Στον Λαβύρινθο του Σωκράτη Μάλαμα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 9,99 € |
| Τιμή Πώλησης | 11,10 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.4765 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Οξύ - Brainfood |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 17χ12 |
| Ετος Εκδοσης | 2025 |
| Σελιδες Βιβλίου | 176 σελ. |
| Συγγραφεις | Λαμπρίδη, Φωτεινή |
| ISBN | 978-618-236-186-3 |
«Ο Λαβύρινθος είναι ένα γράμμα που έγραψα στον εαυτό μου» λέει o Σωκράτης Μάλαμας στη συνέντευξη που «κλείνει» αυτή την έκδοση. Έμελλε ωστόσο να έχει πολλαπλάσιους αποδέκτες αυτό το γράμμα όπως συμβαίνει συχνά στην τέχνη, ανθρώπους πέρα από τα σύνορα μιας γενιάς ή μιας ορισμένης διαδρομής και να αποτελέσει για πολλές και πολλούς από εμάς, εκτός από δίσκο-σταθμό και πυρήνα του έργου του, μεγάλο κομμάτι από το soundtrack μιας εποχής.
Ο Μάλαμας έκανε τραγούδι την εσωτερική μας ουτοπία και ανάγκη, με τρυφερότητα και ένταση, κρατώντας το ίσο μέχρι να μετρηθούμε με «…έναν κόσμο που αλλάζει όπως τα ρούχα μας τα χθεσινά».
Για την ιστορία των τραγουδιών του Λαβυρίνθου που μετονομάστηκε σε «Σωκράτης Μάλαμας» αλλά και την εικόνα της εποχής που τα γέννησε μιλούν οι: Σ. Μάλαμας, Ντ. Ρίζου, Μ. Κανά, Κ. Θεοδώρου, Οδ. Ιωάννου, Μπ. Παπαδόπουλος, Χρ. Μέγας, Γ. Αθανασόπουλος, Θ. Κοροβίνης, Φ. Δεληβοριάς, Γ. Ι. Αλλαμανής, Σπ. Αραβανής, Αν. Πετρόπουλος.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.4765 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Οξύ - Brainfood |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 17χ12 |
| Ετος Εκδοσης | 2025 |
| Σελιδες Βιβλίου | 176 σελ. |
| Συγγραφεις | Λαμπρίδη, Φωτεινή |
| ISBN | 978-618-236-186-3 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΜαγείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 21,99 € Τιμή Πώλησης 24,43 € -
Ψυχολογία των μαζών και ανάλυση του ΕγώΚωδικός προϊόντος: 305074Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,99 € Τιμή Πώλησης 12,21 € -
Ο ΑλχημιστήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,99 € Τιμή Πώλησης 19,99 € -
Το μυστήριο του ΧουντίνιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 19,99 € -
ΑυτοπεποίθησηΚωδικός προϊόντος: 276720Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 6,99 € Τιμή Πώλησης 7,77 € -
Το παλτόΚωδικός προϊόντος: 276711Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 6,99 € Τιμή Πώλησης 7,77 € -
Περί ανισότηταςΚωδικός προϊόντος: 276710Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,99 € Τιμή Πώλησης 11,10 € -
Ελληνική μυθολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,99 € Τιμή Πώλησης 12,21 € -
Jeet Kune DoΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,11 € Τιμή Πώλησης 17,90 € -
ΟυτοπίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,99 € Τιμή Πώλησης 12,21 € -
Σαν σήμερα στην ιστορίαΤιμή psarasbooks 6,99 € Τιμή Πώλησης 6,99 € -
1984Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,29 € Τιμή Πώλησης 16,99 € -
Ο προφήτηςΚωδικός προϊόντος: 255933Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 6,99 € Τιμή Πώλησης 7,77 € -
Ο λύκος της ΣπάρτηςΚωδικός προϊόντος: 251595Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,51 € Τιμή Πώλησης 13,90 € -
Θεράπευσε το σώμα σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,81 € Τιμή Πώλησης 10,90 € -
Η δύναμη του νουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,19 € Τιμή Πώλησης 17,99 € -
Όταν σκοτώνουν τα κοτσύφιαΚωδικός προϊόντος: 248140Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,99 € Τιμή Πώλησης 19,99 € -
ΑνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 4,49 € Τιμή Πώλησης 4,99 € -
Η δίαιτα... αλλιώς!Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 0,90 € Τιμή Πώλησης 1,00 € -
Φόβος: Ο Τραμπ στον Λευκό ΟίκοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 5,94 € Τιμή Πώλησης 6,60 € -
Η δύναμηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,85 € Τιμή Πώλησης 16,50 € -
ΝεκρονομικόνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
ΤΑ ΕΛΙΞΙΡΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,66 € Τιμή Πώλησης 12,95 € -
ΡώμηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 4,50 € Τιμή Πώλησης 5,00 €