Η οδός της ευτυχίας
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | €18.00 |
| Τιμή Πώλησης | €20.00 |
In stock
| Publishers | Εσσαίων Εκδόσεις |
|---|---|
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2014 |
| Book Pages | 240 σελ. |
| Writers | Manitara, Olivier |
| ISBN | 1-20-000-0696 |
Σήμερα, ο Θεός, διαμέσου ενός αρχαγγέλου και ενός ενσαρκωμένου εκπροσώπου της Εσσαΐκής παράδοσης, μας αποκαλύπτει τη γνώση μιας σοφίας συνάμα διαχρονικής και περισσότερο από ποτέ επίκαιρης, η οποία απαντά στα πιο ουσιαστικά ερωτήματα που μπορούμε να θέσουμε. Ο παρών τόμος 35 των Εσσαΐκών Ευαγγελλίων προσφέρει σαφείς απαντήσεις και πρακτικά κλειδιά μέσα από ιερά κείμενα όπως:
- "Το μαγικό κλειδί για να προσελκύσεις αυτό που επιθυμείς"
- "Πώς να προετοιμάσετε τον θάνατό σας στις 3 ηλικιακές φάσεις της ζωής"
- "Το μυστικό του δέντρου και του ανθρώπου-Αγγέλου"
- "Μέσα από το Όνομα της Μητέρας, επανάκτησε το μονοπάτι σου και την αποστολή της ψυχής σου"
- "Μην τρέφεστε πλέον μέσα στον κόσμο του ανθρώπου, να είστε αυτόνομοι"
Ο Αρχάγγελος Ραφαήλ, ο μεγάλος Υιός του Θεού, από τις απαρχές της συνείδησης μιλά στην ανθρωπότητα στο όνομα του θεού. Απευθύνεται εκ νέου σε ολόκληρο τον κόσμο, για να διακηρύξει την εμφάνιση μιας νέας εκδήλωσης του Θεού, μιας νέας αποκάλυψης της μεγάλης, οικουμενικής θρησκείας του Πατέρα· αυτό είναι καλό νέο, διότι αποτελεί συμφιλίωση και ένωση.
Η Θρησκεία ενώνει, υπενθυμίζει στον άνθρωπο ότι είναι ένα, ένα με τον ίδιο τον εαυτό του, ένα με τους ομοίους του, με τη φύση, με τα ζώα, τα δέντρα, το σύμπαν και τη θεϊκή ζωή. Τα κείμενα αυτά είναι πρόσκληση στην άνοιξη, στην ανανέωση, στη χαρά του εορτασμού, στην ευτυχία του να είμαστε μαζί, του να ξαναβρισκόμαστε και να γιορτάζουμε τη ζωή. Μέσα σε αυτόν τον τόμο 35 των Εσσαϊκών Ευαγγελίων, θα βρείτε τα ουσιώδη κλειδιά της αληθινής θρησκείας, η οποία, αυτή μόνη, μπορεί να οδηγήσει τον άνθρωπο στην "οδό της ευτυχίας".
| Publishers | Εσσαίων Εκδόσεις |
|---|---|
| Cover | Μαλακό εξώφυλλο |
| Book Dimensions | 21χ14 |
| Year of Publication | 2014 |
| Book Pages | 240 σελ. |
| Writers | Manitara, Olivier |
| ISBN | 1-20-000-0696 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Εσσαϊκή βίβλος Ευαγγέλιο του Αρχαγγέλου ΓαβριήλΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €90.63 Τιμή Πώλησης €100.70 -
Μαρία ΜαγδαληνήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €17.10 Τιμή Πώλησης €19.00 -
Εσσαϊκή Βίβλος Ευαγγέλιο του Αρχάγγελου ΟυριήλΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €90.63 Τιμή Πώλησης €100.70 -
Εσσαϊκή βίβλος Ευαγγέλιο του Αρχαγγέλου ΡαφαήλΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €90.63 Τιμή Πώλησης €100.70 -
Η αγελάδα μυητικό σύμβολοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Η ενέργεια του χρήματοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Άγιος ΙωάννηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Ενεργοποίησε τα μυστήρια του σώματοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €11.70 Τιμή Πώλησης €13.00 -
Τα μυστήρια των ΧριστουγέννωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Η μυστική προσευχή του ΙησούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Ανάπνεε με τους αγγέλουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Βρες το δικό σου μονοπάτιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €13.50 Τιμή Πώλησης €15.00 -
Το κάρμαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Η θεραπεία μέσω των αρετώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Εξαγνισμός με το νερόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Ο ζωδιακός των αγγέλωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €19.80 Τιμή Πώλησης €22.00 -
Η ευθύνη ενός γονιούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Ο Άγγελος της συνειδητότηταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Τα μυστικά της φωτιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Τα 4 στοιχείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00 -
Οι αρετές της καρδιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks €18.00 Τιμή Πώλησης €20.00