Ιππόκαμπος
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 12,60 € |
| Τιμή Πώλησης | 14,00 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.02.0169 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Καστανιώτη |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2023 |
| Σελιδες Βιβλίου | 176 σελ. |
| Συγγραφεις | Μυλωνάκης, Αντώνης |
| ISBN | 978-960-03-7114-7 |
Η Γη δέχεται την εισβολή μιας απόκοσμης ακτινοβολίας που μεταλλάσσει τα ψυχικά δάκρυα σε τοξικά. Όποιος κλαίει από έντονη χαρά ή λύπη χάνει τα μάτια του. Κλονίζονται όλες οι θεμελιώδεις αρχές και τελικά καταρρέουν, ενώ όσοι άνθρωποι απομένουν αντιμετωπίζουν τις μνήμες ως πιθανή απειλή και ζουν απομονωμένοι.
Η Άλις Γουόντερ, ένα κορίτσι που γεννήθηκε μετά την ακτινοβολία, ταξιδεύει με ανυπομονησία για τη Φυλακή – το ασφαλέστερο μέρος στη Νέα Εποχή. Οφείλει όμως να κάνει πρώτα μια στάση για την κηδεία μιας άγνωστης γυναίκας, της μαμάς της. Στο τρένο συναντάει έναν μυστηριώδη άντρα, τον Άλμπερτ, ο οποίος της αποκαλύπτει πως γνώριζε τη μητέρα της από παιδί και της προτείνει να μοιραστεί μια παλιά, κοινή ανάμνησή τους. Η Άλις, αν και απαγορεύεται αυστηρά από τον νόμο, υποκύπτει στον πειρασμό και δέχεται. Πριν το καταλάβει, ένας άλλος, καλύτερος, κόσμος φανερώνεται μπροστά στα μάτια της. Μένει έκθαμβη, αλλά πολύ σύντομα συνειδητοποιεί πως κινδυνεύει...
Ένα αλληγορικό μυθιστόρημα για τη μνήμη και την υποταγή. Μια ιστορία για το πώς θα ήταν η ζωή δίχως αναμνήσεις.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.02.0169 |
|---|---|
| Εκδοτες | Εκδόσεις Καστανιώτη |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2023 |
| Σελιδες Βιβλίου | 176 σελ. |
| Συγγραφεις | Μυλωνάκης, Αντώνης |
| ISBN | 978-960-03-7114-7 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Λίλυ και Άλεξ: Μια ιστορία φαντασμάτωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,60 € Τιμή Πώλησης 14,00 € -
Μυστική φυλακήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Ο άνθρωπος και η ψύχωσή τουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,17 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Τεχνητή νοημοσύνη: Η εκτόπιση της εργασίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Ο ξένοςΚωδικός προϊόντος: 233935Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Άγριοι καιροίΚωδικός προϊόντος: 309687Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 € -
Η εξορία και το βασίλειοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,50 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Χοράς αλ ΖαμάνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,31 € Τιμή Πώλησης 15,90 € -
Το πέρασμαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 12,67 € Τιμή Πώλησης 14,91 € -
ΖήλιαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 8,14 € Τιμή Πώλησης 9,58 € -
Το μαύρο κουτίΚωδικός προϊόντος: 75694Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 15,40 € Τιμή Πώλησης 18,12 € -
Ο λαβύρινθοςΚωδικός προϊόντος: 73143ΔιαθέσιμοΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 18,11 € Τιμή Πώλησης 21,30 € -
CD ΕΝΤΕΥΘΕΝ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣΚωδικός προϊόντος: 7-00-023-0000Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,60 € Τιμή Πώλησης 14,00 € -
CD ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 4Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,62 € Τιμή Πώλησης 11,80 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 16,29 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Η Ελλάδα στο μεταίχμιο ενός νέου κόσμουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 10,86 € Τιμή Πώλησης 12,78 € -
Μάθε να αποδέχεσαι τον εαυτό σουΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 8,16 € Τιμή Πώλησης 9,60 € -
Tsoclis - Ο Άγιος Γεώργιος και ο πύθωναςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,06 € Τιμή Πώλησης 15,62 € -
Το μεγάλο άλμαΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 13,59 € Τιμή Πώλησης 15,99 € -
ΠοιήματαΚωδικός προϊόντος: 45464Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 5,72 € Τιμή Πώλησης 6,36 € -
Γράμματα στα σχολείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,59 € Τιμή Πώλησης 9,54 € -
Στοχασμοί πάνω στη ζωή μας Σειρά ΑΤιμή psarasbooks 10,60 € Τιμή Πώλησης 10,60 € -
Το λέφκομά μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,09 € Τιμή Πώλησης 11,21 €