Το μυστήριο της αράχνης
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 14,40 € |
| Τιμή Πώλησης | 16,00 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3904 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Έρμα |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2021 |
| Σελιδες Βιβλίου | 240 σελ. |
| Συγγραφεις | Taibo II, Paco Ignacio |
| ISBN | 978-618-84891-6-5 |
Τα διηγήματα του Πάκο Ιγνάσιο Τάιμπο II που παρουσιάζονται στο ανά χείρας βιβλίο γράφτηκαν κατά τη διάρκεια των τελευταίων σαράντα χρόνων και συγκεντρώθηκαν για πρώτη φορά σε έναν τόμο, αποτελώντας μια γιορτή για τους αναγνώστες. Μέσα από τον ιδιαίτερο και χαρακτηριστικό τρόπο γραφής του, που τον καθιέρωσε ως έναν από τους σημαντικότερους συγγραφείς της λατινοαμερικανικής λογοτεχνίας, ο Τάιμπο μας παραθέτει ιστορίες αστυνομικές, μυστηρίου, κοινωνικών αγώνων, ιστορίες που αντανακλούν τόσο τα προσωπικά βιώματα και τη διαδρομή του συγγραφέα τους όσο και την καθημερινή ζωή των ανθρώπων, τη ζώσα πραγματικότητα.
"Η ιστορία είναι άσκηση πυγμαχίας: σκληρή, στο κεφάλι και γρήγορη. Αυτό που μου αρέσει σε τούτες τις ιστορίες είναι ότι μοιάζουν με χτυπήματα, έτσι ώστε να τις διαβάζεις και να σου αφήνουν την αίσθηση μιας ιστορίας που κλείνεται ξαφνικά στον ίδιο της τον εαυτό".
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3904 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Έρμα |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2021 |
| Σελιδες Βιβλίου | 240 σελ. |
| Συγγραφεις | Taibo II, Paco Ignacio |
| ISBN | 978-618-84891-6-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Χωρίς αίσιο τέλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,01 € Τιμή Πώλησης 12,23 € -
Το ποδήλατο του ΛεονάρντοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,01 € Τιμή Πώλησης 18,90 € -
Προσκλητήριο ηρώωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΑρχάγγελοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
ΔραματοθεραπείαΚωδικός προϊόντος: 1-29-000-0520Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Ό,τι αγαπώ είναι δικό σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Η μικρή τσοπάνα ΡέινΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,91 € Τιμή Πώλησης 14,35 € -
Μυστική φυλακήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η κόκκινη βαλίτσα του Ιουλίου – Καλοκαίρι του 1974Τιμή psarasbooks 10,00 € Τιμή Πώλησης 10,00 € -
ΕπέτειοιΤιμή psarasbooks 10,93 € Τιμή Πώλησης 10,93 € -
Το έπος του ΓκίλγκαμεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Αιολική γηΚωδικός προϊόντος: 28565Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 24,19 € Τιμή Πώλησης 26,88 € -
Την ψυχή ψηλά: Πέντε γυναίκες που μου δίδαξαν την αντίσταση στον φασισμό, στον αυταρχισμό και στον σοβινιστή μέσα μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Η ιστορία μιας γάταςΚωδικός προϊόντος: 310260Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 7,20 € Τιμή Πώλησης 8,00 € -
Ανοίγω και μαθαίνω: Φροντίζω την υγεία μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,91 € Τιμή Πώλησης 9,90 €






