Η δεύτερη γέννηση
Ως πνευματική αναζήτηση και σκοπός ζωής
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €19.08 |
| Τιμή Πώλησης | €21.20 |
In stock
| Υπότιτλος | Ως πνευματική αναζήτηση και σκοπός ζωής |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0644 |
| Publishers | Εκδόσεις Δίον |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24x17 |
| Year of Publication | 2026 |
| Book Pages | 360 σελ. |
| Writers | Βλάχος, Αναστάσιος |
| ISBN | 978-618-5736-70-5 |
Το παρόν βιβλίο, έχει γραφεί, με σκοπό να προ-σελκύσει την προσοχή του συγχρόνου ανθρώπου πάνω στις βαθιές αλήθειες, μιας νέου είδους γνώση που βασίζεται στην ψυχολογία της εξέλιξης, όπως αυτή δίνεται μέσα από τη Γνωστική φιλοσοφία και της εσωτερικής ψυχολογίας που ως επί το πλείστον είναι αγνοημένες ή και παρεξηγημένες αλλά που αποτελούν τα θεμέλια της πνευματικής του εξέλιξης.
Αποτελεί ένα μεταμορφωτικό μέσο, που κύριος σκοπός του δεν είναι να προσθέσει νέες πληροφο-ρίες ή πεποιθήσεις, αλλά να επιφέρει στη συνειδη-τότητα του αναγνώστη μέσα από προσωπική έρευ-να, αυτογνωσία και καθαρή επίγνωση του εαυτού του, με άμεσο στόχο την απελευθέρωση της Αντίλη-ψης από νοητικές δεσμεύσεις, περιοριστικές θεω-ρίες, δογματικές απόψεις, προκαταλήψεις, κλπ. Φυσικά είναι αυτονόητο πως αυτό που αποκαλούμε «απελευθέρωση της αντίληψης», «αφύπνιση», «πνευματική εξέλιξη» έχει άμεση σχέση κυρίως με την ποιοτική κατάσταση και το εύρος της συνειδη-τότητας του.
Αξίζει να αυτοερευνηθούμε για να αυτογνωριστού-με και να φτάσουμε μία μέρα να πειραματισθούμε με άμεση μορφή το πραγματικό, την Αλήθεια.
| Υπότιτλος | Ως πνευματική αναζήτηση και σκοπός ζωής |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0644 |
| Publishers | Εκδόσεις Δίον |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 24x17 |
| Year of Publication | 2026 |
| Book Pages | 360 σελ. |
| Writers | Βλάχος, Αναστάσιος |
| ISBN | 978-618-5736-70-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η δεύτερη γέννησηΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €27.00 Τιμή Πώλησης €31.80 -
Οι 12 άθλοι του ΗρακλήΕκπτωση -30%Τιμή psarasbooks €11.10 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Εισαγωγή στη γνωστική φιλοσοφίαΕκπτωση -30%Τιμή psarasbooks €11.80 Τιμή Πώλησης €16.96 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Τα μηνύματα του τριγώνου : Εγχειρίδιο για κάρτες ταρώΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.85 Τιμή Πώλησης €26.50 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Liber Tertius Βιβλίο Τρίτο Απόκρυφης ΦιλοσοφίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.17 Τιμή Πώλησης €19.08 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Liber Secundus Βιβλίο Δεύτερο Απόκρυφης ΦιλοσοφίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.17 Τιμή Πώλησης €19.08 -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Liber primus Βιβλίο πρώτο Απόκρυφης ΦιλοσοφίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.17 Τιμή Πώλησης €19.08 -
ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -31%Τιμή psarasbooks €6.60 Τιμή Πώλησης €9.54 -
Ψυχολογική αστρολογίαΕκπτωση -30%Τιμή psarasbooks €14.80 Τιμή Πώλησης €21.20 -
Ει καλώς είρηται το Λάθε βιώσαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.08 Τιμή Πώλησης €21.20 -
Ο μύθος του ΗρόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.08 Τιμή Πώλησης €21.20 -
Ο μύθος του ΘεσπέσιουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.85 Τιμή Πώλησης €26.50 -
Σχέσεις...Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Η Υπόγεια ΑίγυπτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.13 Τιμή Πώλησης €20.14 -
Απόκρυφος Ιατροσοφία: 2 Φαρμακοσοφία ΒοτανολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €33.39 Τιμή Πώλησης €37.10 -
Τεκτονικαί μελέταιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Το βιβλίο των νεκρώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.36 Τιμή Πώλησης €14.84 -
Κουνταλίνι. Το ιερόν πυρΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.36 Τιμή Πώλησης €14.84 -
Το βάθος του τεκτονισμούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Τεκτονικές ομιλίες 1904-1933Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.90 Τιμή Πώλησης €25.44 -
Τα αρχαία καθήκοντα LandmarksΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.17 Τιμή Πώλησης €19.08 -
Καρμική αστρολογίαΕκπτωση -30%Τιμή psarasbooks €11.10 Τιμή Πώλησης €15.90 -
Οι τρεις συμβολικοί βαθμοίΕκπτωση -30%Τιμή psarasbooks €11.20 Τιμή Πώλησης €16.00
