Ο δρόμος της Καμπαλά
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 16,20 € |
| Τιμή Πώλησης | 18,00 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2320 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 1988 |
| Σελιδες Βιβλίου | 288 σελ. |
| Συγγραφεις | Χαλέβι, Ζεβ Μπεν Σιμόν |
| ISBN | 978-960-2221-58-3 |
Ο Δρόμος της Καμπαλά είναι μια μελέτη της αρχαίας εσωτερικής διδασκαλίας του Ιουδαϊσμού. Οι βιβλικές ιστορίες για τα χρόνια της σκλαβιάς στην Αίγυπτο και για τη Γη της Επαγγελίας παρουσιάζονται σαν αλληγορίες της βασικής ανθρώπινης κατάστασης: Η ιστορία του Ιακώβ και του Ησαύ, που συμβολίζουν την ψύχη και το σώμα, καθώς και η πνευματική κρίση που παριστάνεται με την εμφάνιση του αγγέλου στον Ιακώβ, είναι αγώνες και σημεία κρίσης στην εσωτερική ανάπτυξη. Έπειτα έρχεται η εισαγωγή στη θεωρία και την πρακτική της καμπαλιστικής γνώσης. Η ενδελεχής μελέτη των πειθαρχιών που παρουσιάζεται, δείχνει πως η εκπαίδευση οδηγεί με τη δράση, την αφοσίωση και το διαλογισμό, στο μυστήριο της ανάληψης, μέσω των εφτά σταδίων του δρόμου της Καμπαλά.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2320 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 1988 |
| Σελιδες Βιβλίου | 288 σελ. |
| Συγγραφεις | Χαλέβι, Ζεβ Μπεν Σιμόν |
| ISBN | 978-960-2221-58-3 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η πύλη των μεγάλων αποκαλύψεωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Νυχτοπεταλούδα & η φλόγαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 27,00 € Τιμή Πώλησης 30,00 € -
Έργα και ημέραιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,70 € Τιμή Πώλησης 23,00 € -
Η φιλοσοφία της ελευθερίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 20,00 € Τιμή Πώλησης 25,00 € -
ΗράκλειτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,10 € Τιμή Πώλησης 9,00 € -
Μέσα στο ιερό της ψυχήςΤιμή psarasbooks 7,65 € Τιμή Πώλησης 7,65 € -
Η επί του όρους ομιλίαΤιμή psarasbooks 9,50 € Τιμή Πώλησης 9,50 € -
Τάο Τε ΤζινγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Τα δεκατρία κεφάλαια για το Τάι Τζι Τσουάν του Μάστερ ΤζενγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,99 € Τιμή Πώλησης 14,43 € -
Κάρμα - ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Η έκτη αίσθησηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,20 € Τιμή Πώλησης 18,00 € -
Στον ναό της καρδιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 € -
Η δύναμη της σκέψηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Εσωτερική αστρολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Κελτικές ρούνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,52 € Τιμή Πώλησης 17,25 € -
Αρχαία ελληνικά μυστήριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Περί πλανών και αληθείαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 22,50 € Τιμή Πώλησης 25,00 € -
Αιγυπτιακή βίβλος των νεκρών - πλήρες κείμενοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 29,70 € Τιμή Πώλησης 33,00 € -
ΚαμπαλάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
ΑλχημείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
ΜυστικισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 37,80 € Τιμή Πώλησης 42,00 €
