Νάικαν
Ευγνωμοσύνη. Η Ιαπωνική τέχνη του αναστοχασμού
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 10,80 € |
| Τιμή Πώλησης | 12,00 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Ευγνωμοσύνη. Η Ιαπωνική τέχνη του αναστοχασμού |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.02.0641 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Σοφία |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 24x17 |
| Ετος Εκδοσης | 2024 |
| Σελιδες Βιβλίου | 224 σελ. |
| Συγγραφεις | Krech Gregg |
| ISBN | 978-960-633-091-9 |
Νάικαν είναι ιαπωνική λέξη και σημαίνει «κοιτάζοντας μέσα», αν και με μία πιο ποιητική μετάφραση θα μπορούσε να σημαίνει "να κοιτάζει κάποιος τον εαυτό του με τα μάτια του νου" . Είναι μια δομημένη μέθοδος αναστοχασμού που μας βοηθά να κατανοήσουμε τον εαυτό μας, τις σχέσεις μας και τη θεμελιώδη φύση της ανθρώπινης ύπαρξης. Το Νάικαν αναπτύχθηκε στην Ιαπωνία τη δεκαετία του 1940 από τον Ίσιν Γιοσιμότο, έναν αφοσιωμένο Βουδιστή της σέκτας της Αγνής Γης (Τζόντο Σίνσου-Jodo Shinshu). Το ισχυρό θρησκευτικό του πνεύμα τον οδήγησε στη μέθοδο μισιράμπε (mishirabe), μία επίπονη και δύσκολη μέθοδο διαλογισμού και αναστοχασμού. Θέλοντας όμως να κάνει το είδος αυτό της ενδοσκόπησης διαθέσιμο σε όλους, δημιούργησε το Νάικαν ως μία μέθοδο που μπορεί να εφαρμοστεί σε ευρεία κλίμακα.
| Υπότιτλος | Ευγνωμοσύνη. Η Ιαπωνική τέχνη του αναστοχασμού |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.PS.02.0641 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Σοφία |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 24x17 |
| Ετος Εκδοσης | 2024 |
| Σελιδες Βιβλίου | 224 σελ. |
| Συγγραφεις | Krech Gregg |
| ISBN | 978-960-633-091-9 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Η δύναμη του γέλιουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Αυτό το σώμα είναι δικό σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Σήμερα νιώθω χαρά και λύπη μαζίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Μετρώ τα συναισθήματαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Σ' αγαπώ κι ας είσαι κλάσμαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,90 € Τιμή Πώλησης 11,00 € -
Πού είναι η ευτυχία;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Η μυστική δύναμη της τροφήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Είμαι καλή μαμά;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,90 € Τιμή Πώλησης 11,00 € -
H ακαταμάχητη έλξη της βαρύτηταςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,70 € Τιμή Πώλησης 23,00 € -
Πρόβατο Κουνγκκ ΦουυΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Συστημικές προσεγγίσεις στην ψυχοθεραπείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,17 € Τιμή Πώλησης 19,08 € -
ΠίστευεΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,90 € Τιμή Πώλησης 21,00 € -
Organised chaosΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
90 Μέρες ΈμπνευσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,89 € Τιμή Πώλησης 26,55 € -
Δραπετεύοντας από την ομηρία της φαντασίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,66 € Τιμή Πώλησης 17,40 € -
ΟικογένειαΚωδικός προϊόντος: 310746Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Το Αίνιγμα της Ανθρώπινης ΎπαρξηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,85 € Τιμή Πώλησης 16,50 € -
Θεραπεύει η ψυχανάλυση;Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Ενσυνειδητότητα: Πρακτικός οδηγός για ηρεμία σε μια ξέφρενη εποχήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 €



