Άγρια βότανα και χόρτα
Οδηγός αναγνώρισης: 125 είδη
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €12.51 |
| Τιμή Πώλησης | €13.90 |
In stock
| Υπότιτλος | Οδηγός αναγνώρισης: 125 είδη |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.GB-HA.02.0036 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2014 |
| Publishers | Ψύχαλος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 14χ10 |
| Year of Publication | 2014 |
| Book Pages | 304 σελ. |
| Writers | Αθανασίου, Ζαχαρίας Θ. |
| ISBN | 978-618-5049-13-3 |
Πλήρης οδηγός τσέπης για άμεση αναγνώριση και συλλογή
Ολοσέλιδες φωτογραφίες για κάθε φυτό
Αναλυτική περιγραφή
- Βοτανική περιγραφή και φωτογραφικό υλικό για 125 φαρμακευτικά και λαχανευόμενα είδη.
- Πλήρης αναφορά στις φαρμακευτικές ιδιότητες και στη θεραπευτική δράση των βοτάνων, καθώς και στις διατροφικές ιδιότητες των λαχανευόμενων ειδών.
- Κοινά ονόματα και περιοχές εξάπλωσης των περιγραφόμενων ειδών.
- Βασικές γνώσεις και σχήματα για τη μορφή των φύλλων, τη συγκρότηση του άνθους και τη διάκριση των καρπών.
- Γλωσσάριο και ευρετήριο για τα κοινά και λατινικά ονόματα των ειδών
| Υπότιτλος | Οδηγός αναγνώρισης: 125 είδη |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.GB-HA.02.0036 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | Mar 1, 2014 |
| Publishers | Ψύχαλος |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 14χ10 |
| Year of Publication | 2014 |
| Book Pages | 304 σελ. |
| Writers | Αθανασίου, Ζαχαρίας Θ. |
| ISBN | 978-618-5049-13-3 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΜανιτάριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €34.52 Τιμή Πώλησης €38.36 -
Άγρια μανιτάριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.51 Τιμή Πώλησης €13.90 -
Πλήρης οδηγός για τα βόταναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €38.00 Τιμή Πώλησης €42.40 -
ΜπαχαρικάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.38 Τιμή Πώλησης €13.75 -
ΑμπελουργίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.35 Τιμή Πώλησης €20.39 -
Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον κήποΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €23.00 Τιμή Πώλησης €25.60 -
ΚομπόστΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.75 Τιμή Πώλησης €15.28 -
Τα μυστικά του γόνιμου εδάφουςΕκπτωση -14%Τιμή psarasbooks €19.00 Τιμή Πώλησης €22.00 -
ΒιοκαλλιέργειεςΤιμή psarasbooks €17.00 Τιμή Πώλησης €17.00 -
Ασθένειες, εχθροί και ανωμαλίες των ξινώνΤιμή psarasbooks €15.07 Τιμή Πώλησης €15.07 -
ΦυτοπροστασίαΤιμή psarasbooks €15.28 Τιμή Πώλησης €15.28 -
Τα εσπεριδοειδήΤιμή psarasbooks €25.00 Τιμή Πώλησης €25.00 -
Φυτά εσωτερικών χώρων και βεράνταςΤιμή psarasbooks €25.48 Τιμή Πώλησης €25.48 -
Δεντροκομία, δεντροτεχνικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.35 Τιμή Πώλησης €20.39 -
ΜελισσοκομίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.38 Τιμή Πώλησης €13.75 -
Μακεδονική γηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €22.93 Τιμή Πώλησης €25.48 -
Θεράπευσε τον εαυτό σου με τα άνθη του BachΕκπτωση -9%Τιμή psarasbooks €16.52 Τιμή Πώλησης €18.25 -
ΟμοιοπαθητικήΤιμή psarasbooks €22.43 Τιμή Πώλησης €22.43 -
ΑρωματοθεραπείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €12.38 Τιμή Πώλησης €13.75 -
ΟινολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €29.98 Τιμή Πώλησης €33.31 -
Μαθαίνω να πλέκω με τις βελόνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €11.00 -
Ημερολόγιο αμπελουργούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €15.29 Τιμή Πώλησης €16.99 -
Μαθαίνω να πλέκω με τις βελόνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €9.90 Τιμή Πώλησης €11.00 -
ΕμμηνόπαυσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.35 Τιμή Πώλησης €11.50