Λιπεσάνορες
Τα χρόνια του φιδιού
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 15,93 € |
| Τιμή Πώλησης | 17,70 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Τα χρόνια του φιδιού |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2444 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Νοε 2014 |
| Εκδοτες | Μπατσιούλας Ν. & Σ. |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2014 |
| Σελιδες Βιβλίου | 540 σελ. |
| Συγγραφεις | Βαρβαρήγος, Δημήτρης |
| ISBN | 978-960-6813-78-8 |
Λιπεσάνορες... Βαρύνουσα η ευθύνη του γυναικείου ρόλου σας, για ένα ανάξιο λάφυρο.
Δεκαπέντε τραγικές φιγούρες γυναικών με το ίδιο πεπρωμένο αφηγούνται την τραγωδία του πολέμου, τον ηρωισμό της καθημερινής ζωής, την αξία της καρτερίας, τη νοσταλγία της ειρήνης, τις ευθύνες του ανθρώπου για τις πράξεις του, για τους υπερασπιστές του δικαίου.
Μιλούν μέσα απ' την ψυχή τους για τα δεινά και τις συμφορές τους, για τα δικά τους παθήματα και προσωπικά πάθη. Εκμυστηρεύονται μύχια μυστικά, πως βίωσαν τη χαρά, τη φιλία, τον έρωτα, την αγάπη, τη μητρότητα, την εκδίκηση και την περιφρόνηση, τη σκλαβιά και το θάνατο. Εξιστορούν τη τόλμη, τούς ήρωες, τη γενναιότητα, την αξία των ιδανικών ν' αγωνίζεται κανείς για την πατρίδα του ως το τέλος.
Οι "Λιπεσάνορες" είναι ένα βιβλίο που έχει τα στοιχεία του παραμυθιού, αλλά είναι μια αληθινή ιστορία που ολοκληρώνει ένα πολεμικό τραγούδι.
"Η άλλη όψη του έπους της Ιλιάδας, όχι αυτή των επικών μαχών, των αθάνατων ηρώων και των ιστορικών γεγονότων, αλλά αυτή των γυναικών πίσω από τους πολυτραγουδισμένους ήρωες".
Κλειώ Τσαλαπάτη,
κριτικός λογοτεχνίας
| Υπότιτλος | Τα χρόνια του φιδιού |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2444 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Νοε 2014 |
| Εκδοτες | Μπατσιούλας Ν. & Σ. |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2014 |
| Σελιδες Βιβλίου | 540 σελ. |
| Συγγραφεις | Βαρβαρήγος, Δημήτρης |
| ISBN | 978-960-6813-78-8 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΥπατίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Κωνσταντίνος ΠαλαιολόγοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 4,32 € Τιμή Πώλησης 4,80 € -
Η ιπποτική τέχνη του ξίφουςΚωδικός προϊόντος: 171854Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,29 € Τιμή Πώλησης 16,99 € -
ΜύησηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 7,20 € Τιμή Πώλησης 8,00 € -
Η ιστορία και ο θρύλος του Shao Lin Gong FuΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 24,72 € Τιμή Πώλησης 27,47 € -
Οι κώδικες του μυστικισμού, ο χριστιανισμός και ο διαφωτισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 21,05 € Τιμή Πώλησης 23,39 € -
Ό,τι αγαπώ είναι δικό σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Η μικρή τσοπάνα ΡέινΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,91 € Τιμή Πώλησης 14,35 € -
Μυστική φυλακήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η κόκκινη βαλίτσα του Ιουλίου – Καλοκαίρι του 1974Τιμή psarasbooks 10,00 € Τιμή Πώλησης 10,00 € -
ΕπέτειοιΤιμή psarasbooks 10,93 € Τιμή Πώλησης 10,93 € -
Το έπος του ΓκίλγκαμεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Αιολική γηΚωδικός προϊόντος: 28565Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 24,19 € Τιμή Πώλησης 26,88 € -
Την ψυχή ψηλά: Πέντε γυναίκες που μου δίδαξαν την αντίσταση στον φασισμό, στον αυταρχισμό και στον σοβινιστή μέσα μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Η ιστορία μιας γάταςΚωδικός προϊόντος: 310260Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 7,20 € Τιμή Πώλησης 8,00 €






