Εξάρτηση και παρέμβαση
Ένας οδηγός για συγγενείς και φίλους εξαρτημένων ατόμων
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €9.59 |
| Τιμή Πώλησης | €10.65 |
In stock
| Υπότιτλος | Ένας οδηγός για συγγενείς και φίλους εξαρτημένων ατόμων |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.0494 |
| Publishers | Δίοδος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 14Χ21 |
| Year of Publication | 2004 |
| Book Pages | 144 σελ. |
| Writers | Johnson E. Vernon |
| ISBN | 978-960-7072-56-6 |
Υποψιάζεσαι ότι κάποιος για τον οποίο ενδιαφέρεσαι, είναι εξαρτημένος από τοξικές ουσίες. Ίσως είναι σύζυγος ή παιδί, γονιός, συνάδελφος ή φίλος. Ποια είναι η ουσία δεν έχει σημασία, το σημαντικό είναι ότι το άτομο κάνει κατάχρηση της ουσίας ή τη χρησιμοποιεί λανθασμένα κι αυτό δημιουργεί προβλήματα στον άνθρωπο αυτό και σε σένα. Θέλεις να τον βοηθήσεις αλλά δεν φαίνεται πρόθυμος να δεχτεί τη βοήθειά σου. Επίσης ίσως πιστεύεις ότι μόνο οι ειδήμονες - παθολόγοι, ψυχίατροι, ειδικοί σύμβουλοι για εξαρτημένα άτομα - έχουν τα εφόδια και είναι ικανοί να βοηθήσουν εξαρτημένους ανθρώπους. Ωστόσο ο οποιοσδήποτε θέλει ειλικρινά να βοηθήσει, μπορεί. Ο Δρ. Johnson περιγράφει μια διαδικασία που έχει παρακινήσει με επιτυχία χιλιάδες εξαρτημένους ανθρώπους να δεχτούν βοήθεια. Με όρους που ο καθένας μπορεί να κατανοήσει, διδάσκει στους εμπλεκόμενους τον τρόπο να βοηθήσουν και να το κάνουν σωστά. Δείχνει πώς η εξάρτηση επηρεάζει όσους βρίσκονται κοντά στον ασθενή - σύζυγο, παιδί, φίλο, συνάδελφο. Επισημαίνει επίσης ότι η παρέμβαση δεν είναι κλινική διαδικασία αλλά προσωπική, και τον τρόπο με τον οποίο θα έρθουν πιο κοντά τα μέλη μιας οικογένειας.
| Υπότιτλος | Ένας οδηγός για συγγενείς και φίλους εξαρτημένων ατόμων |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.0494 |
| Publishers | Δίοδος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 14Χ21 |
| Year of Publication | 2004 |
| Book Pages | 144 σελ. |
| Writers | Johnson E. Vernon |
| ISBN | 978-960-7072-56-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΑγάπηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.05 Τιμή Πώλησης €11.17 -
Ο δρόμος της ψηλής φοινικιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.67 Τιμή Πώλησης €8.52 -
Ψυχολογία της ύπαρξηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.11 Τιμή Πώλησης €17.90 -
ΣΠΑΝΙΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ
Θρησκείες, αξίες και εκστατικές εμπειρίεςΤιμή psarasbooks €15.00 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Η ζωή είναι αβέβαιηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.59 Τιμή Πώλησης €10.65 -
Κατανόησε τον εαυτό σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.63 Τιμή Πώλησης €8.48 -
Τα πολλά σου πρόσωπαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.59 Τιμή Πώλησης €10.65 -
Παιδιά που ανακαλύπτουν τον εαυτό τουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.47 Τιμή Πώλησης €13.86 -
Ζωή χωρίς φόβοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.56 Τιμή Πώλησης €11.73 -
Τα 20 βήματα προς τη σοφίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €7.67 Τιμή Πώλησης €8.52 -
Μισό άδειο μισό γεμάτοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Γυναίκα και κατάθλιψηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €8.64 Τιμή Πώλησης €9.60 -
Οργανώστε το χρόνο σαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.56 Τιμή Πώλησης €11.73 -
Χωρίς τα ρούχα είμαστε όλοι γυμνοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.56 Τιμή Πώλησης €11.73 -
Γονείς, έφηβοι και όριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.97 Τιμή Πώλησης €13.30 -
Το μυθικό ταξίδι του ζευγαριούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.97 Τιμή Πώλησης €13.30







