Τρία πουλάκια κάθονται
Μια ιστορία για τη ζήλεια
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 9,99 € |
| Τιμή Πώλησης | 11,10 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Μια ιστορία για τη ζήλεια |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.CB.01.1240 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Μαρ 2020 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κλειδάριθμος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 26χ21 |
| Ετος Εκδοσης | 2020 |
| Σελιδες Βιβλίου | 36 σελ. |
| Συγγραφεις | Mullady, Lysa |
| ISBN | 978-960-645-040-2 |
Ένα βιβλίο για την αντιμετώπιση του κουτσομπολιού στις κοινωνίες των μικρών παιδιών και για το χτίσιμο υγιών σχέσεων μεταξύ τους.
Τρία μικρά πουλάκια κάθονται και... τσιου! τσιου!... λένε τα νέα τους. Κι ενώ συζητάνε για το κυνήγι σκουληκιών, ο Μπλε καταλαβαίνει ότι δεν είναι καλεσμένος. Έτσι, αποφασίζει να πάρει εκδίκηση, διαδίδοντας μια φήμη. Πριν καν το καταλάβει, το μικρό του ψεματάκι κλιμακώνεται σε μεγάλο δράμα! Μπορεί ο Μπλε να επανορθώσει πριν να είναι πολύ αργά;
Ένα ιδανικό βιβλίο για την ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων και για τη σημασία του να αναγνωρίζουμε τα συναισθήματά μας πριν να αντιδράσουμε απέναντι σε κάτι. Αποτελεί μια χρήσιμη εισαγωγή για να μιλήσουμε στα παιδιά γιατί δεν πρέπει να κουτσομπολεύουν και πως πρέπει να απολογούνται όταν έχουν πληγώσει κάποιον, ακόμα και παρά τη θέλησή τους.
Περιλαμβάνει σημείωμα για γονείς, εκπαιδευτικούς με περισσότερες πληροφορίες για το πώς μπορείτε να βοηθήσετε τα παιδιά να χτίσουν θετικές σχέσεις.
Ένα βιβλίο της Αμερικανικής Ψυχολογικής Εταιρίας (APA).
| Υπότιτλος | Μια ιστορία για τη ζήλεια |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.CB.01.1240 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Μαρ 2020 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κλειδάριθμος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 26χ21 |
| Ετος Εκδοσης | 2020 |
| Σελιδες Βιβλίου | 36 σελ. |
| Συγγραφεις | Mullady, Lysa |
| ISBN | 978-960-645-040-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Minecraft: Εγχειρίδιο κοκκινόπετραςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Ένας απόμακρος πατέραςΚωδικός προϊόντος: 310137Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άνθρωπος 4.0Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,65 € Τιμή Πώλησης 18,50 € -
Μπορούμε να κάνουμε δύσκολα πράγματαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Νέο καύσιμοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,71 € Τιμή Πώλησης 11,90 € -
Καύσιμο: Η ενέργεια που χρειάζεστε για την επιτυχίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,15 € Τιμή Πώλησης 13,50 € -
Η δύναμη για να πετύχειςΤιμή psarasbooks 5,90 € Τιμή Πώλησης 5,90 € -
Πρόσω ολοταχώςΤιμή psarasbooks 5,90 € Τιμή Πώλησης 5,90 € -
Ποιος πήρε το τυρί μου;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,15 € Τιμή Πώλησης 13,50 € -
ΜάνατζμεντΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 34,65 € Τιμή Πώλησης 38,50 € -
Τα θαύματα της φύσηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Ηγεσία με επιρροήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Τεχνητή νοημοσύνηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Μην Κάνεις ΠίσωΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
ΒαλκυρίεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Χάνσελ και ΓκρέτελΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Τεχνητή νοημοσύνηΚωδικός προϊόντος: 302206Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Έντεκα λεπτάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Ο ΑλχημιστήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Η βίβλος των κρυπτονομισμάτωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 €


