όλη τη μισή του ζωή. Μια ιστορία για όλα όσα κάναμε και άλλα τόσα που θα θέλαμε να είχαμε κάνει, αλλά...
| Υπότιτλος | Μυθιστόρημα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.1184 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Nov 1, 2005 |
| Publishers | Εκδόσεις Ψυχογιός |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2005 |
| Book Pages | 284 σελ. |
| Writers | Χατζή, Αθηνά |
| ISBN | 978-960-274-964-7 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ανοίγω και μαθαίνω: Φροντίζω την υγεία μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.91 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Το σπίτι δίπλα στο ποτάμι. Η επόμενη γενιάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.98 Τιμή Πώλησης €22.20 -
Χιόνι στη φωτιάΚωδικός προϊόντος: 215555Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Η άλλη πλευρά του νομίσματοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.92 Τιμή Πώλησης €18.80 -
Πικρό γάλαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η δολοφονία του Ρότζερ ΆκροϊντΚωδικός προϊόντος: 309111Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.97 Τιμή Πώλησης €13.30 -
Το πεινασμένο θηρίοΚωδικός προϊόντος: 309114Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.93 Τιμή Πώλησης €17.70 -
Οι φίλοι μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.98 Τιμή Πώλησης €22.20 -
Πολλές ζωές σε μίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.94 Τιμή Πώλησης €26.60 -
MVP Θρύλοι: Λιονέλ ΜέσιΤιμή psarasbooks €8.80 Τιμή Πώλησης €8.80 -
Πυροσβέστες: Βιβλίο και παζλ 40 τμχ. με φιγούρεςΕκπτωση -26%Τιμή psarasbooks €14.00 Τιμή Πώλησης €18.80 -
ΓοργόνεςΕκπτωση -26%Τιμή psarasbooks €14.00 Τιμή Πώλησης €18.80 -
Τρεχάτες Ιστορίες: Το πυροσβεστικόΕκπτωση -19%Τιμή psarasbooks €8.00 Τιμή Πώλησης €9.90 -
Ο Τζέρεμι φοβάται τον αέραΕκπτωση -21%Τιμή psarasbooks €8.80 Τιμή Πώλησης €11.10 -
Μαγικός μονόκεροςΕκπτωση -16%Τιμή psarasbooks €14.00 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Διαβάζω και παίζω με κύβους 3Εκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €15.00 Τιμή Πώλησης €17.70 -
Ο Χάρι Πότερ και ο ημίαιμος πρίγκιψΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.93 Τιμή Πώλησης €17.70 -
Οι μάγισσεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.08 Τιμή Πώλησης €10.09 -
Ο Χάρι Πότερ και το τάγμα του ΦοίνικαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.91 Τιμή Πώλησης €19.90




