Το εκκρεμές
Πρακτικός οδηγός αυτογνωσίας, θεραπείας, ραβδοσκοπίας
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 13,50 € |
| Τιμή Πώλησης | 15,00 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Πρακτικός οδηγός αυτογνωσίας, θεραπείας, ραβδοσκοπίας |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2605 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 2003 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2003 |
| Σελιδες Βιβλίου | 167 σελ. |
| Συγγραφεις | Conway, D. J. |
| ISBN | 978-960-430-183-6 |
Μετά τον 1ο Παγκόσμιο πόλεμο, χρησιμοποιώντας το εκκρεμές ο Αβάς Μερμέτ, βοήθησε τη Γαλλική κυβέρνηση να εντοπίσει βλήματα των Γερμανών που δεν είχαν εκραγεί. Αν και πριν από λίγες εκατοντάδες χρόνια, η εκκλησία θα είχε οδηγήσει τον Αβά Μερμέτ στην πυρά, το Βατικανό αναγνώρισε το έργο του, τον Μάιο του 1935. Ο Μπιλ Λούις από την Ουαλία, σε συνεργασία με τον Πωλ Τεβερέ, εντόπισαν στα πλαίσια του Προγράμματος Δράκος, τη ραδιενέργεια στον Πέτρινο Κύκλο του Ρολράιτ, χρησιμοποιώντας τη μέθοδο της ραβδοσκόπισης. Η Φραν Φερέλι, μια άλλη ραβδοσκόπος από την Φλόριντα έχει συνεργαστεί με το διεθνές ερευνητικό ινστιτούτο Στάνφορτ, στο Μένλο Παρκ της Καλιφόρνια.
Σήμερα, το εκκρεμές, το πιο άμεσα λειτουργικό και δημοφιλές από όλα τα όργανα μαντείας, γίνεται και πάλι ένα εύχρηστο εργαλείο για τη ραβδοσκοπία, τη θεραπεία και την πρόβλεψη του μέλλοντος. Παρ' όλα αυτά, εξακολουθεί να είναι ένα όργανο που συνήθως δεν χρησιμοποιείται, ούτε κατανοείται σωστά, αν και η απλότητά του επιτρέπει ακόμη και σ' αυτούς που δεν έχουν καμιά αυτοπειθαρχία, να μάθουν τη σωστή χρήση του. Με την εφαρμογή των ασκήσεων αυτού του βιβλίου, ο καθένας μπορεί να μάθει να χρησιμοποιεί το εκκρεμές, αυτό το "μαντικό" και διαγνωστικό όργανο, και να επωφεληθεί σε πολλούς τομείς της ζωής του.
| Υπότιτλος | Πρακτικός οδηγός αυτογνωσίας, θεραπείας, ραβδοσκοπίας |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2605 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 2003 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2003 |
| Σελιδες Βιβλίου | 167 σελ. |
| Συγγραφεις | Conway, D. J. |
| ISBN | 978-960-430-183-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η πύλη των μεγάλων αποκαλύψεωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Νυχτοπεταλούδα & η φλόγαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 27,00 € Τιμή Πώλησης 30,00 € -
Έργα και ημέραιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,70 € Τιμή Πώλησης 23,00 € -
Η φιλοσοφία της ελευθερίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 20,00 € Τιμή Πώλησης 25,00 € -
ΗράκλειτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,10 € Τιμή Πώλησης 9,00 € -
Μέσα στο ιερό της ψυχήςΚωδικός προϊόντος: 81011Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΤιμή psarasbooks 7,65 € Τιμή Πώλησης 7,65 € -
Η επί του όρους ομιλίαΤιμή psarasbooks 9,50 € Τιμή Πώλησης 9,50 € -
Τάο Τε ΤζινγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Τα δεκατρία κεφάλαια για το Τάι Τζι Τσουάν του Μάστερ ΤζενγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,99 € Τιμή Πώλησης 14,43 € -
Κάρμα - ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Η έκτη αίσθησηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,20 € Τιμή Πώλησης 18,00 € -
Στον ναό της καρδιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 € -
Η δύναμη της σκέψηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Εσωτερική αστρολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Κελτικές ρούνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,52 € Τιμή Πώλησης 17,25 € -
Αρχαία ελληνικά μυστήριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Περί πλανών και αληθείαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 22,50 € Τιμή Πώλησης 25,00 € -
Αιγυπτιακή βίβλος των νεκρών - πλήρες κείμενοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 29,70 € Τιμή Πώλησης 33,00 € -
ΚαμπαλάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
ΑλχημείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
ΜυστικισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 37,80 € Τιμή Πώλησης 42,00 €
