Η πολιτική με απλά λόγια
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 22,95 € |
| Τιμή Πώλησης | 25,50 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.2338 |
|---|---|
| Εγκυρος Υποτιτλος | Είναι δίκαιο να καθαιρεθεί ένας άδικος ηγέτης; Είναι η δημοκρατία πραγματικά το καλύτερο πολίτευμα; Μπορεί, αλήθεια, να αιτιολογηθεί ο πόλεμος; Σε όλη την ιστορία, η ανθρωπότητα έθετε αυτά και άλλα μεγάλα ερωτήματα για τον καλύτερο τρόπο διακυβέρνησης –κα |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κλειδάριθμος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 24x19 |
| Ετος Εκδοσης | 2021 |
| Σελιδες Βιβλίου | 352 σελ. |
| ISBN | 978-960-645-175-1 |
Είναι δίκαιο να καθαιρεθεί ένας άδικος ηγέτης; Είναι η δημοκρατία πραγματικά το καλύτερο πολίτευμα; Μπορεί, αλήθεια, να αιτιολογηθεί ο πόλεμος; Σε όλη την ιστορία, η ανθρωπότητα έθετε αυτά και άλλα μεγάλα ερωτήματα για τον καλύτερο τρόπο διακυβέρνησης –και οι μεγάλοι διανοητές πρότειναν λύσεις που διαμορφώνουν τον κόσμο μας έως και σήμερα.
Γραμμένο με απλή και κατανοητή γλώσσα, το βιβλίο είναι γεμάτο με σύντομες, αλλά περιεκτικές εξηγήσεις, διαγράμματα που εξηγούν αναλυτικά τις θεωρίες, και έξυπνη εικονογράφηση, σε μια συναρπαστική εξέταση των πολιτικών ιδεών.
Είτε ασχολείστε με την πολιτική για πρώτη φορά, είτε είστε ένθερμοι μελετητές, είτε απλώς σας συναρπάζει να διαβάζετε γι’ αυτή στις ελεύθερες ώρες σας, εδώ θα βρείτε άφθονη τροφή για σκέψη.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.2338 |
|---|---|
| Εγκυρος Υποτιτλος | Είναι δίκαιο να καθαιρεθεί ένας άδικος ηγέτης; Είναι η δημοκρατία πραγματικά το καλύτερο πολίτευμα; Μπορεί, αλήθεια, να αιτιολογηθεί ο πόλεμος; Σε όλη την ιστορία, η ανθρωπότητα έθετε αυτά και άλλα μεγάλα ερωτήματα για τον καλύτερο τρόπο διακυβέρνησης –κα |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κλειδάριθμος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 24x19 |
| Ετος Εκδοσης | 2021 |
| Σελιδες Βιβλίου | 352 σελ. |
| ISBN | 978-960-645-175-1 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ-ΦΘΟΡΑ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ ΣΠΑΝΙΑ
Ιστορία των Ελλήνων (20 τόμοι)Εκπτωση -64%Τιμή psarasbooks 80,00 € Τιμή Πώλησης 220,00 € -
Η νεότερη και σύγχρονη Μακεδονία 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 36,52 € Τιμή Πώλησης 40,58 € -
Θεραπεύει η ψυχανάλυση;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Θεσσαλονίκη, 1850-1918Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,17 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
Minecraft: Εγχειρίδιο κοκκινόπετραςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Ανέσπεροι λύχνοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΑ ΣΠΑΝΙΑ
e. εγκυκλοπαίδεια 10 τομοι σετΕκπτωση -54%Τιμή psarasbooks 30,00 € Τιμή Πώλησης 65,00 € -
Ηράκλειτος - 133 Πύρινοι Λόγοι / Περί Φύσεως ή Μούσαι - Έμμετρος η Ερμηνεία..Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Οι δεινόσαυροιΕκπτωση -17%Τιμή psarasbooks 10,00 € Τιμή Πώλησης 11,99 € -
Άπαντα 12 Ανθολογία Ελληνική 12Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Μυστικές εταιρίεςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 14,32 € Τιμή Πώλησης 17,90 € -
Η κρίση στα Βαλκάνια, το Μακεδονικό και η εργατική τάξηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,50 € Τιμή Πώλησης 12,72 € -
ΚρήτηΤιμή psarasbooks 22,54 € Τιμή Πώλησης 22,54 € -
ΓαίαΤιμή psarasbooks 15,00 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Πύρινη υγείαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 10,34 € Τιμή Πώλησης 12,17 € -
Η πρώτη μου εγκυκλοπαίδεια LarousseΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,19 € Τιμή Πώλησης 22,43 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 16,29 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 10,86 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Ελληνική μυθολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 43,61 € Τιμή Πώλησης 48,45 € -
Ελληνική μυθολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 43,61 € Τιμή Πώλησης 48,45 € -
Γαλλο-ελληνικό και ελληνο-γαλλικό λεξικόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,37 € Τιμή Πώλησης 15,97 € -
Ισπανο-ελληνικό και ελληνο-ισπανικό λεξικόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,25 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Ρουμανο-ελληνικό και ελληνο-ρουμανικό λεξικόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 21,10 € Τιμή Πώλησης 23,44 € -
Οσάμα Μπιν ΛάντενΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,45 € Τιμή Πώλησης 12,72 €