Αυτοί που έχουν χαθεί
Be the first to review this product
Κωδικός προϊόντος:
251678
Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίας
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €12.42 |
| Τιμή Πώλησης | €13.80 |
In stock
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3662 |
|---|---|
| Publishers | Βιβλιοπωλείον της Εστίας |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 20X14 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 72 σελ. |
| Writers | Beckett, Samuel, 1906-1989 |
| ISBN | 978-960-05-1783-5 |
Αυτοί που έχουν χαθεί: ένα από τα πιο αινιγματικά κείμενα του Σάμιουελ Μπέκετ.
Ένας αποστασιοποιημένος αφηγητής παρουσιάζει έναν κόσμο σε αφαίρεση. Στο εσωτερικό ενός κυλίνδρου χωρίς ανοίγματα, άνθρωποι όλων των ηλικιών σε αναζήτηση του ιδανικού πλάσματος, της απόλυτης ιδέας. Ο Μπέκετ αποπειράται να προσεγγίσει βεβαιότητες μέσα από τους νόμους της μυθοπλασίας και πέρα από το μυστήριο της πραγματικότητας. Ωστόσο, αυτός ο κατασκευασμένος κόσμος του καταλήγει να είναι κάθε άλλο παρά λογικός και συνεκτικός: η παρωδία της λογικής, η ειρωνεία, τα κατάλοιπα ενός επείγοντος ρομαντισμού. Μια μικρογραφία της ανθρώπινης ιστορίας, μια θεωρία για την ιστορία και το πεπρωμένο της ανθρωπότητας. Ένα κείμενο ανάμεσα στην πρόζα και το θέατρο, μια σπάνια απόπειρα να συμφιλιωθεί η πραγματικότητα με τη λογική ενός επινοημένου κόσμου και μιας φανταστικής αρχιτεκτονικής μέσω της μυθοπλασίας.
Ο κόσμος που παρουσιάζεται ή που σκηνοθετείται εδώ, μακριά από κάθε ρεαλιστικό τρόπο, παραμένει ευδιάκριτος για τον αναγνώστη. Είναι ο ορατός και ο αόρατος κόσμος μας. Και είναι συγκλονιστικός.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3662 |
|---|---|
| Publishers | Βιβλιοπωλείον της Εστίας |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 20X14 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 72 σελ. |
| Writers | Beckett, Samuel, 1906-1989 |
| ISBN | 978-960-05-1783-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Αιολική γηΚωδικός προϊόντος: 28565Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €24.19 Τιμή Πώλησης €26.88 -
Οι τελευταίοι ΓαληνότατοιΕκπτωση -13%Τιμή psarasbooks €15.00 Τιμή Πώλησης €17.16 -
Ομηρικοί ύμνοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €16.79 Τιμή Πώλησης €18.66 -
Η αυτοβιογραφία ενός γιόγκιΚωδικός προϊόντος: 28730Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΤιμή psarasbooks €26.88 Τιμή Πώλησης €26.88 -
Η μετανάστιςΚωδικός προϊόντος: 87680Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.00 Τιμή Πώλησης €12.25 -
Ιδανικοί αυτόχειρεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.92 Τιμή Πώλησης €13.24 -
ΕρμενίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.18 Τιμή Πώλησης €14.64 -
Σεμινάριο ψυχανάλυσης παιδιών Τόμος 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.90 Τιμή Πώλησης €17.67 -
Σύγχρονη ευρωπαϊκή ιστορίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.19 Τιμή Πώλησης €22.43 -
Το τραγούδι της γηςΚωδικός προϊόντος: 4939Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.18 Τιμή Πώλησης €14.64 -
Στην Ελλάδα των συνταγματαρχώνΚωδικός προϊόντος: 307330Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.70 Τιμή Πώλησης €23.00 -
ΠρωταγόραςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.10 Τιμή Πώλησης €19.00 -
Κόκκινες ιστορίεςΚωδικός προϊόντος: 304595Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Ο Δον ΚιχώτηςΚωδικός προϊόντος: 28697ΔιαθέσιμοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €21.60 Τιμή Πώλησης €24.00 -
Κωνσταντίνος ΠαλαιολόγοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.18 Τιμή Πώλησης €14.64 -
ΜάγκαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.30 Τιμή Πώλησης €14.78 -
Ο ΝτοστογιέφσκηΤιμή psarasbooks €13.63 Τιμή Πώλησης €13.63 -
Ο Μουσολίνι και η ΕλλάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.90 Τιμή Πώλησης €12.11 -
Πυθίας παραληρήματαΚωδικός προϊόντος: 28383Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -14%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.75 -
Αντάτζιο και Φούγκα 1Εκπτωση -7%Τιμή psarasbooks €15.00 Τιμή Πώλησης €16.15 -
ΕρωτόκριτοςΚωδικός προϊόντος: 28349Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.85 Τιμή Πώλησης €19.83 -
Τα βασικά προβλήματα του σύγχρονου ελληνισμούΤιμή psarasbooks €25.00 Τιμή Πώλησης €25.00

