Το καθήκον να είμαστε ευτυχισμένοι | Το τίμημα της ελευθερίας
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 9,00 € |
| Τιμή Πώλησης | 10,00 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.1992 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | 11 Δεκ 2024 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 17x11 |
| Ετος Εκδοσης | 2024 |
| Σελιδες Βιβλίου | 96 σελ. |
| Συγγραφεις | Aivanhov, Omraam Mikhael |
| ISBN | 978-960-430-597-1 |
Συλλογή Autre Regard
Το 1937 ο Δάσκαλος Omraam Mikhaël Aïvanhov (1900–1986), Γάλλος φιλόσοφος και παιδαγωγός Βουλγαρικής καταγωγής, έφθασε στη Γαλλία. Αυτό που εντυπωσιάζει εξ αρχής στο έργο του είναι η πολλαπλότητα των απόψεων υπό τις οποίες παρουσιάζεται αυτό το μοναδικό θέμα: «ο άνθρωπος και η τελειοποίησή του». Όποιο κι αν είναι το θέμα το οποίο θίγει, το πραγματεύεται σταθερά σε σχέση με την χρήση που μπορεί να κάνει ο άνθρωπος για μια καλύτερη κατανόηση του εαυτού του και μια καλύτερη καθοδήγηση της ζωής του.
Η ευτυχία δεν είναι κάτι που έρχεται ή δεν έρχεται, έτσι, απ’ έξω. Η ευτυχία είναι μια κατάσταση συνείδησης, που εξαρτάται από το πόσο καλά κατανοούμε τα πράγματα. Δεν πρέπει να φανταζόμαστε ότι έχουμε έρθει στην γη για να ζούμε στην ευκολία, αλλά για να μάθουμε και να βελτιωθούμε. Η πραγματική και οριστική ευτυχία μπορεί να έρθει μόνο από εμάς και από τον τρόπο που θεωρούμε τα πράγματα.
Οι ανθρώπινες κοινωνίες απαγορεύουν ή επιτρέπουν ορισμένες πράξεις, ορισμένες συμπεριφορές. Αλλά δεν θα σταθώ στο ζήτημα της γνώσης της αξίας των ανθρώπινων νόμων. Οι νόμοι για τους οποίους σας μιλάω είναι αυτοί που έχουν θεσπιστεί εξ αρχής από την Κοσμική Νοημοσύνη. Είναι αυτοί που όλοι πρέπει να τους γνωρίζουμε και να τους σεβόμαστε για να κατακτήσουμε την ελευθερία μας. Η ελευθερία είναι μία από τις πιο ευγενείς φιλοδοξίες του ανθρώπου, και τίποτα δεν είναι πιο πολύτιμο από την ελευθερία. Αλλά η κατάκτησή της έχει ένα τίμημα.
Omraam Mikhaël Aïvanhov
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.1992 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | 11 Δεκ 2024 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 17x11 |
| Ετος Εκδοσης | 2024 |
| Σελιδες Βιβλίου | 96 σελ. |
| Συγγραφεις | Aivanhov, Omraam Mikhael |
| ISBN | 978-960-430-597-1 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η δύναμη της σκέψηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Εσωτερική αστρολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Από την γη στον ουρανόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Μια σκέψη για κάθε ημέρα 6Κωδικός προϊόντος: 264877Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,30 € Τιμή Πώλησης 17,00 € -
Μια σκέψη για κάθε ημέρα 3Κωδικός προϊόντος: 253646Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,30 € Τιμή Πώλησης 17,00 € -
Η δεύτερη γέννησηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Νέο φως στα ΕυαγγέλιαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Αγάπη και σεξουαλικότηταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Αφιέρωμα στο δάσκαλο Πέτερ ΝτένωφΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Ουράνια πολιτείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Αρμονία και υγείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Η μεταφυσική δομή του ανθρώπουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Για μια καινούργια ζωήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Το βιβλίο της θεϊκής μαγείαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Η επιστήμη των δύο αρχώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Τα μυστικά του βιβλίου της φύσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Η άγνωστη διδασκαλία του ΧριστούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Νίκη του πνεύματος: η ελευθερίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Το δέντρο της γνώσης του καλού και του κακουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Η σεξουαλική δύναμη ή ο φτερωτός δράκονταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Τι είναι ένας πνευματικός δάσκαλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Η μαγική και αλχημική έννοια της διατροφήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Ένα σχέδιο για το μέλλον της ανθρωπότηταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Ο άνθρωπος κύριος του πεπρωμένου τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 €