Χαντίς
Τα χαρτιά της πριγκίπισσας
Εκπτωση -15%
| Τιμή psarasbooks | €14.71 |
| Τιμή Πώλησης | €17.30 |
In stock
| Υπότιτλος | Τα χαρτιά της πριγκίπισσας |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.5931 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Dec 1, 2004 |
| Publishers | Εκδόσεις Κέδρος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2004 |
| Book Pages | 93 σελ. |
| Writers | Ζερβοπούλου, Λίλα |
| ISBN | 978-960-04-2699-1 |
Αυτή είναι η ιστορία της Ατέχ και της τράπουλάς της Χαντίς, όπως ακριβώς μου παραδόθηκε από την Ντόροτκα.
Θέλω να πιστεύω πως δεν παρέλειψα τίποτα και πως σας μεταφέρω, ακριβώς όπως μου όρισε η μοίρα και η κυρία Δωροθέα, όλα της τα μυστικά.
Ανακάτεψε τα φύλλα και μοίρασε.
Η τράπουλα ήταν φθαρμένη από την πολυκαιρία, αλλά οι παραστάσεις και οι αριθμοί πάνω της πεντακάθαροι.
Κράτησα τα φύλλα που μου έδωσε και εκείνη άρχισε να μου εξηγεί το παιχνίδι.
Ένα αεράκι πέρασε πάνω από τα μαλλιά μας, σηκώνοντας ένα δυο φύλλα από το τραπέζι.
- Τα φύλλα που κρατάτε είναι δώδεκα. Στρώστε τα όλα πάνω στο τραπέζει και μετά θα σας πω. Να, μ' αυτή τη σειρά.
Θυμάμαι πως, αφού καθοδήγησε το χέρι μου και απλώσαμε τα δώδεκα χαρτιά, την άκουσα έκπληκτη να μου μιλάει για τη ζωή μου σαν να διάβαζε ένα βιβλίο.
Έτσι έμαθα το πρώτο ρίξιμο, το ”Ρίξιμο του Μικρού Καθρέφτη”. Απλά και εύκολα σαν ένα παιχνίδι. Το ίδιο απλά, η Ντόροτκα μου έμαθε και τους άλλους τρόπους ριξίματος. Και τώρα εγώ κάνω το ίδιο, παραδίδοντάς σας τη Χαντίς.
| Υπότιτλος | Τα χαρτιά της πριγκίπισσας |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.5931 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Dec 1, 2004 |
| Publishers | Εκδόσεις Κέδρος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2004 |
| Book Pages | 93 σελ. |
| Writers | Ζερβοπούλου, Λίλα |
| ISBN | 978-960-04-2699-1 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Μελάνι στη δαντέλαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €12.70 Τιμή Πώλησης €15.87 -
ΝουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.20 Τιμή Πώλησης €18.00 -
Η ώρα των αρπακτικώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.25 Τιμή Πώλησης €12.50 -
Σατόσι Νακαμότο Ο δημιουργός του BitcoinΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Για μια συντροφιά ανάμεσά μαςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €13.86 Τιμή Πώλησης €16.31 -
Ο δρόμος ο λιγότερο ταξιδεμένος συνεχίζεταιΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €12.99 Τιμή Πώλησης €15.28 -
Η Αποκάλυψη του Ιωάννη στην Πάτμο πριν από 1900 χρόνιαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €4.50 Τιμή Πώλησης €5.00 -
Ο ασημένιος θρόνος 6Κωδικός προϊόντος: 9406Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.13 Τιμή Πώλησης €10.14 -
Τάο Τε ΚινγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Το πράσινο αίμαΕκπτωση -2%Τιμή psarasbooks €6.00 Τιμή Πώλησης €6.12 -
Λεξιλόγιο της ψυχανάλυσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €41.28 Τιμή Πώλησης €45.87 -
ΤαρώΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €6.93 Τιμή Πώλησης €8.15 -
Ο μεγάλος περίπατος του ΠέτρουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.83 Τιμή Πώλησης €12.74 -
Ένας σκούφος από πορφύραΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €19.07 Τιμή Πώλησης €22.43 -
ΓραφολογίαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €12.99 Τιμή Πώλησης €15.28 -
Πάρτε τη ζωή στα χέρια σαςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €12.19 Τιμή Πώλησης €14.34 -
Το φως που καίειΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €13.85 Τιμή Πώλησης €16.29 -
Κάρμα και μετενσάρκωσηΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.34 Τιμή Πώλησης €12.17 -
ΤσάκραΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €13.86 Τιμή Πώλησης €16.31 -
ΚομπούχαΤιμή psarasbooks €8.90 Τιμή Πώλησης €8.90 -
ΑγιουρβέδαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €13.80 Τιμή Πώλησης €16.23 -
Πύρινη υγείαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.34 Τιμή Πώλησης €12.17 -
Θιβετανική γιόγκα και μυστικές διδασκαλίεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.80 Τιμή Πώλησης €19.78
