Ο Ιωσήφ ήρθε μετά
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 14,40 € |
| Τιμή Πώλησης | 16,00 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.4867 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Καστανιώτη |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2025 |
| Σελιδες Βιβλίου | 208 σελ. |
| Συγγραφεις | Τσαλίκογλου, Φωτεινή |
| ISBN | 978-960-03-7433-9 |
Ένα μωρό, ο Ιωσήφ, έρχεται στη ζωή στη θέση του αδερφού του, που δεν πρόλαβε να γεννηθεί. Μεγαλώνοντας, ενσαρκώνει το απόλυτο Κακό. Βασανίζει ανελέητα την αδερφή του, εξωθεί στην αυτοχειρία τη μητέρα και τον πατέρα του. Κοιτάσματα αναπάντεχης τρυφερότητας αναδύονται και συμπλέκονται με σκηνές απόλυτου μίσους, βίας και αναλγησίας. Στο βάθος, σαν σταθερός ίσκιος, η ιστορία της χώρας μας. Από τον εμφύλιο σπαραγμό στον σημερινό μετα-κόσμο. Πίσω από τις πιο αδιανόητες, παράδοξες συμπεριφορές, ο Ιωσήφ αρθρώνει το λογοκριμένο αίτημα των ημερών μας: Aγάπησέ με.
Μείγμα διάχυτης σκοτεινιάς και μιας υποδόριας τρεμάμενης λάμψης, η ιστορία αυτή, βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα, ταράζει το μυαλό. Ποιες είναι οι δυνατότητες της γραφής να μετατρέψει το ζοφερό σε πρόσκληση για ζωή;
Ένα βιβλίο που επιμένει να αναζητά ρωγμή στο αποτρόπαιο.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.4867 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Καστανιώτη |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2025 |
| Σελιδες Βιβλίου | 208 σελ. |
| Συγγραφεις | Τσαλίκογλου, Φωτεινή |
| ISBN | 978-960-03-7433-9 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Με βλέπεις;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,00 € Τιμή Πώλησης 10,00 € -
Έρως φαρμακοποιόςΤιμή psarasbooks 4,00 € Τιμή Πώλησης 4,00 € -
Το χάρισμα της ΒέρθαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,34 € Τιμή Πώλησης 17,04 € -
Η κόρη της Ανθής ΑλκαίουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,59 € Τιμή Πώλησης 10,65 € -
Μυστική φυλακήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Ο άνθρωπος και η ψύχωσή τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,17 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Τεχνητή νοημοσύνη: Η εκτόπιση της εργασίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Ο ξένοςΚωδικός προϊόντος: 233935Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Άγριοι καιροίΚωδικός προϊόντος: 309687Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 € -
Η εξορία και το βασίλειοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,50 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Χοράς αλ ΖαμάνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Το πέρασμαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 12,67 € Τιμή Πώλησης 14,91 € -
ΖήλιαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 8,14 € Τιμή Πώλησης 9,58 € -
Το μαύρο κουτίΚωδικός προϊόντος: 75694Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 15,40 € Τιμή Πώλησης 18,12 € -
Ο λαβύρινθοςΚωδικός προϊόντος: 73143ΔιαθέσιμοΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 18,11 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
CD ΕΝΤΕΥΘΕΝ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣΚωδικός προϊόντος: 7-00-023-0000Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,60 € Τιμή Πώλησης 14,00 € -
CD ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 4Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,62 € Τιμή Πώλησης 11,80 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 16,29 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 10,86 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Μάθε να αποδέχεσαι τον εαυτό σουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 8,16 € Τιμή Πώλησης 9,60 € -
Tsoclis - Ο Άγιος Γεώργιος και ο πύθωναςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,06 € Τιμή Πώλησης 15,62 € -
Το μεγάλο άλμαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 13,59 € Τιμή Πώλησης 15,99 € -
ΠοιήματαΚωδικός προϊόντος: 45464Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 5,72 € Τιμή Πώλησης 6,36 €