Το άσπρο φόρεμα της θάλασσας
Εκπτωση -20%
| Τιμή psarasbooks | 12,96 € |
| Τιμή Πώλησης | 16,20 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2537 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Μαΐ 2015 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Ωκεανός |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Ετος Εκδοσης | 2015 |
| Σελιδες Βιβλίου | 512 σελ. |
| Συγγραφεις | Ψαραδέλλη, Αλεξάνδρα |
| ISBN | 978-618-5104-39-9 |
Στο μυστηριακό νησί της Σαπφούς, μπροστά στα αφρισμένα κύματα του πελάγους, δύο μεγάλοι
έρωτες γεννιούνται και σβήνουν ξανά όπως τα κύματα στην αμμουδιά. Η Βιολέτα επιστρέφει στη γενέτειρά της, για να σφραγίσει επίσημα τη σχέση της με τον Βασίλη, που στο πρόσωπό του έχει βρει τον έρωτα της ζωής της. Και ενώ η ίδια πιστεύει ότι έχει βρει την ευτυχία, η συνάντηση με τον παιδικό της φίλο, τον Δημήτρη, θα ξυπνήσει συναισθήματα περίτεχνα κρυμμένα πίσω από τη μάσκα της φιλίας. Όταν η Βιολέτα αποφασίζει να ακούσει την καρδιά της, ένα τραγικό γεγονός θα στοιχειώσει το μέλλον της και θα καταστρέψει τα όνειρά της...
Οι ήρωες του βιβλίου δοκιμάζουν και δοκιμάζονται, σ' ένα μικρό χωριό όπου ο αέρας, η θαλασσινή αύρα, ο ήλιος συσπειρώνονται γύρω από το μικρό εκκλησάκι της Παναγίας της Γοργόνας, προστάτιδας των ψαράδων, που αποτελεί φάρο παρηγοριάς και δύναμης για τις χαμένες ψυχές που αναζητούν τη λύτρωση και τις απαντήσεις στο παιχνίδι της ζωής.
Όταν ο έρωτας κρύβεται από τη μάσκα της φιλίας...
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2537 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Μαΐ 2015 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Ωκεανός |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Ετος Εκδοσης | 2015 |
| Σελιδες Βιβλίου | 512 σελ. |
| Συγγραφεις | Ψαραδέλλη, Αλεξάνδρα |
| ISBN | 978-618-5104-39-9 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Κάτω από το φως του αποσπερίτηΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 11,92 € Τιμή Πώλησης 14,90 € -
Η τελευταία νύχταΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 11,00 € Τιμή Πώλησης 13,75 € -
Δολοφονίες στη Βραζιλιάνικη Ακαδημία ΓραμμάτωνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 11,42 € Τιμή Πώλησης 14,27 € -
Για μια καλύτερη ζωήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 14,32 € Τιμή Πώλησης 17,90 € -
Πρόσωπο με πρόσωποΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 12,72 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Το ψέμαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 14,00 € Τιμή Πώλησης 17,50 € -
Το τραγούδι της ψυχήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Φωτιά στο παρελθόνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Λέων και ΕμινέΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,01 € Τιμή Πώλησης 18,90 € -
Κορίτσι στο χιόνιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,36 € Τιμή Πώλησης 14,84 € -
ΙκαρίδεςΚωδικός προϊόντος: 233245Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Ευλογημένο ψέμαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Εκατομμυριούχος κατά τύχηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,25 € Τιμή Πώλησης 12,50 € -
Peaky Blinders: Η αληθινή ιστορία των διαβόητων συμμοριών του ΜπέρμιγχαμΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,71 € Τιμή Πώλησης 11,90 € -
Στέλλα, μια ζωή δεν μας φτάνειΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,01 € Τιμή Πώλησης 8,90 € -
Οι αθάνατοιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Ο πρώτος αμέθυστοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Ζάχαρη άχνηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,41 € Τιμή Πώλησης 14,90 € -
Το άλλο μισόΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Τι να σημαίνουν οι σημύδες;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,21 € Τιμή Πώλησης 16,90 € -
Το ναρκοπέδιο του έρωταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,21 € Τιμή Πώλησης 16,90 € -
Το γεράκι της ΜάλταςΚωδικός προϊόντος: 243437Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Στον αστερισμό της ΑγγέλικαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,41 € Τιμή Πώλησης 14,90 € -
Καλλιόπη: Η δούλη των ΑθηνώνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 €