1821
Μέσα από τη ματιά σύγχρονων συγγραφέων
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €15.30 |
| Τιμή Πώλησης | €17.00 |
In stock
| Υπότιτλος | Μέσα από τη ματιά σύγχρονων συγγραφέων |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.2170 |
| Publishers | Εκδόσεις 24 γράμματα |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 272 σελ. |
| ISBN | 978-618-201-095-2 |
Η παρούσα ανθολογία είναι μια προσπάθεια να μάθουν οι νεότεροι Έλληνες γεγονότα της Επανάστασης καθώς και άγνωστες πλευρές των ανθρώπων που πολέμησαν ηρωικά θυσιάζοντας τη ζωή τους και τις οικογένειές τους για την ελευθερία της πατρίδας. Να γνωρίσουν επίσης ένα πλήθος ανώνυμων ηρώων που πρωταγωνίστησαν σε σημαντικές στιγμές αυτού του Αγώνα και, με την καθοδήγηση των έμπειρων οπλαρχηγών Κολοκοτρώνη, Καραϊσκάκη, Νικηταρά, Παπαφλέσσα, Ανδρούτσου και άλλων ακόμη, κατάφεραν να δώσουν απαράμιλλα μαθήματα νδρείας για τις επόμενες γενιές.
Έρικα Αθανασίου, Δημήτρης Βαρβαρήγος, Δημήτρης Βλαχοπάνος, Γιώργος Ι. Βοϊκλής, Πέτρος Γκάτζιας,Παναγιώτης Γούτας, Ελπιδοφόρος Ιντζέμπελης, Νιόβη Ιωάννου, Νίκος Κατσαλίδας, Κατερίνα Καριζώνη, Κώστας Κρεμμύδας, Δημήτρης Κωστόπουλος, Πολύνα Μπανά, Στέφανος Μίλεσης, Θεόδωρος Μπενάκης, Κωνσταντίνος Μπούρας, Κατερίνα Παναγιωτοπούλου, Αντωνία Παυλάκου, Μίτση Πικραμένου, Γιώργος Πύργαρης, Δήμητρα Πυργελή, Λιάνα Σακελλίου, Απόστολος Σπυράκης, Γιώργος Σταφυλάς, Κώστας Στοφόρος, Φίλιππος Φιλίππου, Άγγελος Χαριάτης
| Υπότιτλος | Μέσα από τη ματιά σύγχρονων συγγραφέων |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.2170 |
| Publishers | Εκδόσεις 24 γράμματα |
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21x14 |
| Year of Publication | 2020 |
| Book Pages | 272 σελ. |
| ISBN | 978-618-201-095-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ-ΦΘΟΡΑ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ ΣΠΑΝΙΑ
Ιστορία των Ελλήνων (19 τόμοι)Εκπτωση -64%Τιμή psarasbooks €80.00 Τιμή Πώλησης €220.00 -
Η νεότερη και σύγχρονη Μακεδονία 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €36.52 Τιμή Πώλησης €40.58 -
Θεραπεύει η ψυχανάλυση;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.40 Τιμή Πώλησης €16.00 -
Θεσσαλονίκη, 1850-1918Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.17 Τιμή Πώλησης €21.30 -
Minecraft: Εγχειρίδιο κοκκινόπετραςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.94 Τιμή Πώλησης €16.60 -
Ανέσπεροι λύχνοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.31 Τιμή Πώλησης €15.90 -
ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΑ ΣΠΑΝΙΑ
e. εγκυκλοπαίδεια 10 τομοι σετΕκπτωση -54%Τιμή psarasbooks €30.00 Τιμή Πώλησης €65.00 -
Ηράκλειτος - 133 Πύρινοι Λόγοι / Περί Φύσεως ή Μούσαι - Έμμετρος η Ερμηνεία..Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €10.80 Τιμή Πώλησης €12.00 -
Οι δεινόσαυροιΕκπτωση -17%Τιμή psarasbooks €10.00 Τιμή Πώλησης €11.99 -
Άπαντα 12 Ανθολογία Ελληνική 12Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.98 Τιμή Πώλησης €22.20 -
Μυστικές εταιρίεςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks €14.32 Τιμή Πώλησης €17.90 -
Η κρίση στα Βαλκάνια, το Μακεδονικό και η εργατική τάξηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.50 Τιμή Πώλησης €12.72 -
ΚρήτηΤιμή psarasbooks €22.54 Τιμή Πώλησης €22.54 -
ΓαίαΤιμή psarasbooks €15.00 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Πύρινη υγείαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.34 Τιμή Πώλησης €12.17 -
Η πρώτη μου εγκυκλοπαίδεια LarousseΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €20.19 Τιμή Πώλησης €22.43 -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €16.29 Τιμή Πώλησης €19.17 -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks €10.86 Τιμή Πώλησης €12.78 -
Ελληνική μυθολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €43.61 Τιμή Πώλησης €48.45 -
Ελληνική μυθολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €43.61 Τιμή Πώλησης €48.45 -
Γαλλο-ελληνικό και ελληνο-γαλλικό λεξικόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €14.37 Τιμή Πώλησης €15.97 -
Ισπανο-ελληνικό και ελληνο-ισπανικό λεξικόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.25 Τιμή Πώλησης €19.17 -
Ρουμανο-ελληνικό και ελληνο-ρουμανικό λεξικόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €21.10 Τιμή Πώλησης €23.44 -
Οσάμα Μπιν ΛάντενΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.45 Τιμή Πώλησης €12.72