Η σαγήνη
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 7,34 € |
| Τιμή Πώλησης | 8,16 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2226 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1996 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Ωκεανίδα |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 1996 |
| Σελιδες Βιβλίου | 129 σελ. |
| Συγγραφεις | Berberova, Nina |
| ISBN | 978-960-410-012-5 |
Η αύρα μιας γυναικείας παρουσίας, το φευγαλέο ερωτικό της άγγιγμα, η σκοτεινή ανταύγεια του μυστηρίου της σαγηνεύουν τον Σάσα, νεαρό Ρώσο εμιγκρέ, κι ανοίγουν μια ρωγμή στο παρελθόν και στο μέλλον του.
Βλέπει μ' άλλα μάτια την οικογένειά του· δεν δείχνει πια την ίδια στοργή στον αδερφό του· η αγάπη κι ο θαυμασμός για το φίλο του τον Αντρέι κλονίζονται· ο ορίζοντας της σταδιοδρομίας του δεν φαντάζει πια φωτεινός κι απέραντος. Παλεύει με τα συναισθήματά του, σ' έναν παθιασμένο αγώνα γεμάτο αντιφάσεις και υπαρξιακά ερωτήματα.
Πυκνή και απέριττη μαζί η νουβέλα της Νίνας Μπερμπέροβα, μας θυμίζει πως ο λαβύρινθος του έρωτα δεν είναι μόνο απόλαυση ή μαρτύριο, αλλά και δύναμη που διαμορφώνει την προσωπική μας ταυτότητα.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.2226 |
|---|---|
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1996 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Ωκεανίδα |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 1996 |
| Σελιδες Βιβλίου | 129 σελ. |
| Συγγραφεις | Berberova, Nina |
| ISBN | 978-960-410-012-5 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ο ΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Η ΠΟΡΝΗΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 2,70 € Τιμή Πώλησης 3,00 € -
Ο δρόμος προς την ευτυχίαΚωδικός προϊόντος: 88544Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,23 € Τιμή Πώλησης 10,25 € -
Το κλειδί της ζωήςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,17 € Τιμή Πώλησης 13,52 € -
Με τη φλόγα στην καρδιάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,07 € Τιμή Πώλησης 12,30 € -
ΕλπίζωΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,06 € Τιμή Πώλησης 15,62 € -
Το αμάρτημαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,18 € Τιμή Πώλησης 10,20 € -
Λόρδος ΜπάυρονΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,82 € Τιμή Πώλησης 15,35 € -
Σύντομη ιστορία του μύθουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,18 € Τιμή Πώλησης 10,20 € -
Το λουλούδι του χιονιού και η μυστική βεντάλιαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,68 € Τιμή Πώλησης 16,31 € -
Σαν ανοιξιάτικη μπόραΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,84 € Τιμή Πώλησης 14,27 € -
Κόκκινα φύλλαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,52 € Τιμή Πώλησης 18,35 € -
Η πολύχρωμη σκέψηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,35 € Τιμή Πώλησης 20,39 € -
Λουλούδια στη βροχήΚωδικός προϊόντος: 93976Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,68 € Τιμή Πώλησης 16,31 € -
Η κυρία και ο ΜονόκεροςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,82 € Τιμή Πώλησης 15,35 € -
Ο καημός του έρωταΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,83 € Τιμή Πώλησης 12,03 € -
Λέλα ΚαραγιάννηΚωδικός προϊόντος: 88892Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,00 € Τιμή Πώλησης 12,22 € -
Το δάσος των ΠυγμαίωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,75 € Τιμή Πώλησης 16,39 € -
Για τον πόνο και τα πάθηΚωδικός προϊόντος: 88543Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,23 € Τιμή Πώλησης 10,25 € -
Χρονικό μιας σταυροφορίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 25,79 € Τιμή Πώλησης 28,66 €




