Ζεν Νους, Ο νους του αρχάριου
Ένας σύντομος οδηγός στον διαλογισμό και την πρακτική του ζεν.
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 9,90 € |
| Τιμή Πώλησης | 11,00 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Ένας σύντομος οδηγός στον διαλογισμό και την πρακτική του ζεν. |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2084 |
| Εκδοτες | Key Books |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2026 |
| Σελιδες Βιβλίου | 200 σελ. |
| Συγγραφεις | Suzuki, Shunryu |
| ISBN | 978-618-5914-61-5 |
Ο ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΑΡΧΑΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ, ΤΟΥ ΕΙΔΗΜΟΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ
Με αυτή τη φράση ξεκινά ένα από τα πιο αγαπηµένα βιβλία για το Ζεν που γράφτηκαν ποτέ. Στο Ζεν νους, ο νους του αρχάριου, ο Shunryu Suzuki παρουσιάζει την ουσία της πρακτικής του Ζεν µε απλότητα, καθαρότητα και βαθιά σοφία. Μιλά για τη στάση του σώµατος στον διαλογισµό, την αναπνοή, την καθηµερινή άσκηση της προσοχής και τη βαθύτερη κατανόηση του εαυτού. Πάνω απ’ όλα, µας υπενθυµίζει µια θεµελιώδη αλήθεια: για να µάθουµε πραγµατικά οτιδήποτε, χρειάζεται να καλλιεργούµε τον «νου του αρχάριου» — έναν νου ανοιχτό, περίεργο και ελεύθερο από βεβαιότητες. Από την πρώτη έκδοσή του πριν από πενήντα χρόνια, το βιβλίο αυτό έχει γίνει ένα από τα σηµαντικότερα και πιο διαχρονικά έργα για το Ζεν και τον διαλογισµό — ένα βιβλίο στο οποίο οι αναγνώστες επιστρέφουν ξανά και ξανά. Γιατί στο Ζεν —αλλά και στη ζωή— όλα ξεκινούν από το να είσαι πρόθυµος να µάθεις ξανά από την αρχή.
Ένας σύντομος οδηγός στον διαλογισμό και την πρακτική του ζεν.
| Υπότιτλος | Ένας σύντομος οδηγός στον διαλογισμό και την πρακτική του ζεν. |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2084 |
| Εκδοτες | Key Books |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2026 |
| Σελιδες Βιβλίου | 200 σελ. |
| Συγγραφεις | Suzuki, Shunryu |
| ISBN | 978-618-5914-61-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ζεν νους, ο νους του αρχάριουΤιμή psarasbooks 10,00 € Τιμή Πώλησης 10,00 € -
Ζεν νους, ο νους του αρχάριουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,90 € Τιμή Πώλησης 11,00 € -
Organised chaosΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
All you need is GreeceΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 29,70 € Τιμή Πώλησης 33,00 € -
90 Μέρες ΈμπνευσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,89 € Τιμή Πώλησης 26,55 € -
Ο μικρός κακός λύκοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,98 € Τιμή Πώλησης 13,31 € -
Μαύρα τετράγωναΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,75 € Τιμή Πώλησης 21,95 € -
O Hρακλής σε νέες περιπέτειεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,41 € Τιμή Πώλησης 14,90 € -
Γεννήθηκες για να τραγουδάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,73 € Τιμή Πώλησης 14,14 € -
Πώς να τους λες να πάνε να γ*μηθούνε ευγενικάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,95 € Τιμή Πώλησης 16,61 € -
ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
Πώς να αλλάξεις το μυαλό σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,76 € Τιμή Πώλησης 21,95 € -
Πόση Μεγάλη Ελλάδα θέλετε; -Ναι!Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,39 € Τιμή Πώλησης 18,21 € -
Φρίντα ΚάλοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,90 € Τιμή Πώλησης 11,00 € -
Το παιδί σου έχει άγχοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,96 € Τιμή Πώλησης 19,95 € -
Ποιος αξίζει το άγχος μου;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,51 € Τιμή Πώλησης 13,90 € -
Το τραύμα μέσα από τα μάτια του παιδιούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 21,56 € Τιμή Πώλησης 23,95 € -
Το μανιφέστο ενός συντηρητικούΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,99 € Τιμή Πώλησης 12,21 € -
Τρώγοντας την ανορεξία μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,85 € Τιμή Πώλησης 10,95 € -
Μεγαλωμένοι από νάρκισσους γονείςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,88 € Τιμή Πώλησης 18,75 €




