Plato’s Republic The Myth of Er
An unconventional interpretation of the first out-of-body experience
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 18,00 € |
| Τιμή Πώλησης | 20,00 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | An unconventional interpretation of the first out-of-body experience |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.02.0145 |
| Εκδοτες | Ανάμνηση |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2022 |
| Σελιδες Βιβλίου | 278 σελ. |
| Συγγραφεις | Χαραλαμπίδης, Γιώργος Α. |
| ISBN | 978-618-8515-68-0 |
PLATO’S REPUBLIC: BOOK Ι, 614B – AN UNCONVENTIONAL INTERPRETATION OF THE FIRST OUT-OF-BODY EXPERIENCE
George Charalampidis
The Myth of Er is the epilogue of Plato’s Republic. It could be considered as an independent text that refers to the greatest philosophical question of all times.
Where does our soul go when we die and where does it come from when we are born?
Socrates in order to give an answer that would lead to a safe conclusion connects the journey of our soul to the function of our planetary system and tries to analyze the following sacramental but also scientific issues.
What is the difference between a developed soul and a developed mind?
Why is the cultivation of virtues necessary?
Which are the three roads of Hades and their connection to the “Van Allen belts” ?
How are the penalties and rewards to our soul defined?
Where is Tartarus?
What does the spindle of necessity symbolize?
How are space time and the “Cuiper belt” connected?
What does the existence of Sirens and the three fates mean?
What is the procedure our incarnation?
What contract do we sign before we reincarnate on planet earth?
Which is the role of free will?
What does the mystery of the Dionysial theatre symbolize?
What difference is there between reincarnation and metempsychosis?
What is Socrates’ genius or our guardian angel?
Finally, how can we save our soul?
| Υπότιτλος | An unconventional interpretation of the first out-of-body experience |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.02.0145 |
| Εκδοτες | Ανάμνηση |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2022 |
| Σελιδες Βιβλίου | 278 σελ. |
| Συγγραφεις | Χαραλαμπίδης, Γιώργος Α. |
| ISBN | 978-618-8515-68-0 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ει καλώς είρηται το Λάθε βιώσαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,08 € Τιμή Πώλησης 21,20 € -
Ο μύθος του ΗρόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,08 € Τιμή Πώλησης 21,20 € -
Ο μύθος του ΘεσπέσιουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,85 € Τιμή Πώλησης 26,50 € -
Περί του εμφαινομένου προσώπου τω κύκλω της ΣελήνηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 28,62 € Τιμή Πώλησης 31,80 € -
Πυθαγόρας, ο πρώτος φιλόσοφοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,85 € Τιμή Πώλησης 26,50 € -
Ει διδακτόν η αρετήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,25 € Τιμή Πώλησης 12,50 € -
Ο μύθος του ΘεσπέσιουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,85 € Τιμή Πώλησης 26,50 € -
Ο όρκος του ΙπποκράτηΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 13,60 € Τιμή Πώλησης 17,00 € -
Η Ανάδυση της ΑτλαντίδαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 27,00 € Τιμή Πώλησης 30,00 € -
Αριστοτέλους Μετεωρολογικών Βιβλίον Α’Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 27,00 € Τιμή Πώλησης 30,00 € -
Περί μνήμης και αναμνήσεωςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Περί του ΑκούεινΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Ανδρεία, η Πρώτη Ηθική ΑρετήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Σωκράτης, ανδρών απάντων σοφώτατοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
Πλουτάρχου "Πώς να ωφελείστε από τους εχθρούς σας"Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
ΠλάτωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 21,60 € Τιμή Πώλησης 24,00 € -
L’autre Aristote / Texte de Diogene Laerce commenteΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 €
