Natural Medicine
Οδηγός συμπληρωμάτων διατροφής και βοτάνων
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 29,76 € |
| Τιμή Πώλησης | 33,07 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Οδηγός συμπληρωμάτων διατροφής και βοτάνων |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.02.0194 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Μαρ 2013 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Etra |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 22χ17 |
| Ετος Εκδοσης | 2013 |
| Σελιδες Βιβλίου | 636 σελ. |
| Συγγραφεις | Κατραμάδος, Γεράσιμος Ε. |
| ISBN | 978-960-6830-37-2 |
Tις δύο τελευταίες δεκαετίες υπάρχει μία έκρηξη ενδιαφέροντος για τις φυσικές θεραπείες. Το κοινό αποκτά ένα αυξανόμενο ενδιαφέρον για πληροφόρηση σχετικά με τη διατροφή, τα διατροφικά συμπληρώματα, τα θεραπευτικά βότανα και μύκητες. Υπάρχει μία συνεχής αυξητική τάση στις ολιστικές προσεγγίσεις της υγείας που αναπληρώνουν ή πολλές φορές αντικαθιστούν τις θεραπείες της συμβατικής ιατρικής.
Αυτή η αλλαγή δημιουργεί σκεπτικισμό για τις αρχές και τις πρακτικές της συμβατικής ιατρικής. Πολλοί πλέον δεν αισθάνονται άνετα με την συμβατική προσέγγισή της που απλά καταπιέζει τα εκάστοτε συμπτώματα και ανησυχούν για την ασφάλεια και την αποτελεσματικότητα των φαρμάκων. Υπάρχουν επίσης ερωτήματα για την ευσυνειδησία και την ακεραιότητα των φαρμακευτικών εταιρειών, αλλά και για την τυφλή εμπιστοσύνη που είχε παραδοσιακά το κοινό στους γιατρούς που τα συνταγογραφούσαν. Με αυτούς τους παράγοντες υπό σκέψη, δεν είναι περίεργο ότι πολλοί άνθρωποι πλέον αναζητούν εναλλακτικές μεθόδους.
Ένα άλλο σημαντικό στοιχείο που οδηγεί στην επιλογή φυσικών θεραπειών είναι η αυξανόμενη αναγνώριση ότι συχνά προάγουν την υγεία με πιο ασφαλή, πιο οικονομικό και ακόμα πιο αποτελεσματικό τρόπο από τις συμβατικές ιατρικές πρακτικές. Όλο και περισσότερο, αυτό αποτελεί κίνητρο για πολλούς να πάρουν τα θέματα της υγείας τους στα δικά τους χέρια, ανακαλύπτοντας ότι η φυσική ιατρική τούς παρέχει τα εργαλεία που χρειάζονται.
Έχοντας όλα αυτά στο νου, θεωρώ το Natural Medicine μία μοναδική πηγή πληροφοριών για τη φυσική προσέγγιση της φροντίδας της υγείας. Στις σελίδες του θα βρείτε κατανοητές συμβουλές για ένα μεγάλο εύρος θεμάτων υγείας και για το πώς μπορείτε να τα αντιμετωπίσετε με φυσικά φάρμακα. Ένα από τα πιο χρήσιμα στοιχεία αυτού του βιβλίου είναι οι λεπτομέρειές του. Για παράδειγμα, περιλαμβάνονται πληροφορίες για τις πολλαπλές μορφές ενός συγκεκριμένου διατροφικού συμπληρώματος και τους διαφορετικούς τρόπους που δρα στο σώμα. Το βιβλίο περιέχει επίσης πληροφορίες για τα διατροφικά συστατικά π
| Υπότιτλος | Οδηγός συμπληρωμάτων διατροφής και βοτάνων |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HA.02.0194 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Μαρ 2013 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Etra |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 22χ17 |
| Ετος Εκδοσης | 2013 |
| Σελιδες Βιβλίου | 636 σελ. |
| Συγγραφεις | Κατραμάδος, Γεράσιμος Ε. |
| ISBN | 978-960-6830-37-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Natural PharmacyΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,85 € Τιμή Πώλησης 26,50 € -
Επίτομο εγκυκλοπαιδικό λεξικό πνευματικής επιστήμηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 47,70 € Τιμή Πώλησης 53,00 € -
Συζητήσεις με δασκάλουςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,27 € Τιμή Πώλησης 21,41 € -
Κληρονομικές ωθήσειςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,59 € Τιμή Πώλησης 9,54 € -
Το πεπρωμένο των παιδιώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,27 € Τιμή Πώλησης 21,41 € -
Η Αποκάλυψη του ΙωάννηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,41 € Τιμή Πώλησης 21,57 € -
Καρμικές σχέσεις. Τόμος ΙΙΙΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 22,13 € Τιμή Πώλησης 24,59 € -
Ο μυστικισμός στην αυγή της σύγχρονης εποχήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,37 € Τιμή Πώλησης 19,30 € -
Η απόκρυφη σημασία της Μπαγκαβάντ ΓκίταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,37 € Τιμή Πώλησης 19,30 € -
Θαύματα του κόσμουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,13 € Τιμή Πώλησης 20,15 € -
Η Ανατολή στο φως της ΔύσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,40 € Τιμή Πώλησης 20,44 € -
Θεμέλια εσωτερισμούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,03 € Τιμή Πώλησης 22,26 € -
Εισαγωγή στην ανθρωποσοφική φαρμακευτικήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,03 € Τιμή Πώλησης 22,26 € -
Η γλώσσα της διατροφήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,36 € Τιμή Πώλησης 19,29 € -
Το συνέδριο των ΧριστουγέννωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,03 € Τιμή Πώλησης 22,26 € -
Ο τρίπτυχος κοινωνικός οργανισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,03 € Τιμή Πώλησης 22,26 € -
Εισαγωγή στην ανθρωποσοφίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,75 € Τιμή Πώλησης 17,50 € -
Τα μυστήρια της Ανατολής και του ΧριστιανισμούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,75 € Τιμή Πώλησης 17,50 € -
Οι απόκρυφες αλήθειες των αρχαίων μύθωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,75 € Τιμή Πώλησης 17,50 € -
Η τέταρτη διάστασηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,75 € Τιμή Πώλησης 17,50 € -
Η αστρονομίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 22,46 € Τιμή Πώλησης 24,96 € -
Το Χριστιανικό μυστήριοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,32 € Τιμή Πώλησης 20,35 €
