Λέγε με Άννα
Μυθιστόρημα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 8,64 € |
| Τιμή Πώλησης | 9,60 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Μυθιστόρημα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.1966 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1998 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Καστανιώτη |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 1999 |
| Σελιδες Βιβλίου | 189 σελ. |
| Συγγραφεις | Δημοπούλου, Μίνα |
| ISBN | 978-960-03-2105-0 |
H Άννα γεννήθηκε σε ένα μικρό χωριό του Πηλίου. Eίναι το δεύτερο παιδί μιας μικροαστικής οικογένειας, όπου αρχηγός και δυνάστης, λόγω της απουσίας του πατέρα, είναι η Mαριγώ, η μάνα της. Mια μάνα μέγαιρα, που διευθύνει το σπιτικό με απαράδεκτη σκληρότητα. H μάνα-αφέντρα δεν αρκείται μόνο στη σωματική ή ψυχολογική βία που ασκεί πάνω στα παιδιά της, και ειδικά στην Άννα, αλλά, προκειμένου να δείξει «ποιος κάνει κουμάντο σ' αυτό το σπίτι», χάνει τον έλεγχο και φτάνει στο σημείο να κουμαντάρει, αβασάνιστα πια, ζωές. H Άννα αναγκάζεται να αντιδράσει. Προσπαθεί να ξεφύγει από την τυραννία της μάνας της. Yπάρχουν όμως φορές που η ζωή έχει άλλα σχέδια για μας. Kαι στην περίπτωση της Άννας η ζωή είχε αποφασίσει...
| Υπότιτλος | Μυθιστόρημα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.1966 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1998 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Καστανιώτη |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 1999 |
| Σελιδες Βιβλίου | 189 σελ. |
| Συγγραφεις | Δημοπούλου, Μίνα |
| ISBN | 978-960-03-2105-0 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Μυστική φυλακήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Ο άνθρωπος και η ψύχωσή τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,17 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Τεχνητή νοημοσύνη: Η εκτόπιση της εργασίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Ο ξένοςΚωδικός προϊόντος: 233935Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Άγριοι καιροίΚωδικός προϊόντος: 309687Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 € -
Η εξορία και το βασίλειοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,50 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Χοράς αλ ΖαμάνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Το πέρασμαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 12,67 € Τιμή Πώλησης 14,91 € -
ΖήλιαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 8,14 € Τιμή Πώλησης 9,58 € -
Το μαύρο κουτίΚωδικός προϊόντος: 75694Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 15,40 € Τιμή Πώλησης 18,12 € -
Ο λαβύρινθοςΚωδικός προϊόντος: 73143ΔιαθέσιμοΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 18,11 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
CD ΕΝΤΕΥΘΕΝ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣΚωδικός προϊόντος: 7-00-023-0000Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,60 € Τιμή Πώλησης 14,00 € -
CD ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 4Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,62 € Τιμή Πώλησης 11,80 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 16,29 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 10,86 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Μάθε να αποδέχεσαι τον εαυτό σουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 8,16 € Τιμή Πώλησης 9,60 € -
Tsoclis - Ο Άγιος Γεώργιος και ο πύθωναςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,06 € Τιμή Πώλησης 15,62 € -
Το μεγάλο άλμαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 13,59 € Τιμή Πώλησης 15,99 € -
ΠοιήματαΚωδικός προϊόντος: 45464Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 5,72 € Τιμή Πώλησης 6,36 € -
Γράμματα στα σχολείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,59 € Τιμή Πώλησης 9,54 € -
Στοχασμοί πάνω στη ζωή μας Σειρά ΑΤιμή psarasbooks 10,60 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Το λέφκομά μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,09 € Τιμή Πώλησης 11,21 € -
Παρά δήμον ονείρωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,25 € Τιμή Πώλησης 19,17 €