Ματίλντα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 10,98 € |
| Τιμή Πώλησης | 12,20 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.CB.01.0811 |
|---|---|
| Κατηγορίες | 9789607021571 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1990 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Ψυχογιός |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 22χ13 |
| Ετος Εκδοσης | 2001 |
| Σελιδες Βιβλίου | 266 σελ. |
| Συγγραφεις | Dahl, Roald |
| ISBN | 978-960-7021-57-1 |
Στο βιβλίο αυτό Ρόαλντ Νταλ ξεπέρασε τον εαυτό του και μας χάρισε κάτι πραγματικά ξεχωριστό. Τη Ματίλντα. Δεν υπάρχει παιδί πιο έξυπνο, πιο λογικό, πιο τρυφερό, πιο αξιαγάπητο, πιο συμπονετικό απ’ αυτήν. Αυτό το υπέροχο κορίτσι, το προικισμένο με μυαλό τόσο λαμπερό και εύστροφο και με καρδιά τόσο μεγάλη, ας γίνει το φωτεινό παράδειγμα για όλα τα παιδιά, τους γονείς, τους δασκάλους. Παραμύθι και πραγματικότητα, υπερβολή και δεξιοτεχνία, γνώση και ταλέντο, να τα μέσα που χρησιμοποιεί ο σπουδαίος αυτός συγγραφέας για να μας οδηγήσει σ’ έναν κόσμο όπως θα ’πρεπε να είναι ο κόσμος μας και που ίσως μια μέρα τον κερδίσουμε.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.CB.01.0811 |
|---|---|
| Κατηγορίες | 9789607021571 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1990 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Ψυχογιός |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 22χ13 |
| Ετος Εκδοσης | 2001 |
| Σελιδες Βιβλίου | 266 σελ. |
| Συγγραφεις | Dahl, Roald |
| ISBN | 978-960-7021-57-1 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Οι μάγισσεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,08 € Τιμή Πώλησης 10,09 € -
Ο Τσάρλι και το εργοστάσιο σοκολάταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,99 € Τιμή Πώλησης 11,10 € -
Οι ΜάγισσεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,99 € Τιμή Πώλησης 11,10 € -
Ο ΜΦΓΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,99 € Τιμή Πώλησης 11,10 € -
Ο Τσάρλι και ο μεγάλος γυάλινος ανελκυστήραςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,99 € Τιμή Πώλησης 11,10 € -
Οι ΒλακέντιοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,91 € Τιμή Πώλησης 9,90 € -
Ο Τζίμης και το γιγαντοροδάκινοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,99 € Τιμή Πώλησης 11,10 € -
Ο Τσάρλι και το εργοστάσιο σοκολάταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,00 € Τιμή Πώλησης 12,20 € -
Ανοίγω και μαθαίνω: Φροντίζω την υγεία μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,91 € Τιμή Πώλησης 9,90 € -
Το σπίτι δίπλα στο ποτάμι. Η επόμενη γενιάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Χιόνι στη φωτιάΚωδικός προϊόντος: 215555Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Η άλλη πλευρά του νομίσματοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Πικρό γάλαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η δολοφονία του Ρότζερ ΆκροϊντΚωδικός προϊόντος: 309111Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Το πεινασμένο θηρίοΚωδικός προϊόντος: 309114Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,93 € Τιμή Πώλησης 17,70 € -
Οι φίλοι μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Πολλές ζωές σε μίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,94 € Τιμή Πώλησης 26,60 € -
MVP Θρύλοι: Λιονέλ ΜέσιΤιμή psarasbooks 8,80 € Τιμή Πώλησης 8,80 € -
Πυροσβέστες: Βιβλίο και παζλ 40 τμχ. με φιγούρεςΕκπτωση -26%Τιμή psarasbooks 14,00 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
ΓοργόνεςΕκπτωση -26%Τιμή psarasbooks 14,00 € Τιμή Πώλησης 18,80 €



