Η δύναμη του ονόματός σου
Μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε δημιουργικά το όνομά σας: Διαλέξτε ένα όνομα-αρχέτυπο για το παιδί σας: Γνωρίστε το μήνυμα που μετα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €9.00 |
| Τιμή Πώλησης | €10.00 |
In stock
| Υπότιτλος | Μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε δημιουργικά το όνομά σας: Διαλέξτε ένα όνομα-αρχέτυπο για το παιδί σας: Γνωρίστε το μήνυμα που μετα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0902 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2005 |
| Publishers | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2005 |
| Book Pages | 95 σελ. |
| Writers | Μαυρόπουλος, Παναγιώτης |
| ISBN | 978-960-430-246-8 |
Φαινομενικά, κανένας μας δεν είναι υπεύθυνος για το όνομα που του έχουν δώσει. Αυτό όμως δεν είναι αλήθεια. Αν δεχτούμε ότι η "ψυχή" διαλέγει το είδος των συνθηκών μέσα στις οποίες θα πρέπει να ενεργήσει, τότε αυτό μας κάνει να πιστεύουμε ότι η επιλογή του νέου ονόματός της, δεν μπορεί να είναι χωρίς διδακτική σημασία γι' αυτήν. Φαίνεται πως όλοι συνδεόμαστε σε ένα αόρατο δίχτυ. Οι Γονείς και οι ανάδοχοί μας φέρονται να έχουν άμεση σχέση με μας. Αλλά και εμείς με τα παιδιά ή τα "βαπτιστήρια" μας, το ίδιο δεμένοι είμαστε! Λέγεται πως την ώρα της "ονοματοδοσίας" συντελείται ένα από τα σημαντικότερα Μυστήρια. Αυτά που η αθάνατη ψυχική ουσία φέρνει μαζί της εδώ, στη γη, χαρακτηρίζονται και σηματοδοτούνται από το όνομα που λαμβάνει. Αλήθεια, προβληματιστήκατε ποτέ αν το όνομα μάς το χαρίζουνε, αν το κατακτάμε ή αν το φέρνουμε μαζί μας από κάπου αλλού; Γνωρίζετε πώς να διαλέξετε ένα όνομα; Ξέρετε πώς να το χρησιμοποιείτε "δημιουργικά"; Φαντάζεστε τι μπορεί να σημαίνει ένα όνομα-αρχέτυπο για ένα παιδί; Μπορείτε να διαβάσετε το "μήνυμα" που "μεταφέρει" ένα συνδυασμός ονομάτων; Αυτά και άλλα πολλά απασχολούν τον συγγραφέα σε αυτή την αναζήτησή του. Αναζητεί στοιχεία, κάνει σκέψεις και τις μοιράζεται μαζί σας.
| Υπότιτλος | Μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε δημιουργικά το όνομά σας: Διαλέξτε ένα όνομα-αρχέτυπο για το παιδί σας: Γνωρίστε το μήνυμα που μετα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0902 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Jan 1, 2005 |
| Publishers | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2005 |
| Book Pages | 95 σελ. |
| Writers | Μαυρόπουλος, Παναγιώτης |
| ISBN | 978-960-430-246-8 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Κελτικές ρούνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.52 Τιμή Πώλησης €17.25 -
Κέλτικες ρούνες [κάρτες]Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.60 Τιμή Πώλησης €14.00 -
Δημιουργικός οραματισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €11.00 -
Θεοί, ήρωες, αγώνες και αθλητές στην αρχαία ΕλλάδαΚωδικός προϊόντος: 87057Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Εκδρομές και οδοιπορικά σε μοναστήριαΕκπτωση -13%Τιμή psarasbooks €13.00 Τιμή Πώλησης €15.01 -
Η πολυτάραχη ζωή του σεβάσμιου διδασκάλου Νικόλα ΜπετζΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €36.00 Τιμή Πώλησης €40.00 -
Μάθετε πως να δημιουργήσετε ασπίδα προστασίας και ψυχική άμυναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Μάθετε γρήγορα και εύκολα ταρόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Πνευματικότητα και φύσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Πνευματικότητα και διατροφήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €11.00 -
Το κάρμα και το ταξίδι της ψυχήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €11.00 -
Σαμάνος ή ΘεραπευτήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Αιγαίο βουνόΚωδικός προϊόντος: 310682Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Τα Διονυσιακά ΜυστήριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Η πύλη των μεγάλων αποκαλύψεωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Νυχτοπεταλούδα & η φλόγαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €27.00 Τιμή Πώλησης €30.00 -
Έργα και ημέραιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.70 Τιμή Πώλησης €23.00 -
Η φιλοσοφία της ελευθερίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €20.00 Τιμή Πώλησης €25.00 -
ΗράκλειτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.10 Τιμή Πώλησης €9.00 -
Μέσα στο ιερό της ψυχήςΚωδικός προϊόντος: 81011Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΤιμή psarasbooks €7.65 Τιμή Πώλησης €7.65 -
Η επί του όρους ομιλίαΤιμή psarasbooks €9.50 Τιμή Πώλησης €9.50 -
Τάο Τε ΤζινγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Τα δεκατρία κεφάλαια για το Τάι Τζι Τσουάν του Μάστερ ΤζενγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.99 Τιμή Πώλησης €14.43
