Ψυχικαί Έρευναι
Η Κρυσταλλινη επιστημονική αλήθεια
Εκπτωση -20%
| Τιμή psarasbooks | 8,48 € |
| Τιμή Πώλησης | 10,60 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Η Κρυσταλλινη επιστημονική αλήθεια |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0089 |
| Εκδοτες | ΜΑΚΡΗ |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Σελιδες Βιβλίου | 0 σελ. |
| Συγγραφεις | Πισσάνος, Αντώνιος |
| ISBN | 1-20-416-0032 |
Ο Αντώνιος Πισσάνος γεννήθηκε στη Σμύρνη. Απόφοιτος του Αγγλικού Κολεγίου Μπερκσάιρ. Ασχολήθηκε με πειραματικές έρευνες στην Ψυχολογία και υπήρξε ο πρώτος που ζήτησε, από το 1932, την αποκατάσταση του Υπνωτισμού στην επιστημονική του θέση και τη δημιουργία Επιστήμης της Ψυχο-Κοινωνιολογίας. (Η επίσημη αναγνώριση του Υπνωτισμού ως θεραπευτικού μέσου έγινε από τον Βρετανικό Ιατρικό Σύλλογο, το 1958).Έγραψε πολλά σχετικά βιβλία, από τα οποία σπουδαιότερα είναι τα εξής: "Η Επιστήμη του Υπνωτισμού" (1930), Ο "Πνευματισμός" (1931), "Φυσιογνωμική" (αποκάλυψη του χαρακτήρα από τη φυσιογνωμία, 1931), Φυσιογνωμονία", Για να είστε υγιείς και να ζείτε πολλά χρόνια", "Καρδιά και Θέληση", "Η Χαρά της Ζωής", "Μπορείς" (αλλεπάληλες εκδόσεις από το 1933), "Σύστημα Μαθημάτων Υπνωτισμού" (1934), "Υπάρχει ζωή μετά θάνατον;" (1956), "Η Σολομωνική" (επιστημονική έρευνα για την καταπολέμηση των δεισιδαιμονιών και των προλήψεων), Έρωτας - Γάμος - Διαζύγιο" (1953), "Παγιδες, Απάτες και Εκβιασμοί γύρω από τον Γάμο" (1960), "Ο Καρκίνος", "Ο Μαγνητικός Άνθρωπος", Για να γίνετε ενεργητικός" κ.λ.π. Έκανε επίσης πολλές μεταφράσεις από τα γαλλικά και τα αγγλικά, από τις οποίες οι πιο ενδιαφέρουσες είναι: "Τα Θαύματα της Σκέψης" (1929), "Πως να επιτυγχάνετε" (πολλές εκδόσεις από το 1935), Προσωπικός Μαγνητισμός", "Η Μαγνητική Δύναμη της Αναπνοής", Πως να κυριαρχείτε", "Η Μνήμη". Εξέδωσε, ακόμα, ένα ημερολόγιο της Μικρασιατικής καταστροφής, με τον τίτλο "Αιχμάλωτοι του Κεμάλ" καθώς και μια σειρά αγγλικών Αναγνωστικών με τον τίτλο "Pissanos' Modern English Readers".
| Υπότιτλος | Η Κρυσταλλινη επιστημονική αλήθεια |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.02.0089 |
| Εκδοτες | ΜΑΚΡΗ |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Σελιδες Βιβλίου | 0 σελ. |
| Συγγραφεις | Πισσάνος, Αντώνιος |
| ISBN | 1-20-416-0032 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΜπορείςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,90 € Τιμή Πώλησης 19,87 € -
Αιχμάλωτοι του ΚεμάλΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 34,34 € Τιμή Πώλησης 38,16 € -
ΧειρομαντείαΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 10,60 € Τιμή Πώλησης 13,25 € -
Πώς να επιτυγχάνετε σε όλες τις υποθέσεις της ζωής σαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,50 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Η ΣολομωνικήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,50 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Γιατί δεν πρέπει να τρώτε κρέαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,50 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Τα θαύματα της σκέψηςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,90 € Τιμή Πώλησης 19,87 € -
Σύστημα Μαθημάτων ΥπνωτισμούΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 12,00 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Υπάρχει ζωή μετά το Θάνατο;Εκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 9,01 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Η ΜνήμηΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,48 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
ΦυσιογνωμικήΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,90 € Τιμή Πώλησης 19,87 € -
Η επιστήμη του ΥπνωτισμούΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,48 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Τα μυστήρια των μασσόνωνΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 21,20 € Τιμή Πώλησης 26,50 € -
ΠνευματισμόςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 16,96 € Τιμή Πώλησης 21,20 € -
Οι κανόνες της τελετουρικής μαγείαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,22 € Τιμή Πώλησης 18,02 € -
Υπνωτισμός και Αυτοϋπνωτισμός υπό το Φως της ΕπιστήμηςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 13,57 € Τιμή Πώλησης 16,96 € -
Προσωπικός μαγνητισμόςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,48 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Ψυχικαί ΈρευναιΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 10,60 € Τιμή Πώλησης 13,25 € -
Η μαγνητική δύναμις της αναπνοήςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,52 € Τιμή Πώλησης 10,65 € -
Ο καρκίνος και τα φαρμακευτικά βότανα της χώραςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,48 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Η συναρπαστική δύναμις της σκέψεωςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 8,52 € Τιμή Πώλησης 10,65 € -
Οι μάγισσες αποκαλύπτουν τα μυστικά τουςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,90 € Τιμή Πώλησης 19,87 € -
Επιστολαί προς ανώνυμονΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 25,56 € Τιμή Πώλησης 31,95 € -
Ο θάνατος ενός γονιούΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,34 € Τιμή Πώλησης 19,17 €